نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus – غولی که همه ی رقبا را کنار خواهد زد!

دسته : پوشیدنی‌ ها
نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus

جان کارمک به عنوان برنامه نویس اپلیکیشن های واقعیت مجازی خبر جدیدی ازتلاش های اخیر این کمپانی منتشر کرده است که حاکی از تولید نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus می باشد و قرار است غول آینده ی بازار هدست های واقعیت مجازی شود.

واقعیت مجازی جای دوری نیست! همین جا پیش روی شما و در اسمارت فون های خود می توانید تکنولوژی VR را تجربه کنید. اگر هنوز بازی ها و برنامه های واقعیت مجازی را تجربه نکرده اید دیر نشده است. بطور حتم سال 2016 بهترین سال به جهت تنوع توسعه دهندگان بود.

امثال Oculus Rift، واقعیت مجازی سونی و دست یافته های واقعیت مجازی سامسونگ توانستند با محصولات خود جهان سه بعدی و ایده آل را برای علاقمندان به تصویر بکشند.

نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus

رفته رفته بر امکانات این برنامه ها افزوده شد و نسل جدید هدست های واقعیت مجازی برای جدید ترین هدست ها نظیر هدست Level Active Bluetooth سامسونگ طراحی شد.

تاکنون شاهد پیشرفت های زیادی در دنیای واقعیت مجازی بودیم. هدست واقعیت مجازی آلکاتل، هدست Daydream گوگل و آخرین نوآوری هایی که در رونمایی از محصولات واقعیت مجازی نمایشگاه IFA 2016 شاهد آن بودیم.

همچنین ویدئوهای موبایلی و آینده‌ای که در اختیار واقعیت مجازی خواهد بود توجه بسیاری از توسعه دهندگان را به خود جلب کرده است.

قطعا یکی از کمپانی های موثر در پیشروی پروژه های واقعیت مجازی، Oculus( زیرمجموعه ی فیس بوک) بوده است. کمپانی موفقی که البته در کنار سونی و اچ تی سی توانسته است بهترین سخت افزار ها و گجت های واقعیت مجازی را تولید و روانه ی بازار کند.

به گفته ی جان کارمک(John Carmack) نسل جدید هدست های واقعیت مجازی با همکاری سامسونگ و در قالب هدست های واقعیت مجازی سامسونگ ( Samsung Gear VR) عرضه خواهد شد و قرار است پیشرفت های فنی زیادی در این هدست ها صورت گیرد.

نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus

مطلب امروز هات اپ نیوز که پیش روی شما قرار گرفته است مختصری از مصاحبه های انجام شده توسط کارمک درباره ی تحولاتی می باشد که قرار است به زودی در بازار محصولات واقعیت مجازی مخصوصا نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus ایجاد شود. پس با ما همراه باشید.

ورود نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus و تحول بازار

در مراسمی جهانی با حضور بیش از 2500 نفر کارمک به شرح پروژه های آینده و معرفی نسل جدید هدست های واقعیت مجازی در آینده ای نزدیک خبر داد.

هر چند که صحبت های وی چندان جزیی نبود اما به نظر می رسد Oculus قرار است این تمرکز خود را منحصرا روی واقعیت مجازی اسمارت فون ها بگذارد؛ بازاری گسترده تر که هم برای کاربر ارزان تر تمام می شود و هم می توان با یک تیر دو نشان زد: بهبود تجربه کاربری کاربر حین استفاده از محصول و درآمدزایی بیش تر.

واقعیت مجازی: نیازی ضروری همچون اسمارت فون برای کاربران

کارمک در این همایش اعلام کرده است که قرار است این بار نسل جدید هدست های واقعیت مجازی در قالب متفاوتی عرضه می شود و کاربران همان طور که امروزه بدون استفاده از اسمارت فون دوام نمی آورند از نبود هدست VR نیز در عذاب خواهند بود!

مزیت های استفاده از واقعیت مجازی در موبایل

در اسمارت فون ها تجربه ی گرافیک سه بعدی، آن چیزی که در مانیتور های قدیمی و شاید از رده خارج شده ی برخی از کامپیوتر ها هیچ گاه ممکن نباشد محقق خواهد شد.

سرعتی که در اجرای برنامه های واقعیت مجازی در موبایل تجربه می کنید می تواند ارتقا پیدا کند و کارمک در نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus سعی می کند این سرعت را به 60 فریم بر ثانیه افزایش دهد!

نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus

تقابل نظر مارک زاکربرگ و کارمک

مارک زاکر برگ و واقعیت مجازی داستان بلندی دارد. زاکربرگ به عنوان سرپرست مجموعه ی فیس بوک که Oculus یکی از زیر مجموعه های آن می باشد معتقد است که هدست های واقعیت مجازی مبتنی بر PC یا کامپیوتر نتیجه بخش خواهند بود.

این در حالی است که قرار است Oculus نظم و کلیشه های موجود را بر هم بزند و کاربر را از استفاده از کامپیوتر و با اتصال بی سیم موبایل برای مشاهده ی واقعیت مجازی بی نیاز کند.

مطمئن باشید نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus آغازی هیجان انگیز خواهد داشت!

چرا هدست Gear VR سامسونگ؟!

بازار هدست های واقعیت مجازی سامسونگ داغ تر از آن چه که فکر می کنید می باشد! این بازار پتانسیل لازم را برای ورود و توسعه اپلیکیشن به عنوان یک کسب وکار را دارد.

بد نیست با مزایای این هدست ها آشنا شوید و بدانید چرا Oculus سامسونگ را هدف خود برای عرضه ی نسل جدید هدست های واقعیت مجازی و برنامه های مختص آن ها قرار داده است.

  • قیمت هدست های واقعیت مجازی سامسونگ: این هدست ها با قیمت 99 دلار به صورت پایه و با امکانات بی نظیر به فروش می رسند.
  • سخت افزار هدست ها: ویژگی سخت افزاری این هدست ها به گونه ای است که ظرفیت لازم را برای پشتیبانی از برنامه های مختلف دارند.

نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus

ورود بازی های ماین کرافت به دنیای واقعیت مجازی

Oculus علاوه بر توسعه ی هدست، روی برنامه و بازی های مختلفی نظیر ماین کرافت نیز تمرکز داشته است. راز شهرت جهانی ماین کرافت همین به روز بودن با آخرین فناوری ها نظیر واقعیت مجازی است.

Oculus اخیرا روی نسخه ی ریفت بازی های ماین کرافت متمرکز شده و قرار است ماین کرافت به عنوان یکی از بازی های محبوب برای هدست های سامسونگ عرضه شود.

نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus

ایده جدید کارمک برای تولید برنامه های واقعیت مجازی

“ردیابی داخلی و خارجی کاربر” قابلیت جدیدی نام دارد که قرار است به واسطه ی نسل جدید هدست های واقعیت مجازی در هدست های سامسونگ ایجاد شود.

در این هدست ها به جای این که سنسور ها به بخش های مختلف بدن کاربر نظیر سر متصل شود، از دوربین ها و سنسور های داخلی خود هدست ها استفاده می شود. دقیقا مشابه با هدست Vive VR اچ تی سی.

تغییر رویکرد و افزودن آواتار های VR

یکی از ضعف هایی که در برنامه های واقعیت مجازی دیده می شد عدم هماهنگی صدا و آواتارها بود. به علاوه این آواتار ها در اتاق های واقعیت مجازی برنامه های Oculus حضور نداشتند. از این پس در این اتاق ها کاربران قادر خواهند بود وارد شوند و فعالیت های مختلف انجام دهند.

اتاق ها خراب می شوند و دوباره ساخته می شوند؛ اما تجربه ی کاربر هیچ گاه از ذهن او بیرون نمی رود. در هر یک از این اتاق ها افراد مختلف وارد می شوند و به تعامل می پردازند. مثلا می جنگند یا با هم همکاری می کنند.

افزودن بی نهایت صدا و حرکت

کارمک قصد دارد نسل جدید هدست های واقعیت مجازی با پشتیبانی از بی نهایت صدا تولید کند. کاربر تنها باید اراده کند تا حرکات او در یک دنیای واقعی اما مجازی به تصویر کشیده شود!

اگر هنوز هم برخی تصور می کنند استفاده از واقعیت مجازی با موبایل آن طور که باید و شاید نیست اما سخت در اشتباه هستند.

10 برابر تعداد بازیکنانی که از PC برای واقعیت مجازی استفاده می کنند با استفاده از VR در اسمارت فون ها می توانند سرگرم شوند.

نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus

هدست های مستقل

هدست های مستقل آن دسته از هدست های واقعیت مجازی هستند که بدون نیاز به اتصال با اسمارت فون کار می کنند. توسعه دهندگان اپلیکیشن های VR اغلب با سازندگان همکاری نمی کنند بنابراین بازی های واقعیت مجازی خود را به صورت مستقل عرضه می کنند.

کلیدی ترین بخش پروژه جدید Oculus همکاری با سامسونگ بوده است؛ چرا که برای تولید کنندگان اسمارت فون ها خیلی ساده است تا محصولات خود را سازگار با تکنولوژی واقعیت مجازی طراحی کنند.

هدست های اختصاصی Oculus

از آن جایی که هدست های واقعیت مجازی مشکلات و چالش هایی را برای کاربران ایجاد کرده اند Oculus تصمیم گرفته است با تولید هدست های اختصاصی و وارد کردن نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus در خط تولید اسمارت فون ها این مشکلات را برای همیشه حل کند.

به عنوان مثال زود تمام شدن باتری موبایل، گرافیک پایین و عدم امکان استفاده از برنامه های برتر به صورت رایگان از محدودیت های این هدست ها و اسمارت فون هایی است که VR در آن ها به کار گرفته می شود.

نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus

آینده ی محصولات Oculus

اگرچه Oculus به عنوان برترین کمپانی فعال در زمینه ی واقعیت مجازی مشغول به کار بوده و ایده های مختلفی را ارائه داده است اما به دلیل تمرکز سامسونگ روی رونمایی از محصولات جدید نظیر اسمارت فون، باتری، ساعت هوشمند و غیره، شاید عملی شدن و تجاری سازی نسل جدید اپلیکیشن ها و هدست های واقعیت مجازی Oculus دشوار باشد؛ هر چند تنها یک سوم منابع سامسونگ برای اجرایی شدن این طرح ها کافی می باشد!

شما چه فکر می کنید؟

به نظر می رسد هدست های آینده ی Oculus با این تغییر و تحول قیمت بالاتری داشته باشند. شما چه فکر می کنید؟ آینده ی نسل جدید هدست های واقعیت مجازی Oculus را در این بازار چگونه پیش بینی می کنید؟ نظرات خود را مطرح کنید.

source: venturebeat

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu