The best strategy games in 2016

تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی و مضراتی که دامن گیر کسب وکارها می شود

دسته : کسب و کار
تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی

این روزها بستری تحت عنوان بازاریابی شبکه های اجتماعی به وجود آمده که اهمیت استفاده از آن در کسب وکارها روز به روز بیش تر و پر رنگ تر می شود. همچنین تب مباحث مختلفی نظیر تعامل با مشتری، سرویس دهی بیش تر و برندینگ در فضای مجازی داغ تر از همیشه شده است. اما تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی بازدهی آن را کم و بیش تحت تاثیر قرار داده است.

شبکه های اجتماعی تنها محیطی برای سرگرمی و وقت گذرانی نیستند؛ شبکه های اجتماعی تجلی جامعه و افراد آن به شکل مجازی هستند و همان طور که مخاطبان ما در واقعیت برای ما اهمیت زیادی دارند باید در شبکه های اجتماعی نیز حضور آن ها را حتی پررنگ تر از واقعیت در نظر داشته باشیم.

اگرچه تقریبا مزایا و ضرورت فعالیت در شبکه های اجتماعی بر کسی پوشیده نیست اما اصولی که برای مدیریت شبکه های اجتماعی به کار می بریم مهم تر از هر چیز دیگر است.

حتی اگر روز و شب با ساخت ویدیو های خبری در شبکه های اجتماعی، پست گذاشتن و آپدیت کردن پیج خود سعی کنید طرفداران خود را بیشتر کنید باز هم فایده ای ندارد. همه چیز طبق اصول باید پیش برود.

مشکلات و چالش هایی نظیر بی اثر بودن استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی برای برخی از استارتاپ ها و کسب وکار ها سبب شد تا متداول ترین تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی را شناسایی کنیم و در مطلب امروز هات اپ نیوز معرفی نماییم؛ باشد که شما از این پس مدیریت رسانه های خود را به درستی انجام دهید.

تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی

معرفی تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی

Misconceptions in management of social media

احتمالا زمانی که با این تصورات غلط که اغلب کاربران با آن ها درگیر هستند آشنا شوید متوجه خواهید شد که چه چیزهایی کاربران رسانه های اجتماعی را آزار می دهد و چرا طرفدارانتان شما را آنفالو می کنند.

بازایابی شبکه اجتماعی تنها انتشار عکس ومطلب است!

همان طور که برای کسب وکار خود استراتژی های موفقیت را مشخص می کنید و آن را در جز به جز امور خود جای می دهید باید باور داشته باشید که فعالیت در شبکه های اجتماعی تنها پست گذاشتن نیست!

چرا برخی از صفحات با وجود پست های زیاد فالوور کمتری دارند در حالی که صفحات دیگر با نصف این تعداد فالور، موفق ترند؟

بنابراین زمان آن فرا رسیده است که استراتژی های خود را برای آنالیز، تولید محتوا و ارزیابی نتایج تعیین کنید؛ چرا که شبکه اجتماعی می تواند یک منبع درآمد بزرگ باشد.

تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی

درآمدزایی در شبکه های اجتماعی کاملا منطبق بر شانس است!

اگرچه گاهی بخت و اقبال هم می تواند در بازاریابی شبکه های اجتماعی موثر باشد اما یکی از تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی این است که تصور کنیم در یک قرعه کشی شرکت کرده ایم و همه چیز بستگی به شانس ما دارد!

اگر مدیری حرفه ای در شبکه های اجتماعی باشید موفقیت شما به شناختی که از مشتری و برندتان دارید بستگی دارد. موفقیت در برندسازی با کسب وکار آنلاین به شیوه ی فعالیت شما بستگی دارد.

ملزومات مدیریت موفق شبکه های اجتماعی

یکی از عواملی که موفقیت شما را تضمین خواهد کرد قوانین کسب وکار خلاق خواهد بود.

اگر برند مشابه با شما یک کفش را مثلا با قیمت 200 هزارتومان می فروشد مطابق با قوانین خلاقیت و استفاده از اصول قیمت گذاری در مدیریت و بازاریابی، بهتر است قیمت محصول خود را 195 هزارتومان اعلام و در کنار آن از پورموشن های مختلف برای کاربران استفاده کنید.

تنها ساخت اکانت شبکه اجتماعی وب سایت کافی است!

با ساخت اکانت شبکه اجتماعی نیمی از راه راه رفته اید! حال نوبت به مدیریت این اکانت می رسد. یکی دیگر از تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی این است که بعد از ساخت اکانت آن را به حال خود رها کنیم و مجددا روی فعالیت سایت خود متمرکز شویم.

در واقع این افراد تصور می کنند که داشتن اکانت بهتر از هیچ است و حداقل می توانیم ادعا کنیم که حضور داریم! اما کافی نیست! بازاریابی شبکه های اجتماعی به همان اندازه که می تواند مفید باشد قادر است به برند شما آسیب بزند!

تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی

استخدام مدیر شبکه های اجتماعی

اگر هدف شما در کسب وکارتان مشخص بوده و واقعا به بازاریابی شبکه اجتماعی ایمان دارید فعالیتتان هم باید مداوم و مستمر باشد.

در این مواقع استخدام فردی که بتواند به صورت کامل روی صفحات اجتماعی شما متمرکز باشد ایده خوبی به نظر می رسد.

هر چند که این کار هزینه های مازاد برای کسب وکار شما به همراه دارد اما تجربه ثابت کرده است که سرمایه گذاری در امور بازاریابی آنلاین دیر یا زود سودآوری 99 درصدی به همراه خواهد داشت.

اهمیت مدیریت مستمر شبکه های اجتماعی در فیس بوک

فعالیت مستمر و تولید محتوای مطابق با خواسته ی کاربران از اصول مهم سئو و بازاریابی در سال 2016 بوده است. مطابق با تحقیقات صورت گرفته اکثریت کاربران فیس بوک برندهای دلخواه خود را با استفاده از میلیون ها تبلیغاتی که به صورت روزانه در این شبکه ی اجتماعی محبوب انجام می شود شناسایی می کنند.

اهمیت بازاریابی شبکه های اجتماعی در اینستاگرام

علاوه بر فیس بوک اینستاگرام فضای نه چندان تازه اما بسیار متداول تر نسبت به فیس بوک سال های گذشته است که تبلیغات آن سبب شده است 60 درصد از کاربران نیازهای خود را با خرید محصولات و استفاده از خدمات معرفی شده در پیج های مختلف برطرف کنند.

ترفند های رونق کسب وکار در اینستاگرام گسترده تر از سایر شبکه های اجتماعی است. به علاوه اینستاگرام از آن دسته رسانه هایی است که در اغلب کشور ها بدون اعمال فیلترینگ در دسترس می باشد.

بازاریابی شبکه اجتماعی کار ساده ی است!

این که تصور کنیم کار کردن با شبکه های اجتماعی و ایجاد یک صفحه برای برند شما کار ساده ای است نمونه ی دیگری از تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی می باشد.

شما با استفاده از صفحات اجتماعی معرف یک برند خواهید شد. تصویری که از یک کمپانی عرضه می کنید می تواند در جهت درآمدزایی بیشتر شما باشد یا این که بدتر ضرر برساند!

با توجه به همین فشار کاری برابر برای مدیریت شبکه های اجتماعی، توصیه می شود یک بخش جداگانه برای استخدام مدیر ایجاد کنید.

تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی

بهره وری از طریق شبکه اجتماعی در زمان کوتاه میسر است!

یکی از مهم ترین مسائلی که پیش از استفاده از بازاریابی شبکه اجتماعی باید بدانید این است که بهره وری با استفاده از انواع روش های آنلاین مارکتینگ نیاز به صبر و حوصله و البته زمان دارد.

حرفه ای ها بهتر می دانند که حتی با استخدام برترین کارمندان و افراد با تجربه ای که چه به صورت دور کاری و چه حضوری در این زمینه فعالیت دارند، نمی توان زمان مشخصی برای بهره وری تعیین کرد.

درک روانشناسی بازار و سوددهی بیشتر

لورن ویکی سون، کارشناس بازاریابی آنلاین، می گوید:

درآمدزایی با استفاده از شیوه های نوین هر چند که به جهاتی کار را ساده تر کرده است اما پیچیدگی ها خاص خود را نیز دارد. در شبکه های اجتماعی فعالیت شما باید به نحوی برای فراخوانی احساسات کاربران باشد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی حرفه ای کاملا چالش برانگیز است و در این مسیر نمی توان مشتریان را 100 درصد راضی کرد. بنابراین زمان سوددهی با درک روان شناسی بازار که درک روحیات کاربر است سریع تر حاصل می شود.

تصورات غلط در مدیریت شبکه های اجتماعی

سخن آخر:

شاید تصور کنید سرمایه گذاری روی آنلاین مارکتینگ در شبکه های اجتماعی بیهوده باشد؛ اما احتمالا اگر بدانید روزانه در آمریکا بین 500 تا 2500 دلار و حتی تا 10 هزار دلار به صورت روزانه صرف مدیریت شبکه های اجتماعی می شود، مسلما رویکرد شما تغییر پیدا می کند.

تجربه و پیشنهاد شما؟

به نظر شما چه تصورات رایج و اشتباه دیگری می تواند در زمینه ی بازاریابی شبکه های اجتماعی وجود داشته باشد که هنوز هم برخی از افراد با آن ها درگیر هستند؟ نظرات خود را مطرح کنید.

source: socialmediatoday

از دست ندهید!

برآمدگی دوربین

آیا برآمدگی دوربین گوشی‌ها با این کانسپت جالب برای همیشه خداحافظی خواهد کرد؟

مهندسان آلمانی انستیتوی Fraunhofer ماژول دوربین اسمارتفونی را طراحی کرده‌اند که به شدت باریک است و براحتی داخل گوشی قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب...
انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه

انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه را برای دستیابی به فضای بیشتر امتحان کنید

برای انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه راهکار ساده‌ای وجود دارد، با استفاده از application management این کار را برای

ادامه مطلب...
آیفون 7 قرمز

آیفون 7 قرمز به همراه آیفون SE با حافظه داخلی بیشتر و اپلیکیشن Clips معرفی شدند

آیفون 7 قرمز با رنگ هیجان‌انگیز خود با قیمت 740 دلار عرضه خواهد شد که 100 دلار بیشتر از

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu