Batlle Bay

استفاده از استراتژی Growth Mindset برای تربیت رهبران توسط مایکروسافت

دسته : کسب و کار
استفاده از استراتژی Growth Mindset

تحقیقات ثابت کرده است که هر فرد در هر سمت و جایگاهی که باشد پتانسیل یا ظرفیت های بالقوه ای برای رهبری و مدیریت دارد که با استفاده از استراتژی Growth Mindset آشکار می شود.

اگر علاقمند به دنبال کردن اخبار استارتاپ ها و کمپانی های رو به رشد باشید احتمالا اصطلاح growth-mindset را شنیده اید. mindset به معنای ساختار فکری، چارچوب اعتقادی و تمام آن چیزی است که ذهن و فکر فرد بر اساس آن شکل گرفته است.

این ساختار اصل اندیشه های درونی، محیط و تجربیاتی است که فرد در طول زندگی خود به دست می آورد. حال ترکیب mindset و واژه ی growth رویکرد جدیدی را در کسب وکار به وجود آورده است.

استفاده از استراتژی Growth Mindset یا رشد فکری به عنوان یکی از مهم ترین بخش های علوم شناختی تاثیر زیادی روی تربیت انسان ها و کشف استعداد های خفته ی آن ها دارد.

استفاده از استراتژی Growth Mindset

اگرچه استعداد فردی امری ذاتی است اما بخشی از آن باید با ابزار های مختلف تقویت شود و این وظیفه ی سازمان ها و کسب وکارهای مختلف است که برای استفاده ی بهینه از بهترین منابع انسانی در کسب وکار استعداد های آن ها را بسط دهند.

یکی از کمپانی های پیشرو در استفاده از استراتژی Growth Mindset مایکروسافت بوده است که Growth Mindset یا رشد فکری را به فرهنگی غالب تبدیل کرده و مشغول بازنگری استعداد نیروهای خود می باشد.

برای آشنایی بیشتر با استراتژی های مدرن این کمپانی محبوب مطلب امروز هات اپ نیوز را از دست ندهید.

استفاده از استراتژی Growth Mindset در مایکروسافت

Growth Mindset strategy at Microsoft

ساتیا نادلا مدیر اجرایی و پیشقراول فرهنگ سازی در کمپانی مایکروسافت در شکل گیری اصول و خلاقیت های موجود در این کمپانی نقش عمده ای داشته است.

او معتقد است که  با رشد فکری یا Growth Mindset انسان های جدیدی که قابلیت رهبری پروژه های بزرگ را دارا می باشند تربیت می شوند.

استفاده از استراتژی Growth Mindset

برنامه های تربیتی مایکروسافت برای کاربران

همه ساله کارمندان در روزهای خاصی به کارهایی متفاوت از وظیفه ی اصلی خود در کمپانی مشغول خواهند شد. این روز های خاص همان رویداد هکاتون(Hackathon) می باشند که جمعی از بهترین برنامه نویسان و افراد با تجربه با پیشینه ی رهبری تیم های مختلف در آن گرد هم آمده اند.

افراد در این هکاتون یاد می گیرند که از ایده ها و افکار خود دفاع کنند.

آن چه که در هکاتون می گذرد

در هکاتون کارمندان مایکروسافت تیم های مختلفی ایجاد و ایده های اولیه خود را به اشتراک می گذارند. در این رویداد افراد موظف می شوند که نمونه ی اولیه کار های خود را بر اساس ایده های مطرح شده تولید و ارائه دهند.

همین تشکیل تیم و ایده پردازی استفاده از استراتژی Growth Mindset می باشد. در این حین گاهی افراد وارد مسیر رهبری تیم ها می شوند و مهارت ثبت گزارشات، مشارکت با افراد مختلف تیم و ….را یاد می گیرند.

آموزش مدیریت ریسک و خظرپذیری کارمندان

ترس از شکست خوردن در کسب وکار مهم ترین مانعی است که برای رهبران می تواند وجود داشته باشد.

High-risk projects یا پروژه های در معرض خطر نمونه ی دیگری از چالش ها برای رهبران تازه وارد مایکروسافت است. مثلا در پروژه هایی با سرمایه ی کلان همان طور که در پشت پرده ی تحقیقات مایکروسافت خواندید مهم ترین ویژگی رهبران همین ریسک پذیری آن ها خواهد بود.

استفاده از استراتژی Growth Mindset

نمونه هایی از چالش های ریسک پذیری

پروژه ی HoloLens مایکروسافت یکی از پرچالش ترین پروژه هایی است که طی آن رهبران با آزمون و خطاهای بسیاری رو به رومی شوند.

محاسبات هولوگرافی عینک های HoloLens کمی مشکل است و برای برطرف کردن آن ها طرح های مختلفی نظیر moonshot جهت تحقق تجربه همه جانبه ی کاربر ارائه شده است.

در این دوره کارمندانی که برای رهبری انتخاب می شوند یاد می گیرند ریسک پذیر باشند و در صورتی که این طرح با موفقیت عملی نشود نترسند!

رهبران ریسک پذیر مایکروسافت چه ویژگی هایی دارند؟

استفاده از استراتژی Growth Mindset ترسو ترین انسان ها را شجاع می کند! کسانی که آموزش های لازم را سریع تر دریافت و خطاهای موجود را با سرعت عمل بیشتری برطرف می کنند رهبرانی باورنکردنی از دیدگاه مایکروسافت خواهند بود.

حال مایکروسافت قدم بعدی را بر میدارد تا مطمئن شود چه پروژه ها موفق و چه با شکست رو به رو شوند رهبران پشیمان نمی شوند!

تعریف استعداد رهبران در مایکروسافت

برای تعریف استعدادها مایکروسافت با نگرشی سنتی صفات کلیدی رهبران آینده ی خود را اندازه گیری می کند. مایکروسافت ویژگی افراد خود را مشخص و کسانی که این صفات ذاتی را در بردارند یکی یکی انتخاب می کند.

به عنوان مثال تمرکز این رهبران، یکی از فاکتورهای معیار برای مایکروسافت خواهد شد. بنابراین کمپانی با در نظر گرفتن عوامل و موانع تمرکز روی کار، توان افراد را حتی با قرار گرفتن در شرایط پر استرس می سنجد.

استفاده از استراتژی Growth Mindset

رویداد Talent Talks و تشخیص استعداد ها

شاید با خودتان بگویید مایکروسافت چگونه استعداد ها را تک تک ردیابی می کند؟ بد نیست بدانید مایکروسافت علاوه بر استفاده از روش های عملی و ساخت موقعیت های مشابه از رویداد هایی نظیر Talent Talks استفاده می کند.

در این رویداد مدیران و سرپرستان تیم های مختلف فضایی را ایجاد می کنند تا کارمندان تحت یک طوفان مغزی قرار گرفته، مهارت و طرز فکر خود را آشکار کنند. این رویداد راه موثری برای شناسایی استعداد های برتر در رهبری و مدیریت است.

مزایای استفاده از استراتژی رشد فکری توسط مایکروسافت

استفاده از استراتژی Growth Mindset خود کارمندان را در وهله ی اول تحت تاثیر قرار می دهد. انسان ها استعدادهای خفته و مختلفی دارند که باید پرورش داده شوند.

اما غیر از خود کارمندان، مایکروسافت با این رویه مقدار زیادی در زمان و هزینه ها صرفه جویی می کند. این که نیروی معتمد را پرورش و سرمایه گذاری خود را روی افراد شناخته شده انجام دهیم نوعی درآمدزایی است. به علاوه از پتانسیل واقعی افراد نیز استفاده کرده ایم.

شما چه فکر می کنید؟

آیا با برگزاری چنین رویدادهایی و استفاده از استراتژی Growth Mindset یا همان فن رشد فکری برای تربیت رهبران در استارتاپ های مختلف موافق هستید؟ ایده های خود را با ما در میان بگذارید.

source: hbr

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

Mobile Sliding Menu