تغییرات جدید پلی استور از جمله تغییر رابط کاربری و تغییر نام بخش Entertainment

دسته : اخبار

به زودی در پلی استور  شاهد تغییراتی خواهید بود. این نخستین بار است که گوگل تصمیم گرفته چندین تغییر را به صورت همزمان اعمال کند. در تغییرات جدید پلی استور علاوه بر تغییر نام بخش Entertainment شاهد حذف نوار جستجو و یک بنر گوگل پلی استور جدید خواهیم بود.

با تغییر نام بخش Entertainment شروع می کنیم. به نظر گوگل، این نام، آنچنان که باید همه چیز را توضیح نمی دهد و همه ی دسته بندی های مختلف تنها زیر یک نام گرد آمده اند.

این موضوع بر روی گوشی هایی با DPI پایین چندان وخیم به نظر نمی رسد اما بر روی گوشی هایی با DPI بالا وحشتناک است.

تغییر دیگر در گردونه ی آیتم های مشخص اتفاق افتاده است. اگر چه این گردونه از چپ به راست و به دنبال ستون جستجو و ستون وضعیت حرکت می کند تصویر جدیدتر و کوچک تر جدید این کار را نمی کند.

در عوض بخش Apps and Games و Entertainment تغییر مکان داده اند. به نظر می رسد نسخه ی قبلی بهتر بود که می توانستید از عکس های بخش های مختلف آنها را تشخیص دهید. اما تغییرات جدید پلی استور هم چندان بد نیستند.

تغییرات جدید پلی استور

در این تصویر می توانید تغییرات جدید پلی استور از جمله تغییرات ایجاد شده در گردونه و حذف نوار جستجو را مشاهده کنید.

تغییر دیگر حذف ستون جستجوی بزرگ سفید رنگ است. این ستون شامل منوی همبرگری، نام تجاری گوگل و یک آیکون برای جستجوی صوتی می شد اما گوگل آیکون جستجوی صوتی را نیز حذف کرده است.

از این به بعد باید بر روی آیکون سرچ در بالا سمت راست ضربه بزنید تا جستجو آغاز شود این یعنی جستجوی صوتی از این به بعد نیاز به دو ضربه خواهد داشت که دو برابر قبل است.

به نظر نمی رسد کاربران زیادی تمایل به استفاده از جستجوی صوتی در پلی استور داشته باشند بنابراین این تغییر چندان آزار دهنده نخواهد بود. اما در حقیقت این جستجو محدود به یک آیکون کوچک در قسمت بالا سمت راست نخواهد بود.

در نهایت شاهد حضور یک بنر سبز رنگ زشت خواهید بود که بعد از باز کردن لینک گوگل پلی از یک اپلیکیشن دیگر ظاهر می شود. گوگل این کار را برای نمایش بهتر برند خود انجام داده است اما این رنگ سبز با رنگ های اطراف خود چندان هماهنگ نیست. برخلاف تغییرات کوچک قبلی این تغییر برای همه قابل مشاهده خواهد بود.

این تغییرات جدید پلی استور متنوع ترین تغییراتی هستند که گوگل به صورت همزمان تست می کند. توجه کنید حداقل سه تغییر در مرحله ی تست هستند و هنوز هم دائمی شدن آنها مشخص نیست.

Source: androidpolice

از دست ندهید!

راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن

با راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن به سادگی آب خوردن سد بیکاری را بشکنید!

راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن موضوع بسیار مهمی است که یک توسعه‌دهنده نباید از کنار آن به سادگی

ادامه مطلب...
علت اصلی انفجار نوت 7

علت اصلی انفجار نوت 7 – نقص باتری‌ها، کوتاهی تامین کنندگان و بی‌خبری سامسونگ!

بعد از سرنوشت ناگوار نوت 7 سامسونگ افشا می‌کند! سامسونگ بالاخره علت اصلی انفجار نوت 7 را پیدا کرده است.

ادامه مطلب...
اپلیکیشن Walla

اپلیکیشن Walla – پلتفرمی برای توسعه روابط اجتماعی در دانشگاه

زمانی که Judy هیچ ایده‌ای برای کسب درآمد نداشت و ترس از حضور در صحنه‌های اجتماعی، زندگی او را

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu