حذف اپلیکیشن Dash از اپ استور به دلیل تشخیص 1000 نظر و بررسی جعلی

دسته : اخبار

هفته ی گذشته بود که اپل در اقدامی عجیب اپلیکیشن محبوبی به نام Dash را از لیست اپ استور خارج کرد و حساب توسعه دهندگان این اپلیکیشن را نیز مسدود کرد. اپل تصمیم گرفته است علت حذف اپلیکیشن Dash از اپ استور را برای همه شرح دهد.

سخنگوی اپ استور  Tom Neumayr در این مورد گفت:

بیش از 1000 نظر و بررسی جعلی در سراسر این دو حساب که دارای 25 اپلیکیشن بودند شناسایی شد. بنابراین تصمیم به حذف این دو حساب در اپ استور گرفتیم. قبل از این اقدام به توسعه دهندگان آنها هشدار داده بودیم اما موفق به حل این مشکل نشدند و به همین خاطر تصمیم نهایی خود را گرفتیم.

به دلیل تقلب در ارائه ی نظرات، امتیازات و بررسی های جعلی و تلاش برای آسیب رساندن به سایر توسعه دهندگان دیگر حساب این توسعه دهندگان حذف خواهد شد.

این مسئولیتی است که در حمایت از کاربران و سایر توسعه دهندگان به صورت کاملا جدی به آن عمل خواهیم کرد.

حذف اپلیکیشن Dash از اپ استور

هشدارها از قبل داده شده بودند و اپل برای حل و فصل موضوع با توسعه دهندگان وارد گفتگویی هایی شده بوده است. به نظر می رسد اپل از مدت ها قبل متوجه این مشکلات شده بوده است.

حذف اپلیکیشن Dash از اپ استور از زبان توسعه دهنده

بوگدان پوپسکو(Bogdan Popescu) توسعه دهنده ی اپلیکیشن Dash در این مورد می گوید:

حذف شدن حساب من در اپ استور واقعا عجیب است. حساب من یک روز بعد از اینکه از اپل درخواست یک اکانت کمپانی به جای یک اکانت شخصی کردم حذف شد. او در وبلاگی نوشت اپل مرا به خاطر دستکاری در نظرات و بررسی های مشتریان از حضور در اپ استور منع کرده و من  این اتهامات را انکار می کنم.

هر دو داستان نمی تواند درست باشد توسعه دهندگان در ابتدا حرف های بوگدان پوپسکو را باور کردند و در حال حاضر هیچ نظر خاصی درباره ی این موضوع ندارند.

به گفته ی Hacker News توسعه دهنده ی اپلیکیشن Dash صاحب یکی از بهترین برنامه های موجود در نوع خود است بنابراین چرا باید اقدام به انجام چنین کاری کند؟

چرا اپل باید یک توسعه دهنده را به خاطر تقلبی که انجام نداده است از حضور در اپ استور منع کند؟ این کار چه سودی برای این کمپانی خواهد داشت؟

حذف اپلیکیشن Dash از اپ استور

در مورد حذف اپلیکیشن Dash از اپ استور پرسیده شد که بعد از چه مدت زمانی متوجه تقلب این توسعه دهنده شده است که هیچ پاسخی دریافت نشد.

بوگدان پوپسکو در پستی جدید در مورد اقدام اشتباه اپل صحبت کرد. به نظر می رسد این توسعه دهنده دارای دو اکانت در اپ استور بوده است که اکانت قدیمی خود را به دست یکی از دوستانش می سپارد و همین موضوع دردسرساز می شود.

Source: businessinsider

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu