Pavel Durov

اپلیکیشن هایی برای مبتلایان به میگرن – آیا این برنامه ها می توانند به افراد کمک کنند؟

دسته : اپلیکیشن

امروزه افراد زیادی مبتلا به سردرد و میگرن هستند. برای درمان یا کنترل این سردردها تلاش های زیادی انجام شده و یکی از این تلاش ها ارائه ی اپلیکیشن هایی برای مبتلایان به میگرن است. با هات اپ نیوز در ادامه این مطلب همراه باشید.

طبق گزارش ها حدود 38 میلیون آمریکایی از سردردهای ناتوان کننده ی میگری رنج می برند. این سردردها توسط محرک های مختلفی همچون تغییرات هورمونی، کمبود خواب، غذاهای خاص و یا تغییرات غذایی آغاز می شوند.

اخیرا اپلیکیشن هایی برای افراد مبتلا به میگرن عرضه شده است. این برنامه های جدید داده های ورودی کاربران مبتلا به میگرن را تجزیه و تحلیل می کنند تا محرک های شخصی آنان را تشخیص داده و با توجه به اهمیتشان رده بندی کنند.

همراهان اندرویدی دقت کنید در صورت مواجه شدن با پیغام this item isnt available in your country از راهنمای آموزش دانلود از پلی استور استفاده کنید تا بتوانید تحریم ها را دور بزنید.

اپلیکیشن هایی برای افراد مبتلا به میگرن

دیوید دودیک(David Dodick) پروفسور مغز و اعصاب و مدیر کلینیک درمان سردرد Mayo در شهر فینیکس است. او می گوید برخی از افراد مبتلا به میگرن به این اپلیکیشن ها نیازی ندارند. این افراد آن هایی هستند که محرک های آشکاری همچون استفاده از الکل و یا قاعدگی برای سردردهای میگرنی خود دارند.

به احتمال زیاد افرادی که حملات میگرنی آن ها بر اساس تجمع چند محرک مختلف روی می دهد از این برنامه ها استفاده ی زیادی خواهند برد. دکتر دودیک می گوید:

«به طور مثال، شما یک حسابدار هستید و زمان مالیات فرا رسیده است، استرس دارید و کمبود خواب نیز امانتان را بریده است. تمام این عوامل کنار هم شما را به لبه ی مرز می کشانند.»

اپلیکیشن هایی برای مبتلایان به میگرن وجود دارند که با هم به بررسی آنها خواهیم کرد.

اپلیکیشن هایی برای مبتلایان به میگرن

Curelator

طبق گفته ی استیفن دانوگو، معاون توسعه ی بالینی شرکت Curelator کمبریج ماساچوست، این اپلیکیشن ها طوری طراحی شده اند که نتیجه گیری در مورد کاربر را پس از ورود داده های جدید اصلاح می کند.

اپلیکیشن سردرد کمپانی Curelator برای گوشی های آیفون در دسترس بوده و نسخه ی کامل آن 50 دلار هزینه دارد.

اپلیکیشن Curelator از کاربران می خواهد چه میگرن دارند و چه ندارند روزانه دو یا سه دقیقه برای ورود داده هایشان وقت بگذارند.

این برنامه 70 عامل احتمالی از مصرف کافئین گرفته تا استرس را ارائه می کند. این برنامه پس از 90 روز نقشه ای از محرک هایتان را عرضه و محتمل ترین عوامل را در مرکز دایره و آن هایی که احتمال کمتری دارند را به سمت بیرون نشان می دهد.

اپلیکیشن Curelator از کاربران می خواهد تا داده هایی در مورد تمام عوامل بالقوه وارد و به عواملی که خود افراد فکر می کنند باعث میگرن شده اکتفا نمی کند.

طبق گفته ی آلک میان، مدیر اجرایی Curelator، گاهی اوقات که کاربران در مورد محرک سردردهایشان در اشتباه هستند، اپلیکشین آن ها را تصحیح می کند.

طبق مطالعه ای که در Curelator انجام شد، 254 نفر از کاربران اپلیکیشن مورد بررسی قرار گرفتند. این مطالعه در نشست انجمن سردرد آمریکا ارائه شد. این مطالعه نشان می داد که تنها 18 درصد از عواملی که افراد اعلام کرده بودند واقعا جزو محرک ها بودند.

این برنامه جزو اپلیکیشن هایی برای مبتلایان به میگرن است که بسیار محبوب می باشد.

Buttons-03

Migraine Buddy

برنامه ی بعدی Migraine Buddy نام دارد و محصول شرکت Healint Pte سنگاپور است. این اپلیکیشن از کاربران می خواهد هر سردرد میگرنی و دلیلی که فکر می کنند باعث آن شده است را وارد کنند.

در نسخه ی اندرویدی همچنین می توانید محرک های بالقوه و داده های دیگر را به طور روزانه وارد کنید، حتی اگر حمله ی میگرنی نداشته باشید.

کاربران این اپلیکیشن پس از سه هفته ی اول گزارشی را دریافت می کند که در آن سه محرک اولیه به ترتیب میزان احتمال وقوع نشان داده می شوند.

این اپلیکیشن برای آیفون نیز در دسترس است و نسخه ی ابتدایی آن رایگان و سالانه 90 دلار برای دریافت گزارش های پیشرفته هزینه دارد.

Buttons-03

Buttons-05

MigraineX

اپلیکیشن دیگری به نام MigraineX کاربران را از تغییرات آب و هوایی آگاه می سازد. در واقع تغییرات آب و هوایی یکی از محرک های رایج در میان افراد مبتلا به میگرن به شمار می رود.

این برنامه توسط Cirrus Healthcare Products LLC مرتبط به Cold Spring Harbor ارائه شده است و نسخه ی کامل آن 2.99 دلار هزینه دارد.

اپلیکیشن MigraineX هنگامی که فشار هوا به طور قابل توجهی تغییر می کند کاربر را آگاه می سازد. در اپلیکیشن هایی برای مبتلایان به میگرن MigraineX روش متفاوتی را انتخاب کرده است.

Buttons-03

Buttons-05

اپلیکیشن هایی برای مبتلایان به میگرن و مزایا و کاستی ها

همانطور که دیدید برنامه هایی برای افراد مبتلا به میگرن از شرکت های مختلف ارائه شده است. این برنامه ها مزایا و کاستی های خاص خود را دارند.

طبق گفته ی آنه مک گرگور، استاد علوم اعصاب دانشگاه Queen Mary لندن، کاربران زیادی از این اپلیکیشن ها بهره برده اند. او یکی از بیمارانش را به عنوان مثال مطرح می کند. این بیمار در مورد محرک های سردردهایش کاملا در اشتباه بوده و پس از استفاده از اپلیکیشن Curelator به اشتباهاتش پی برده است.

دکتر آنه مک گرگور به شرکت Curelator کمک می کند تا برنامه خود را بهبود بخشند. او می گوید در قبال انجام این کار مبلغی را دریافت نمی کند.

دکتر مک گرگور می گوید یکی از محدودیت های برنامه این است که نمی تواند تفاوت بین محرک ها و علائم هشداری میگرن را تشخیص دهد.

به طور مثال اگر فردی قبل از میگرن شکلات بخورد، برنامه آن را به عنوان یک محرک سردرد در نظر می گیرد، در حالی که شاید مراحل اولیه ی میگرن بوده است که تمایل مصرف شکلات را در فرد ایجاد کرده است.

اپلیکیشن هایی برای مبتلایان به میگرن

طبق گفته ی دکتر میان، Curelator در تلاش است بین محرک ها و علائم هشداری تمایز قائل شود.

اپلیکیشن Migraine Buddy نیز به زودی لیستی از علائم اولیه ی شروع میگرن را به گزارش استاندارد خود اضافه خواهد کرد.

هر دو برنامه Curelator و Migraine Buddy امید دارند که در آینده قابلیت پیش بینی را نیز ارائه دهند. اما یک مسئله در این جا مطرح می شود، چگونه چنین اطلاعاتی به کاربر ارائه شود که سازنده باشد؟

فرانسوا کادیو، مدیر اجرایی Healint می گوید با گفتن این موضوع که ممکن است میگرن در راه باشد و در عین حال عدم ارائه ی اطلاعات مفید دیگر، ریسک افزایش استرس کاربر را بالا می بریم.

اپلیکیش های یاد شده در تشخیص محرک های سردرد میگرنی امیدوار کننده عمل می کنند. این برنامه ها همچنین در ایجاد رفتارهای موثر مثل خواب شبانه ی مناسب کمک می کنند.

اپلیکیشن هایی برای مبتلایان به میگرن آیا کارساز خواهند بود؟

Source: wsj

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu