Batlle Bay

اپلیکیشن Sprayscape گوگل و امکان ثبت عکس های واقعیت مجازی

دسته : اپلیکیشن

اپلیکیشن Sprayscape اپلیکیشن واقعیت مجازی جدیدی است که توسط گوگل برای اندروید ارائه شده است. ترکیب عجیبی از عکس و هنر که باعث خلق عکس های کلاژ می شود که امکان مشاهده ی آنها با یک دید 360 درجه وجود خواهد داشت.

اپلیکیشن Sprayscape از برنامه های آزمایشی گوگل برای ساخت اپلیکیشن هایی غیرمعمول و با ویژگی های نوآورانه است که تجربه ی جدیدی را برای کاربر به ارمغان می آورند.

اپلیکیشن Sprayscape می تواند عکس های شما را در هم بکوبد و دوباره آنها را در یک فضای کره ای شکل اسپری کند.

اپلیکیشن Sprayscape

به گفته ی گوگل اپلیکیشن Sprayscape از SDK هدست واقعیت مجازی برای دسترسی به داده ای ژیروسکوپ گوشی استفاده می کند.

وقتی Sprayscape را باز کردید با دوربین خود از صحنه ی مورد نظر  چند عکس بگیرید این عکس ها درون یک کره قرار داده خواهند شد.

با قرار دادن انگشت بر روی صفحه نمایش گوشی در حالی که دوربین را در اطراف می چرخانید تصاویر مورد نظر شما در داخل یک کره ی مجازی قرار گرفته یا بهتر است بگوییم اسپری می شوند.

اپلیکیشن Sprayscape

اگر چه عکس ها به صورت پانورامای تخت ثبت شده اند اما وقتی با شخص دیگری به اشتراک گذاشته شوند به صورت کره ی 360 درجه نمایش داده می شوند.

عکس های کلاژ که با استفاده از اپلیکیشن Sprayscape گرفته می شوند قابل مشاهده با هدست های واقعیت مجازی هستند یا می توان با حرکت دادن و چرخاندن گوشی افکت مورد نظر را مشاهده کرد.

گوگل در مورد اپلیکیشن Sprayscape می گوید:

GPU این کار را امکان پذیر می کند. با تپ کردن یا تاچ کردن کاربر، فید دوربین به بافتی با 60 فریم در ثانیه تبدیل می شود. سپس این بافت با همه ی بافت های موجود بر روی سایه زن GPU ترکیب می شوند. همان سایه زن(Shader) باعث تبدیل شدن دوربین دو بعدی به یک کره ی 360 درجه خواهد شد.

Shader در لغت به معنای سایه‌زن است و البته کاری هم که انجام می‌دهد واقعا سایه‌زنی است! از دید فنی، سایه‌ زن ها مجموعه‌ای از دستورالعملها هستند که پردازشگر گرافیکی (GPU) قادر به پردازش آن است.

بدون سایه‌ زن ها تصویر سه بعدی قابل رویت نخواهد بود و بسیاری از جلوه‌های ویژه شامل خاک، آب، آتش، دود و مه و غیره تنها با استفاده از سایه‌ زن ها قابل رویت هستند.

اپلیکیشن Sprayscape در حال حاضر در پلی استور در دسترس است و این کمپانی کدهای اپلیکیشن را به صورت اپن سورس در اختیار سایر توسعه دهندگان نیز قرار داده است. این کدها در GitHub قابل دانلود هستند.

نظر شما در مورد جدیدتر اپلیکیشن واقعیت مجازی گوگل برای اندروید چیست و آیا از آن برای دگرگون کردن دنیای عکس های خود استفاده خواهید کرد؟

می توانید اپلیکیشن Sprayscape را از لینک زیر دانلود کنید.

همراهان اندرویدی دقت کنید در صورت مواجه شدن با پیغام this item isnt available in your country از راهنمای آموزش دانلود از پلی استور استفاده کنید تا بتوانید تحریم ها را دور بزنید.

Buttons-05

Source: androidauthority

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu