Batlle Bay

رویکرد انسان های ثروتمند به جهان که آن ها را از افراد عادی متمایز می کند

دسته : کسب و کار
رویکرد انسان های ثروتمند به جهان

بیش از هر استراتژی که برای پولدار شدن و کسب درآمد به کار گرفته می شود رویکرد انسان های ثروتمند به جهان است که آن ها را از سایر انسان های عادی متمایز می کند. رویکردی متفاوت که بهره وری آن ها را از منابع موجود بیشتر کرده است.

احتمالا کسی در دنیا وجود ندارد که سودای پولدار شدن را در سر نپروراند. رویکرد مالی در هر فردی وجود دارد و انسان ها به میزان نیاز و تمایلاتشان برای رسیدن به پول بلندپروازی می کنند.

برخی از این بلندپروازی ها به نتیجه می رسند و انسان های ثروتمند از این خیال پردازی ها به وجود می آیند تا جایی که مشابه با رقابت بیل گیتس و آمانسیو اورتگا بر سر کسب لقب ثروتمند ترین انسان دنیا با هم به رقابت می پردازند.

اگرچه می توان راه های پولدار شدن را از هر انسان متفکر، جامعه شناس یا کارشناس مدیریت مالی جویا شد اما به نظر می رسد استفاده از تجربیات و آشنایی با رویکرد انسان های ثروتمند به جهان بیش از هر چیز در این زمینه کارآمد باشد.

rich-1

استیو سایبولد(Steve Siebold) نویسنده ی کتاب “افراد ثروتمند چگونه فکر می کنند(How Rich People Think)” به عنوان یک ثروتمند خود ساخته حدود 26 سال از عمر خود را صرف جست وجو و تحقیق پیرامون شیوه های پولدار شدن افراد ثروتمند کرده و توانسته است کلیدهای طلایی پولدار شدن را از زبان افراد موفق دنیا جمع آوری نماید.

استیو سایبولد معتقد است که پولدار شدن یک مکانیسم پولی نیست؛ بلکه فرآیندی عقلی است که منجر به تولید و افزایش سرمایه می شود. اگر شما نیز با دیدگاه استیو سایبولد مواق هستید مطالعه ی مطلب امروز هات اپ نیوز  که طی آن تلاش شده است 8 باور غالب افراد ثروتمند معرفی شود را از دست ندهید.

آشنایی با رویکرد انسان های ثروتمند به جهان

ways rich people view the world

از دیدگاه کتاب ” افراد ثروتمند چگونه فکر می کنند” انسان های ثروتمند از سیاره ی دیگری به زمین نیامده اند! آن ها هم اهل همین آب و خاک هستند؛ با این تفاوت که برخی حقایق را پذیرفته اند و رویکرد خود را نسبت به جهانی که در آن زندگی می کنند تغییر داده اند. اگرچه تمام این رویکرد ها قابل تایید نیست اما می تواند مقدمه ای برای کسب درآمدی متفاوت باشد.

رویکرد انسان های ثروتمند به جهان

ثروتمندی بخشی از حقوق فرد ثروتمند است!

در حالی که انسان های عادی ثروتمند شدن را یک مزیت نسبت به سایر افراد می دانند اما افراد ثروتمند خوی متفاوتی دارند. اگر استفاده از هوای پاک حق هر انسان است برای فرد ثروتمند غرق شدن در ثروت حق مسلم وی تلقی می شود تا یک امتیاز نسبت به سایر انسان ها.

در جهان سرمایه داری انسان های ثروتمند تصور می کنند که باید از حق ثروتمندی خود استفاده کنند در حالی که انسان های معمولی ثروتمند شدن را ناشی از خوش شانسی و بخت و اقبال بلند می دانند.

تفکر انسان های ثروتمند نسبت به حقوق خود

اغلب انسان های ثروتمند معتقدند که باید به حق خود برسند تا سایر انسان ها را به زندگی آسان تر و مرفه تر هدایت کنند. اگر زمانی این انسان های پولدار از ثروت خود باز بمانند یا ورشکسته شوند احساس کمبود زیادی نسبت به سایر انسان های عادی که با شرایط حاد رو به رو می شوند خواهند داشت.

تجارت شروع کسب درآمد است

برای این که با این رویکرد آشنا شوید به استارتاپ Zeekit یا دیدگاه توسعه دهنده ی اپلیکیشن Centric توجه کنید. در حالی که انسان های عادی راه اندازی یک تجارت جدید و سرمایه گذاری را امری ریسکی و خطرناک تلقی می کنند انسان های ثروتمند با شجاعت صدچندان ریسک را می پذیرند.

ریسک پذیری از قوانین کسب وکار خلاق است و کسی که بتواند با ریسک پذیری کسب وکار مخصوص خود را طراحی کند در آینده ریسک کمتری نظیر عزل شدن از شغل یا کاهش حقوق به عنوان یک کارمند را تجربه خواهد کرد.

رویکرد انسان های ثروتمند به جهان

ریسک پذیری ثروتمندان چگونه است؟

پیش از این که رویکرد انسان های ثروتمند به جهان متفاوت باشد نسبت به خودشان هم متفاوت است. این افراد معتقدند که مدیون ماندن به خود بزرگ ترین ریسک در دنیا است و به معنای هدر دادن منابع ذاتی می باشد.

انسان های عادی به حقوق ثابت و افزایش درآمد سالانه ی مداوم عادت می کنند و زندگی خود را بر همین اساس اداره می کنند. اما ثروتمندان بلندپروازی را با روحیه ی ریسک پذیری خود ترکیب کرده و به موفقیت های بزرگ دست می یابند.

انسان ثروتمند دانا و باهوش است

اگر رمز ثروتمند شدن تحصیلات بود تمام فارغ التحصیلان دانشگاهی مولتی میلیاردر بودند و کسب درآمد به واسطه ی طراحی اپلیکیشن توسط نوجوان 16 ساله که بارها در درس ریاضی مردود شده بود صورت نمی گرفت!

بهتر است کمی واقع بین باشیم و دیدگاه خود را تغییر دهیم. انسان های موفق دنیا از جایی سر برآوردند که با رشته ی تحصیلی آن ها فاصله ی زیادی داشته است! هوش و حافظه ی این افراد چه از نظر خودشان و چه از نظر انسان های معمولی همواره ستودنی است.

ثروتمندی در گرو کار تیمی است

کار تیمی رمز موفقیت کسب وکار و تمام استارتاپ ها بوده است. پشت اغلب استارتاپ های موفق نظیر استارتاپ اپلیکیشن مدیریت ایمیل TouchMail یا استارتاپ Flatiron Health یک تیم موفق حضور داشته و این ایده ها حاصل کارهای انفرادی نبوده است.

این در حالی است که انسان های عادی از کار های تیمی بیزار هستند و ترجیح می دهند در کارها به صورت فردی شرکت داشته باشند.

رویکرد انسان های ثروتمند به جهان

اعتقاد افراد ثروتمند درباره ی کار تیمی

انسان های موفقی نظیر بیل گیتس که یکی از غول های ثروت دنیا به شمار می رود شدیدا به کار تیمی اعتقاد دارد. افراد ثروتمند معتقدند بخشی از ثروت از روح انسان هایی که در کار تیمی شرکت دارند حاصل می شود و بخشی از آن حاصل کمک های جسمی آن ها می باشد.

کسب درآمد برای ثروتمندان ساده است

در حالی که انسان های عادی تصور می کنند کسب درآمد پیچیده است و از انسان های تحصیل کرده و بسیار باهوش انسان های ثروتمند ظهور می کنند، عقیده ی ثروتمندان واقعی متفاوت است.

انسان های ثروتمند معتقدند کسب درآمد نیازی به زیاد درگیر شدن با استراتژی استارتاپ های موفق دنیا ندارد؛ بلکه جریان پول از ایده های ناب شما و تلاشتان برای رفع مشکلات سرازیر می شود.

هر چه قدر راه حل شما بزرگ تر باشد و زحمت بیشتری پشت آن باشد درآمد بیشتری نیز به دنبال خواهد داشت.

پول حاصل طرز تفکر ثروتمندان است

انسان های عادی فکر می کنند پول از کار زیاد و زمان طولانی به دست می آید؛ اما واقعا می توان این دو فاکتور را به حداقل رساند. انسان های ثروتمند کار کمتر و هوشمندانه را در کنار تفکر بیشتر رمز ثروتمند شدن می دانند.

اگر انسان های عادی برای کسب درآمد دو ساعت بی دلیل در اداره می مانند تا اضافه حقوق دریافت کنند انسان های ثروتمند این دو ساعت را صرف پالایش افکار و جست وجوی راه حلی برای مشکلات خود می کنند. این رویه منجر به کسب درآمد خواهد شد.

رویکرد انسان های ثروتمند به جهان

پول تنها عامل نجات و رهایی است

اگرچه بسیاری از متفکران با این دیدگاه مخالف هستند و همان طور که قبلا گفتیم بسیاری از استارتاپ های موفق نظیر  اپلیکیشن Impossible ورای اهداف مالی به موفقیت رسیده اند اما متاسفانه این دیدگاه به عنوان رویکرد انسان های ثروتمند به جهان وجود دارد و تاکنون نیز همین طور بوده است!

فرد ثروتمند پول را یک ابزار برای ایجاد فرصت آزادی و رهایی از مشکلات و محدودیت ها می بیند. در مقابل فرد عادی به صورت افراطی پول را به عنوان ابزار ستیز می شناسد.

دیدگاه ثروتمندان در مقابل افراد عادی

منظور از افراد عادی انسان های ناتوان به جهت مالی نیست. بلکه قشر غالب یک جامعه را انسان هایی تشکیل می دهد که با حقوق متوسط زندگی نرمال و قابل قبولی دارند و به هیچ وجه نیازمند نیستند؛ اما باز هم پول زیاد در دیدگاه این افراد بصورت منفی نهادینه شده است.

برای ثروتمندان پول ابزاری منفی نیست؛ امکان بی نهایتی است که قرار است نسل به نسل به آیندگان منتقل و نباید از چرخه گردش بین اطرافیان آن ها خارج شود.

رویکرد انسان های ثروتمند به جهان

پول برای تکمیل شدن است

این دیدگاه به عنوان بهترین رویکرد انسان های ثروتمند به جهان شناخته می شود. انسان های ثروتمند با هدف پول درآوردن کار نمی کنند. این افراد دنبال یک هدف متعالی هستند و همه چیز را برای کامل شدن طلب می کنند. بنابراین ثروتمندان اغلب ایده آل گرا هستند.

این در حالی است که انسان های عادی با بدترین رویکرد یعنی کسب درآمد هر روز سر کار حاضر می شوند. با توجه به این نکات توصیه می شود به کسب وکار خود در وهله ی اول به عنوان منبع مالی نگاه نکنید و رویکردتان را عوض کنید.

رویکرد واقعی افراد ثروتمند به پول

انسان های ثروتمند تمام تلاش خود را برای کار وقف می کنند و سپس قلب و روح خود را با کاری که انجام می دهند پیوند می دهند. رویکرد انسان های ثروتمند به جهان بعد از پولدار شدن تغییر می کند و بیش از پول عواطف و احساس با کار گره می خورد تا این که ثروت غیرمعمول و عظیمی نصیب انسان های سزاوار شود!

شما چه فکر می کنید؟

دیدگاه شما درباره ی رویکرد انسان های موفق و ثروتمند به جهان از زبان استیو سایبو چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

source: cnbc

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu