آیفون 4 و مک بوک ایر 2010 در لیست منسوخ شده های اپل قرار گرفتند

دسته : اخبار

اگر صاحب یک آیفون 4 و مک بوک ایر 13 اینچی 2010 هستید که نیاز به تعمیر دارند بهتر است هر چه زودتر اقدام کنید. به گزارش وب سایت ژاپنی Macotakara اپل قصد دارد از 31 اکتبر یعنی آخر همین ماه آیفون 4 و مک بوک ایر 2010 را در لیست منسوخ شده های خود قرار دهد. این یعنی اپل به جز در موراد استثنایی پشتیبانی سخت افزاری خود را از این دو محصول قطع خواهد کرد.

پشتیبانی از آیفون 4 نسخه ی CDMA به همراه سه مدل مک ماه گذشته متوقف شد. ایرپورت اکستریم نسل سوم، Time Capsule نسل دوم نیز در 31 اکتبر به چنین سرونوشتی دچار خواهند شد.

اپل تا پنج سال بعد از توقف محصول از قطعات پشتیبانی می کند و خدمات تعمیر را ارائه می دهد اما بعد از این پنج سال محصول در لیست منسوخ شده ها قرار می گیرد. آیفون 4 و مک بوک ایر 2010  نیز در لیست منسوخ شده ها قرار گرفته اند.

به محصولات منسوخ شده در اصطلاح تکنیکی vintage گفته می شود. طبق حقوق مصرف کنندگان در کشورهای کانادا و ترکیه اپل باید به پشتیبانی از محصولات خود تا هفت سال ادامه دهد. اپل واژه ی منسوخ یا از دور خارج شده را بعد از یک دوره ی هفت ساله به کار می برد.

پشتیبانی سخت افزاری از آیفون 4 و مک بوک ایر 2010 قطع خواهد شد

این اعلامیه ممکن است فقط برای ژاپن و اعمال این تغییرات جدید محدود به مناطق خاصی باشد. آیفون 4 نقطه ی عطفی در محصولات اپل محسوب می شود. به هر حال اولین گوشی با صفحه نمایش رتینا به مرحله ی بازنشستگی می رسد.

macbookair

احتمالا دلیل قرار دادن محصولات نسل های قبلی در لیست منسوخ شده ها این است که اپل قصد دارد نوت بوک های جدید خود را وارد بازار کند. اپل قصد دارد این محصولات را در لیست منسوخ شده های خود قرار دهد.

آیفون 4 و مک بوک ایر 2010

به گفته ی این منبع اپل بعد از تاریخ 31 اکتبر از محصولات آیفون 4 و مک بوک ایر 2010 پشتیبانی سخت افزاری نخواهد کرد و احتمالا پشتیبانی نرم افزاری نیز متوقف خواهد شد. اگر چه macOS Sierra با مک بوک ایر 2010 سازگار است اما آخرین نسخه ی iOS قابل اجرا بر روی آیفون 4 نسخه ی iOS 7.1.2 می باشد.

Source: wccftech 9to5mac

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu