اعتیاد زنان به گوشی – زنان گوشی های خود را به مردان ترجیح می دهند!

دسته : اخبار

زنان وقت بیشتری را صرف گوشی های خود می کنند. وقت گذاشتن بیشتر زنان برای گوشی های خود باعث بی توجهی آنها به مردان شده است. طبق مطالعات انجام گرفته ی جدید در مورد اعتیاد زنان به گوشی زنان گوشی های خود را به مردان ترجیح می دهند.

زنان بیش از 12 ساعت در هفته مشغول چک کردن پیام ها، ایمیل ها و وقت گذرانی در شبکه های اجتماعی هستند. این محققان دریافتند که در دسترس نبودن گوشی برای زنان از وقوع هر فاجعه ی برایشان دردناک تر است.

در دسترس نبودن گوشی باعث ترس، استرس و عصبانیت زنان خواهد شد که در چنین شرایطی مرد رویایی آنها هم کاری از دستش برنخواهد آمد. احتمالا این سئوال پیش خواهد  آمد که زنان بیشتر می توانند آفلاین بمانند یا مردان؟

اعتیاد زنان به گوشی

برای زنان دور ماندن بیش از یک هفته از گوشی آزار دهنده تر و طاقت فرساتر از دور ماندن از مرد مورد علاقه ی آنها است. این تحقیقات نشان دادند زنان حتی اگر در ماه عسل هم باشند استفاده از گوشی را ترجیح می دهند!

به نظر زنان هیچ چیز لذت بخش تر از چک کردن رسانه های اجتماعی و اپلیکیشن های پیام رسان نیست. از هر ده زن نیز یک نفر ایمیل های کاری خود را چک می کند. به نظر می رسد اعتیاد زنان به گوشی ها واقعا دردساز شده است. زنان بیش از مردان در معرض اعتیاد به اسمارتفون ها قرار دارند.

به گفته ی روانشناسی به نام Chireal Shallow: این تعاملات و اعتیاد شدید ما به گوشی ها و چک کردن شبکه های اجتماعی آسیب زیادی به چشم ها خواهد زد.

اعتیاد زنان به گوشی ها

علت اعتیاد زنان به گوشی چیست؟

محققان در حال انجام تحقیقات بیشتر بر روی این موضوع هستند که آیا مشکلات روانی باعث اعتیاد ما به اینترنت و استفاده ی مداوم از گوشی ها می شود یا استفاده ی دائم از این تکنولوژی ها خود باعث بروز آسیب های روانی می شوند.

محقق هلندی پروفسور Jan Buitelaar در این مورد افزود: نیاز به تحقیقات بیشتری در این مورد داریم باید مشخص شود استفاده ی بیش از حد از اینترنت و گوشی ها باعث چه آسیب های روانی شدید یا خفیفی خواهند شد.

براساس تحقیقاتی نیز که قبلا در ژورنال Computers in Human Behaviour به چاپ رسیده بود افزایش استفاده از گوشی باعث تخریب روابط عاشقانه و افزایش افسردگی خواهد شد.

جیمز رابرترز پژوهشگر دانشگاه Baylor در تگزاس در مورد اعتیاد زنان به گوشی گفت: گوشی ها به مانعی در روابط ما با شرکای عشقی تبدیل و شادی های ما را ویران کرده اند.

شما چه فکر می کنید آیا اعتیاد زنان به گوشی در آینده ای نزدیک مشکل ساز خواهد شد؟ آیا اعتیاد به گوشی در بین مردان نیز همین تاثیر را خواهد داشت؟

Source: economictimes

از دست ندهید!

راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن

با راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن به سادگی آب خوردن سد بیکاری را بشکنید!

راه‌های کسب درآمد از توسعه اپلیکیشن موضوع بسیار مهمی است که یک توسعه‌دهنده نباید از کنار آن به سادگی

ادامه مطلب...
علت اصلی انفجار نوت 7

علت اصلی انفجار نوت 7 – نقص باتری‌ها، کوتاهی تامین کنندگان و بی‌خبری سامسونگ!

بعد از سرنوشت ناگوار نوت 7 سامسونگ افشا می‌کند! سامسونگ بالاخره علت اصلی انفجار نوت 7 را پیدا کرده است.

ادامه مطلب...
اپلیکیشن Walla

اپلیکیشن Walla – پلتفرمی برای توسعه روابط اجتماعی در دانشگاه

زمانی که Judy هیچ ایده‌ای برای کسب درآمد نداشت و ترس از حضور در صحنه‌های اجتماعی، زندگی او را

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu