کیبورد Daydream گوگل قابلیت تایپ در دنیای مجازی را فراهم می کند

دسته : پوشیدنی‌ ها
کیبورد Daydream

هدست گوگل Daydream View کم کم به زمان عرضه ی رسمی خود نزدیک می شود. گوگل نیز با فراهم کردن لیست بزرگی از محتوا شامل اپلیکیشن ها و بازی های مختلف مقدمات هدست واقعیت مجازی خود را آماده می کند. یکی از این اپلیکیشن ها کیبورد Daydream است. در ادامه ی این مطلب جذاب با هات اپ نیوز همراه باشید.

کاربران از کیبورد Daydream برای وارد کردن متن در اپلیکیشن‌های Daydream استفاده خواهند کرد. این کیبورد هم اکنون در پلی استور گوگل قابل دانلود است. اما هنوز نمی توان از این اپلیکیشن استفاده کرد، زیرا در حال حاضر گوشی هایی که از Daydream پشتیبانی کنند در دسترس نیستند.

کیبورد Daydream

اولین دستگاه هایی که از این پلتفرم پشتیبانی می کنند گوشی های پیکسل و پیکسل XL هستند که اواخر این ماه در دسترس خواهند بود.

بنابراین وقتی که الزاما کسی نمی تواند از این اپلیکیشن استفاده کند چرا گوگل آن را عرضه کرده است؟ احتمالا گوگل خلاقیت به خرج داده و این اپلیکیشن را در پلی استور عرضه کرده است تا زمانی که هدست Daydream View به دست کاربران می رسد آماده باشد.

کساز اسکرین شات‌ ها می توانید ببینید که گوگل از طریق یک کیبورد مجازی تمام کلید ها را جلوی چشمان کاربر به صف کرده است.

روش تایپ با کیبورد Daydream گوگل چگونه است؟

این کیبورد دارای مجموعه ی کامل کلیدهای QWERY است و حتی یک پد اعداد نیز در سمت چپ وجود دارد و کاربر مجبور نمی شود که بین کیبوردها جا به جا شود.

اما برای این که به بخش علامت ها دسترسی داشته باشید و بتوانید از آن استفاده کنید، باید روی کلید علامت ها کلیک کنید.

کیبورد Daydream

طبیعتا شما نمی توانید همچون مواقع عادی که با انگشتان خود روی صفحه نمایش کلیک می کنید از این کیبورد استفاده کنید. پس استفاده از این کیبورد چگونه است؟

کاربران با ریموتی که همراه هدست Daydream View عرضه خواهد شد قادر خواهند بود روی کلیدهای این کیبورد کلیک و تایپ کنند.

شاید این روش کمی ناکارآمد یا آهسته به نظر برسد اما در واقع هیچ راهی نیست تا ببینیم این روش چگونه کار می کند مگر این که صبر کنیم تا فرصت استفاده از آن فرا رسد.

گفته می شود تایپ در این کیبورد حسی همچون تایپ در کنسول پلی استیشن 4 دارد که در آن با استفاده از تاچ پد یک نشانگر مجازی حرکت داده و روی هر کلید کلیک می شود، با این تفاوت که کاربران ریموتی با دکمه های مرتبط خواهند داشت.

کیبورد Daydream

آیا نصب کیبورد Daydream گوگل ضروری است؟

گوگل گفته است که اجرای بعضی از برنامه ها منوط به نصب کیبورد Daydream است. این به معنی است که بعضی از اپلیکیشن ها قطعا به این کیبورد نیاز دارند تا اجرا شوند و بعضی از اپلیکیشن ها اصلا نیازی به این کیبورد نخواهند داشت.

با این وجود، این کیبورد برای اپلیکیشنی است که کاربران هدست Daydream View به آن نیاز خواهند داشت. زیرا حداقل یک اپلیکیشن Daydream وجود دارد که برای اجرا شدن نیاز به این کیبورد داشته باشد.

برای دانلود کیبورد Daydream به لینک زیر در پلی استور مراجعه کنید.

Buttons-05

Source: androidheadlines

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu