Pavel Durov

نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن در استورها که هر توسعه دهنده ای باید بداند

دسته : کسب و کار
نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن تنها به دانش برنامه نویسی نیاز ندارد. بخش عمده ای از موفقیت برترین توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل به بازاریابی و شناختی که از رقبا دارند باز می گردد. بر همین اساس توجه به نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن موبایل گاهی مهم تر از طراحی خود اپلیکیشن می شود.

توسعه اپلیکیشن موبایل در کسب وکار ایده ای انفجاری بود که روند بی وقفه و گسترده ای را از سال 2012 تاکنون طی کرده است.

اگر نگاهی به مارکت ها بیندازید و با آن چه که در بازار اپلیکیشن می گذرد آشنا باشید خواهید دید که این بازار آنچنان داغ و پرطرفدار شده که هر فردی که دانش اندکی درباره ی برنامه نویسی داشته باشد اقدام به طراحی اپلیکیشن می کند.

گاهی هم مشابه با طراحی اپلیکیشن توسط نوجوان 16 ساله که بدون دانش کدنویسی و برنامه نویسی وارد عرصه ی رقابت شده بود موفق خواهد شد.

نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن

زمانی انتشار اپلیکیشن اهمیت می یابد که کدنویسی اپلیکیشن شما به اتمام رسیده و مراحل تست و ارزیابی کارایی آن نیز با موفقیت طی شده باشد. در واقع بازه زمانی تقریبا کوتاهی که بعد از اتمام طراحی اپلیکیشن تا آپلود آن در اپ استور و مارکت های مختلف اپلیکیشن وجود دارد از هر نظر حائز اهمیت است و موفقیت نهایی و قطعی برنامه را تضمین می کند.

در همین بازه ی زمانی است که اغلب استارتاپ ها مرتکب اشتباهات سرنوشت سازی می شوند که گاهی جبران ناپذیر هستند.

اگر شما هم به کار توسعه و طراحی اپلیکیشن مشغول هستید و یا قصد دارید به زودی اپلیکیشن وب سایت خود را طراحی کنید و به فعالیت استراتژیک در مارکت های اپلیکیشن بپردازید بد نیست با نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن موبایل که بر پایه ی تجربه و قوانین حاکم بر اپ استورها در ادامه مطلب هات اپ نیوز جمع آوری شده است آشنا شوید.

آشنایی با نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن موبایل

Things to Know Before Launching Mobile Apps on the App Store

اگر بدانید 85 درصد از وقت روزانه ی انسان ها با گوشی های هوشمند و در اپلیکیشن های مختلف سپری می شود مطمئنا نسبت به آشنایی بیشتر با نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن موبایل مشتاق می شوید:

نقشه ی بازاریابی خود را طراحی کنید

در بازار آشفته و بی سر و ته اپلیکیشن ها نمی توان برنامه را در اپ استور آپلود کرد و سپس به انتظار دانلود و بازدید کاربران نشست. قبل از انتشار اپلیکیشن باید نقشه ی بازاریابی خود را مطابق با اصول بازاریابی و سئو تعیین کنید.

اولین گام در طراحی نقشه ی اپلیکیشن داشتن وب سایت است. انتشار اپلیکیشن بدون داشتن وب سایت تا حدودی غیر منطقی به نظر می رسد. وب سایت شما باید لندینگ پیج کاربردی و مناسبی داشته باشد که آپدیت و بروزرسانی نسخه اپلیکیشن را مرتبا اطلاع رسانی کند.

نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن

نمونه ای از نقشه های بازاریابی موفق

اغلب اپلیکیشن ها به صورت MVP عرضه می شوند. به این معنا که حداقل نسخه ای که در ارزیابی مورد قبول تیم بازرسی واقع شده باشد منتشر می شود تا جای پیشرفت در آینده باقی بماند.

همان طور که گفته شد طراحی وب سایت ریسپانسیو با لندینگ پیجی که کاملا به روز  باشد و تغییرات نسخه جدید برنامه را به مخاطبان اطلاع دهد ضروری است.

به علاوه فعالیت در شبکه های اجتماعی یا استفاده از خبرنامه ایمیلی برای اطلاع رسانی نسخه جدید به کاربران نیز گزینه های مناسبی هستند.

نقشه ی رفع باگ و مشکلات احتمالی طراحی کنید

یکی از نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن موبایل تشخیص و برطرف کردن آنی و هرچه سریعتر باگ ها و خطاهای احتمالی در اپلیکیشن می باشد.

زمانی که در برنامه باگ یا مشکلاتی به هر جهت دیده شود در نظر گرفتن اهمیت تجربه کاربری توسط توسعه دهنده زیرسوال می رود و کاربران واکنش خود را با رتبه دهی ضعیف اپلیکیشن در اپ استور نشان خواهند داد.

بنابراین رفته رفته از شهرت برنامه کاسته می شود و به عنوان یک اپلیکیشن ضعیف توسط مارکت های اپلیکیشن شناخته می شوید.

نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن

نحوه ی رفع باگ در اپلیکیشن ها

برای برطرف کرن باگ ها به توسعه دهنده اپلیکیشن یا متخصص کدنویسی نیاز دارید. به علاوه می توانید از آژانس هایی که منحصرا خدمات رفع باگ را انجام می دهند استفاده کنید.

فراموش نکنید که بهترین و کم هزینه ترین راه استفاده از برنامه نویس اصلی اپلیکیشن است. برنامه نویس اصلی بهتر از هر کسی می داند که در کدنویسی چه کاری انجام داده و چه چیزی نیاز به فیکس یا تعمیر شدن دارد.

هدف گذاری مخاطب را فراموش نکنید

بار ها و بارها به اهمیت هدف گذاری پرداخته ایم. به عنوان مثال هدف گذاری خانم ها در اپلیکیشن های فروشگاهی مهم ترین استراتژی یک فروشنده خواهد بود.

باید مخاطبانی که اپلیکیشن شما در رفع نیاز های آن ها موثر بوده است را شناسایی کنید. مخاطب هدف تصمیم گیرنده ی نهایی پروژه ی شما خواهد بود. با استفاده از همین مخاطبان و بازخوردهایی که به دست می آورید نسخه های آینده را منتشر خواهید کرد.

نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن

نحوه ی شناسایی مخاطبان هدف

مخاطب هدف ویژگی های بسیاری دارد. مهم ترین آن ها هوشمندی مخاطب در استفاده از برنامه و شناختی می باشد که نسبت به صنعت و برند شما پیدا کرده است.

توجه به این افراد از نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن موبایل است. مخاطب هدف درک درستی از تجربه و رابط کاربری درون اپلیکیشن دارد و موضعی که نیاز به بهبود و رفع باگ دارد را به شما نشان خواهد داد.

فراموش نکنید که هدف گیری مخاطب قطعا باید پیش از انتشار اپلیکیشن صورت گیرد.

ارتباطات و تبلیغات لازم برای اپلیکیشن را پیش بینی کنید

این قسمت به صورت مستقیم به بازاریابی و فنون آن مربوط می شود. اگر روابط و شناخت نباشد هیچ گاه استارتاپ های موفقی نظیر استارتاپ Flatiron Health با سرمایه گذاری آلفابت شکل نمی گیرند.

بنابراین قبل از انتشار اپلیکیشن خود باید وب سایت ها و خبرگزاری های مرتبط را برای اعلان رونمایی از اپلیکیشن هماهنگ کنید. مثلا اگر اپلیکیشنی برای انجام امور مالی طراحی کرده اید باید با وبلاگ ها و وب سایت هایی که در این زمینه فعالیت دارند تعامل داشته باشید.

نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن

تاثیر تبلیغات و اطلاع رسانی ها

اطلاع رسانی زمینه ی اول کشش به سمت برنامه را ایجاد می کند و از نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن موبایل است. در واقع با این کار پیش زمینه ی لازم را فراهم و کاربران را غافلگیر نمی کنید.

کاربر هم با مشاهده ی اپلیکیشن شما در اپ استور به یاد منبع معتبری که اسم اپلیکیشن شما را قبلا عنوان کرده بود می افتد و با این حساب به سمت دانلود اپلیکیشن متمایل خواهد شد. برای تبلیغات بهتر راه اندازی سایت و انتشار محتوای مرتبط با اپلیکیشن را اکیدا توصیه می کنیم!

روند پیشرفت و وضعیت اپلیکیشن را ردیابی کنید

ابزارهای زیادی برای تحلیل و بررسی اپلیکیشن وجود دارند. حتی برخی از آن ها نظیر آنالیز اپلیکیشن Pyze به شما نشان خواهد داد که نرخ پاک کردن اپلیکیشن بعد از نصب توسط کاربران چه قدر بوده و چه کسانی اپلیکیشن را جدیدا نصب کرده اند.

آنالیز اپلیکیشن برای تمام اپلیکیشن ها علی الخصوص آن دسته از توسعه دهندگانی که اولین نسخه خود را منتشر کرده اند ضروری است. آماری که با استفاده از ارزیابی اپلیکیشن به دست می آورید موفقیت آینده ی محصول شما را رقم می زند.

با ضوابط فرآیند انتشار در مارکت های مختلف آشنا شوید

آشنایی با ضوابط و قوانین بازارهای اپلیکیشن از نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن موبایل می باشد. هر چند که این ضوابط در اغلب مارکت ها نظیر پلی استور و اپ استور یکسان هستند اما به عنوان یک توسعه دهنده باید با تک تک این قوانین آشنایی داشته باشید.

نیاز به مطالعه ی قوانین و ضوابط انتشار اپلیکیشن حتی قبل از شروع طراحی احساس می شود؛ چرا که محتوای اپلیکیشن شما نباید جز موارد ممنوعه و خط قرمز های بازار اپلیکیشن باشد.

نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن

برخی از ضوابط مهم در اپ استور ها

  • برای اپلیکیشن خود حداقل باید یک تصویر که نماینده ی برند شما است وجود داشته باشد.
  • ورژن فعلی اپلیکیشن شما باید به فرم 1.0 و بالاتر نشان داده شود.
  • سایز فایل نصبی اپلیکیشن باید مشخص باشد و از حدود تعیین شده فراتر نرود.
  • اطلاعات توسعه دهنده نظیر وب سایت مرجع باید درج شود.

سخن آخر:

اگر چه طراحی و توسعه اپلیکیشن زمانبر بوده و هزینه های زیادی نیز ممکن است به دنبال داشته باشد اما فرآیند انتشار و نکاتی که معرفی شد نباید نادیده گرفته شود.

اگر از  نکات ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن موبایل غافل شوید فرصت بازاریابی و دیده شدن را از خود گرفته اید.

ایده و نظرات شما؟

به نظر شما چه نکات و اصول دیگری پیش از انتشار اپلیکیشن می تواند ضروری باشد؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

source: sitepoint

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu