The best strategy games in 2016

Sound Shirt برای ناشنوایان لمس موسیقی را امکان پذیر می کند

دسته : پوشیدنی‌ ها

افرادی که شنوایی ضعیفی دارند و حتی افراد ناشنوا نیز از این پس می توانند از شنیدن موسیقی لذت ببرند. در همکاری جدیدی بین ارکستر Jnge Symphoniker در هامبورگ و کمپانی تکنولوژی های پوشیدنی CuteCircuit، پیراهن صوتی Sound Shirt برای ناشنوایان طراحی شد که به شیوه ی جالبی صدا را به لرزش تبدیل می کند.

بعد از ساخت اپلیکیشن Hand Talk برای افراد ناشنوا که کلمات را به زبان اشاره تبدیل می کرد و اختراع دستکش SignAloud برای تغییر شیوه ی ارتباطی افراد ناشنوا، حال نوبت به یک دستاورد هیجان انگیز دیگر رسیده است!

هنگامی که ارکستر Junge Symphoniker شروع به نواختن موسیقی کلاسیک می کنند، افرادی که این پیراهن صوتی را پوشیده اند می توانند ابزار مختلف موسیقی را حس کنند، صدای هر کدام از ابزار موسیقی توسط نرم افزاری که به این لباس وایرلس متصل شده است تفسیر و توسط فرد احساس می شود.

Sound Shirt برای ناشنوایان

همه ی افراد حق دارند موسیقی را تجربه کنند. این باوری بود که ارکستر Junge Symphoniker را بر این داشت که ایده ی Sound Shirt برای ناشنوایان را ارائه کنند.

بعد از شش ماه تحقیق و توسعه، این پیراهن صوتی برای افراد ناشنوا طراحی شد. صحنه ی اپرا نیز به صورتی تجهیز شد که امکان لذت بردن از اجرای گروه را برای افراد ناشنوا نیز فراهم کند.

Sound Shirt برای ناشنوایان

نخست، میکروفون هایی در سراسر استیج قرار داده تا ابزار موسیقی مورد نظر انتخاب شوند. صدای ضبط شده به نرم افزار پیراهن صوتی فرستاده می شود که صدا را به داده تبدیل می کند. سپس این داده ها مستقیما به پیراهن منتقل می شوند.

Sound Shirt برای ناشنوایان

Sound Shirt یک پوشیدنی تکنولوژیک برای ناشنوایان که شبیه یک لباس ورزشی راحت بوده و با خطوط انعطاف پذیر و سیستم وایرلس پوشیده شده است.

کمپانی تکنولوژی های پوشیدنی CuteCircuit در قسمت های مختلف این پیراهن صوتی 16 موتور قرار داده که هر کدام بر اساس صدا و زیر و بمی آن به ابزارهای مختلف اختصاص داده شده اند. برای مثال بیس عمودی به موتور روی شکم و ویولون به موتورهای دست و شانه مربوط می شود.

Sound Shirt برای ناشنوایان و لمس موسیقی به شیوه ای متفاوت

Sound Shirt برای ناشنوایان

همزمان با اجرای ارکستر موتورها فعال می شوند و با شدتِ اجرای موسیقی شروع به لرزش کرده و فرد در جریان صدای فراگیر کل ارکستر قرار می گیرد.

رایان گنز مدیر عامل کمپانی تکنولوژی های پوشیدنی CuteCircuit در مورد نحوه ی ساخت این پیراهن صوتی برای ناشنوایان می گوید:

ما بدن را به عنوان بازتابی از تغییرات موسیقی نقشه برداری کردیم. باس بر روی نیم تنه ی پایین تاثیر می گذارد و نوت های سبک تر به قسمت های بالاتر بدن بیشتر در اطراف گردن منتقل می شوند. در حالی که فرد به ارکستر گوش می دهد مناطق خاصی از لباس فعال تر می شوند. لباس به موسیقی واکنش نشان می دهد و شخص ناشنوا با سفری لمسی مفهوم دیگری از شنیدن را تجربه می کند.

ویدئو این پیراهن صوتی رو از زیر تماشا نمایید:

نظر شما در مورد Sound Shirt برای ناشنوایان و کاربردهایش چیست؟

Source: ecouterre

از دست ندهید!

راز موفقیت بیل گیتس

راز موفقیت بیل گیتس – پدر تکنولوژی، در مورد نحوه استفاده خود از تکنولوژی می‌گوید

استفاده بیل گیتس از تکنولوژی آنقدرها که شما فکر می‎کنید پیچیده نیست. همین شیوه تفکر، راز موفقیت بیل گیتس

ادامه مطلب...
محو شدن پست‌های نامناسب

محو شدن پست‌های نامناسب در اینستاگرام، تلاشی برای امنیت بیشتر کاربران!

اینستاگرام همیشه در مورد اعمال محدودیت برای تصاویر یا ویدئوهای خاص یا بسیار سختگیرانه عمل کرده است یا همانطور

ادامه مطلب...
بازاریابی اپلیکیشن موبایل

5 اشتباه وحشتناک در بازاریابی اپلیکیشن موبایل که احتمالا مرتکب می‌شوید!

مقوله بازاریابی اپلیکیشن موبایل از آن دسته امور ریسک‌دار و پُرخطر است که برخی از اشتباهات در آن به

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu