Pavel Durov

پردازنده ی 5G برای گوشی های 2018 با سرعتی 100 برابر بیشتر از تکنولوژی وایرلس قبلی

دسته : اخبار

ممکن است گوشی های 5G زودتر از آنچه فکر می کنید روانه ی بازار شوند. کوالکام در روز دوشنبه نخستین پردازنده ی 5G خود را رونمایی کرد، مودم اسنپ دراگون X50 هم برای گوشی ها و هم برای شبکه های وایرلس خانگی طراحی شده و از اوایل سال 2018 شاهد حضور گوشی های 5G خواهیم بود.

شریف هانا(Sherif Hanna) مدیر محصولات کوالکام اعلام کرد پردازنده ی 5G به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت. X50 که آغاز حرکت 5G محسوب می شود دارای سرعتی 100 برابر بیشتر از تکنولوژی های وایرلس قبلی خواهد بود و 10 برابر سریع تر از چیزی است که فیبر گوگل در خانه ها ارائه می دهد.

به طور معمول وقتی یک تکنولوژی وایرلس جدید در دسترس قرار می گیرد نخست در وسایلی مثل هات اسپات های وایرلس به نمایش درمی آید اما کوالکام قصد دارد اول از همه گوشی های 5G را ارائه دهد.

کره ای ها اول از همه شاهد قدرت X50 خواهند بود. به گفته ی کوالکام این پردازنده نخست در گوشی های شبکه هایی مثل Korea Telecom در المپیک زمستانی 2018 ظاهر خواهند شد.

پردازنده ی 5G

پردازنده ی 5G دارای محدودیت هایی نیز هست. این پردازنده فقط به شبکه های 5G متصل می شود بنابراین برای دسترسی داشتن به شبکه های 3G یا 4G قدیمی تر به یک پردازنده ی وایرلس دوم نیز نیاز خواهید داشت.

کوالکام امیدوار است سازندگان گوشی به زودی پیوند پردازنده ی X50 را با سری پردازنده های اسنپ دراگون بپذیرند.

گوشی های دارای پردازنده ی 5G در نیمه ی اول 2018 از راه خواهند رسید

این پیوند باعث یکی شدن مغز گوشی با اتصالات وایرلس می شود. کمپانی هایی مثل ال جی و اچ تی سی از سری اسنپ دراگون های کوالکام استفاده می کنند اما اپل در زمره ی این شرکت ها قرار ندارد.

وقتی صنعت از 3G به 4G LTE حرکت کرد رابط رادیو محور به نظر متفاوت بود اما همان فناوری قبلی استفاده می شد. این در حالی است که موضوع در مورد 5G کاملا متفاوت است.

در 5G از طیف هایی با فرکانس بسیار بالا استفاده می شود که به آنها موج های میلی متری(millimeter waves) گفته می شود. این موج های میلی متری قادر به حمل مقدار زیادی داده و انتقال سیگنال ها با حداقل تاخیر هستند.

اما سیگنال ها فقط فواصل کوتاهی را طی می کنند و برای نفوذ در دیوارها و دور زدن مشکلاتی دارند. همین باعث ایجاد حدس و گمان هایی در مورد پردازنده ی 5G شده است.

qualcomm

کوالکام و شرکای شبکه ای و سازنده ی گوشی آن قصد دارند مدتی از پردازنده ی X50 استفاده کنند تا نحوه ی کارکرد 5G را مورد بررسی دقیق تر قرار دهند. سپس نسخه ی کامل تری از این پردازنده ها در آینده ارائه شوند.

به گفته ی هانا: در گوشی های اخیر مودم ها از همه چیز یعنی LTE ، 3G و 2G  پشتیبانی می کردند هدف ما این است که پردازنده های 5G  نیز همین ویژگی ها را بدست آورند.

نظر شما در مورد پردازنده ی 5G کوالکام چیست؟

Source: cnet

از دست ندهید!

آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...
دستبند Steer

دستبند Steer با استفاده از شوک الکتریکی، رانندگان خواب‎آلود را بیدار می‌کند!

شاید نوشیدن چای یا نوشابه‌های انرژی‌زا را برای بیدار ماندن هنگام رانندگی امتحان کرده باشید، اما خواب اگر بخواهد

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu