بیل گیتس ثروتمندترین فرد جهان بابت اخراج از دانشگاه پشیمان نیست!

دسته : مصاحبه

بیل گیتس ثروتمندترین فرد جهان یکی از همان انسان های موفق است که داستان شهرت و ثروتش افسانه ای است! بیل گیتس ثروتمندترین فرد جهان علی رغم نمرات خوب در دانشگاه هاروارد از تحصیل باز ماند.

همان طور که بارها و بارها گفته ایم موفقیت همیشه از آن انسان هایی که در طول دوره ی تحصیلی خود برتر از سایرین بوده اند نیست؛ بلکه برای نمود هوش واقعی انسان ها زمینه های مختلف باید فراهم شود که گاهی در محیط تحصیلی و دانشگاهی وجود ندارد.

برایان وونگ به عنوان سرپرست استارتاپ تبلیغات موبایل Kiip به شدت معتقد است که موفقیت انسان ها امری کاملا مستقل بوده و به استعداد ذاتی ربطی ندارد.

بیل گیتس ثروتمندترین فرد جهان

اخراج شدن بیل گیتس در سال 1975 به دلیل مشغولیت بیش از حد او به کمپانی تازه تاسیس مایکروسافت بود که در همان سال ها، آینده ای درخشان و متفاوت را برای او رقم زد؛ آینده ای که بیل گیتس ثروتمندترین فرد جهان را هیچ گاه از تصمیمی که گرفته بود پشیمان نکرد.

بالاخره بیل گیتس در سال 2007 و بعد از این که یک بار از هاروارد اخراج شد توانست مدرک افتخاری خود را بعد از سه دهه از ترک هاروارد اخذ کند.

بیل گیتس در مصاحبه ای با بلومبرگ جزییات بیشتری را درباره ی ترک تحصیل خود و ریسک پذیری اش بیان کرده است.  ادامه ی مطلب امروز هات اپ نیوز را برای مطالعه ی این مصاحبه دنبال کنید.

بیل گیتس ثروتمندترین فرد جهان از اخراج خود پشیمان نیست

Bill Gates doesn’t regret about dropping out of Harvard

همین رویکرد انسان های ثروتمند به جهان نظیر بیل گیتس است که آن ها را متمایز می کند. بیل گیتس معتقد است انسان های باهوش زیادی در اطراف او بودند و او با همکاری همین استعدادها به جایگاه فعلی خود دست یافته است.

بیل گیتس ثروتمندترین فرد جهان

مایکروسافت؛ دانشگاهی جدید برای بیل گیتس

بیل گیتس می گوید: این که از جمع دانشجویان هاروارد جدا شده ام چندان خوشایند نیست؛ اما ورود من به مایکروسافت ورود به دانشگاهی بود که علم آموزی از آن تاکنون جریان یافته و من هرگز از آن فارغ التحصیل نشده ام.

بیل گیتس هرگز تنبل نبوده است!

بیل گیتس همیشه تنبل ترین افراد را برای کارهایش انتخاب می کند زیرا آنان ساده ترین راه را انتخاب می کنند. اگرچه او از هاروارد اخراج شده است اما به عنوان دانشجوی نمونه از تحصیل کناره گیری کرد و بابت مطالعه و علم آموزی شهرت زیادی میان رقبای خود به دست آورده است.

گفته می شود او سالانه 50 کتاب مطالعه و همچنین کلاس های آنلاین برگزار می کند و بسیار بیشتر از دانشجویان هاروارد می خواند و یاد می گیرد.

بیل گیتس ثروتمندترین فرد جهان

بیل گیتس هیچ گاه پیشمان نمی شود!

بیل گیتس می گوید: من عاشق این هستم که دانش آموز باشم و یاد بگیرم. هرگز اخراج شدن از دانشگاه مرا از مسیری که انتخاب کرده ام پشیمان نکرده است.

در مصاحبه با بیل گیتس و همسرش ملیندا اولین بار خبر ساخت مدرسه ی بیل و میلندا( Bill and Melinda) را شنیدیم که نشان می دهد تحصیل اولویت اول بیل گیتس بوده است.

بیل گیتس ثروتمندترین فرد جهان

سخن آخر:

بیل گیتس ثروتمندترین فرد جهان از طرف هاروارد مدرک افتخاری دریافت کرده است. موفقیت او در این مسیر چنان چشمگیر است که شاید اگر در هاروارد می ماند و با روال طبیعی درس می خواند هیچ گاه کمپانی مایکروسافت شکل نمی گرفت.

به نظر می رسد مایکروسافت هاروارد دیگری باشد که هر چه قدر هم دانشجویان پیگیر کشف راز موفقیت آن شوند بی فایده است.

شما چه فکر می کنید؟

دیدگاه شما نسبت به بیل گیتس به عنوان موفق ترین و ثروتمندترین فرد جهان چیست؟ آیا ریسک پذیری بیل گیتس را برای شروع راهی متفاوت، در خود می بینید؟ نظرات خود را مطرح کنید.

source: businessinsider

از دست ندهید!

تماس صوتی در تلگرام

تماس صوتی در تلگرام این اپلیکیشن را محبوب‌تر خواهد کرد؟

یکی از پیام‌رسان‌های معروف در کشور ما یعنی تلگرام در ادامه فعالیت های شبانه روزی رقیبانش، سعی کرده که

ادامه مطلب...

4 سنگ بنای بازاریابی موبایلی موفق برای کسب وکار در سال 2017

حتی اگر خودتان هم خیلی اهل موبایل بازی نیستند و نمی‌دانید با مردم موبایل به دست چه کنید، از

ادامه مطلب...
بازی Flip Stack

بدون شک بازی Flip Stack را در اسمارت‌فون خود تجربه خواهید کرد!!

بازی Flip Stack از playmotive یک بازی بسیار ساده و سرگرم کننده است که برای تمام سنین مناسب می‌باشد. این بازی

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu