راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن و نکاتی فراموش نشدنی برای کسب وکارها

دسته : کسب و کار

چه اپلیکیشن سفارشی داشته باشید و چه از اپلیکیشن ساز Zero Code و موارد مشابه استفاده نمایید باید قبول کنید که شانس دیده شدن یا نشدن برنامه شما 50-50 بوده و موفقیت غیرقابل پیش بینی است؛ مگر این که به واسطه ی راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن شرایط را تا حدی به نفع خود تغییر دهید.

تقریبا از سال 2013 به بعد تب تولید و طراحی اپلیکیشن شدت یافت و استارتاپ های مختلف شروع به ساخت اپلیکیشن اختصاصی کردند. این روند به نحوی پیش رفت که امروزه برای طراحی اپلیکیشن وب سایت و کسب وکار بودجه های کلان و مشخصی تخصیص و برای آن اهمیت زیادی قائل می شوند.

زمان زیادی توسط کاربران برای بارگذاری، جست وجو و کلیک اپلیکیشن ها در مارکت های مختلف سپری می شود و وضعیت بازار اپلیکیشن ها نشان می دهد که این مدت زمان روز به روز با موبایلیته شدن و ارتباط سیار افزایش خواهد یافت.

راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن

اگر فرآیند طراحی اپلیکیشن خود را شروع کرده اید بخش عمده ای از این مسیر را طی کرده اید. برای بخش دوم این مسیر یعنی کشف راز دیده شدن اپلیکیشن ها در بازار نیاز به تلاش و تکاپوی بیشتری دارید تا موفقیت شما بعد از انتشار برنامه قطعی شود.

راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن که در مطلب امروز هات اپ نیوز می خوانید حاصل تلاش و تجربه ی بازاریابان و توسعه دهندگان اپلیکیشن در بازار جهانی می باشد. مطالعه ی این مطلب را به شدت توصیه می کنیم!

معرفی راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن

ways to make successful application for startups

ترفند هایی که در ادامه می خوانید مربوط به مرحله ی پیش از عرضه ی اپلیکیشن در بازارهای مختلف می باشد. بنابراین می توانید این ترفند ها را نکاتی ضروری پیش از انتشار اپلیکیشن در مارکت ها بدانید که البته آینده ی محصول شما را مشخص خواهند کرد.

راحتی کاربر را فراموش نکنید

معادل علمی راحتی کاربر همان UX معروف است که بارها و بارها در بحث اهمیت تجربه کاربری در استفاده از اپلیکیشن بدان اشاره کرده ایم. اپلیکیشن باید برای کاربر ساده و قابل استفاده باشد.

محیطی که کاربر را گیج کند عملا بی ارزش است! به زبان دیگر برنامه ای که طراحی می کنید باید کاربر پسند باشد. با این که شاهد غلبه ی ربات ها بر اپلیکیشن ها هستیم اما اپلیکیشن هنوز هم جای خود را دارد!

راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن

اهمیت توجه به راحتی کاربر

شاید در ضوابط و قوانین برخی از مارکت ها و بازارهای اپلیکیشن هم خوانده باشید که نکاتی مشابه با همین راحتی برای تولید و انتشار اپلیکیشن ذکر شده باشد. مثلا اگر از شما توضیحاتی درباره ی اپلیکیشن خواسته می شود برای راحتی کاربر است تا سریع تر بتواند برنامه ی مدنظر خود را پیدا کند. هر چه قدر اپلیکیشن کاربر پسند تر باشد پاسخ بهتری برای رفع نیازهای او خواهید بود.

سیستم عامل مناسب را انتخاب کنید

همان طور که می دانید سیستم عامل یا OS های مطرح برای اسمارت فون ها اندروید و iOS هستند. اندروید در گوگل پلی لانه گزینی کرده و iOS توسط اپل در اپ استور توسعه داده می شود.

قبل از هر چیز باید بازار هدف خود را انتخاب کنید. استراتژی های توسعه اپلیکیشن موبایل برای هر OS متفاوت است. بنابراین بهتر است ابتدا نسخه ای که متداول تر است را انتخاب نمایید.

راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن

اهمیت سیستم عامل در اپلیکیشن ها

رمز موفقیت برترین توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل انتخاب حوزه ی فعالیت است. جمعیت کاربران اندروید بیشتر از کاربران iOS می باشد؛ با این حال سرمایه گذاری روی اپلیکیشن های آیفون می تواند سوددهی بیشتری بسته به زمینه ی فعالیت شما داشته باشد.

بنابراین انتخاب سیستم عامل با برنامه ریزی قبلی از راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن است.

اپلیکیشن آفلاین برای کاربران محبوب تر است

کاربران بیش از این که اپلیکیشن های آنلاین را نصب کنند به سمت برنامه هایی متمایل می شوند که نیازی به دسترسی به اینترنت و دیتا نداشته باشند. به این برنامه ها اپلیکیشن های آفلاین گفته می شود که برای کاربر در هر زمان و هر حالتی بدون اتصال اینترنت قابل استفاده هستند.

اهمیت تولید اپلیکیشن آفلاین

یکی از توسعه دهندگان اپلیکیشن Jugnoo در ارتباط با علت پاک کردن اپلیکیشن توسط کاربران بعد از نصب می گوید:

کاربران نسبت به اپلیکیشن هایی که مدام به اتصال اینترنت و تبادل دیتا نیازمندند بیزار هستند. کاربران نیاز برنامه به اینترنت را نقض حریم خصوصی خود دانسته و به همین دلیل اپلیکیشن های این چنینی را رد می کنند.

راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن

نقش اپلیکیشن آفلاین در حفظ حریم خصوصی

ارتباط مداوم با شبکه به معنای مجوز برای دسترسی به اطلاعات شخصی کاربر، خواندن پیامک یا SMS و ردیابی عملیات و کارهایی است که او در اسمارت فون خود انجام می دهد. اپلیکیشن آفلاین حداقل به صورت ظاهری به کاربر این اعتماد را می دهد که به حریم خصوصی او تجاوز نمی کند.

بازاریابی و تبلیغات را فراموش نکنید

پشت هر اپلیکیشنی که همواره توسط مارکت های محبوب اپلیکیشن پیشنهاد می شود یک تیم توسعه ی قوی قرار دارد. اصول بازاریابی در کسب وکار را فراموش نکنید.

اپلیکیشن ها باید به کاربر معرفی شوند. از هر ابزار ممکن برای تبلیغات استفاده کنید. راز 70 میلیونی شدن اپلیکیشن Prisma تعامل با شبکه های اجتماعی و سرمایه گذاران بود. شما هم می توانید راه های مشابه را به کار گیرید.

راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن

به مخاطبان خود بچسبید!

مخاطبان خود را پیدا کرده و جذب کنید، به نحوی به آن ها بچسبید که اسم و رسم شما را فراموش نکنند. درگیر شدن با مخاطب از راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن است.

برای این که با مخاطبان درگیر شوید به روش جذب مخاطب سایر کمپانی های موفق دقت کنید. جذب مخاطب به روش فیس بوک را تحلیل کنید و از اهمیت تعامل و سرگرمی در طراحی اپلیکیشن خود غافل نشوید.

راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن

سخن آخر:

طراحی و تولید اپلیکیشن فرآیندی پیچیده است. با در نظر گرفتن راهکارهای شگفت انگیز تولید اپلیکیشن معرفی شده ابزار تجارت خود را بسازید.

اگر اپلیکیشن خود را طراحی و تغییرات قابل قبولی در کسب وکار خود مشاهده نکردید می توانید از راه های احیای اپلیکیشن های مرده استفاده نمایید که تا حد زیادی به رشد مجدد آمار بازدید شما می افزاید.

شما چه فکر می کنید؟

چه راهکارهای دیگری را برای جذب مخاطب و تولید برنامه ای فراموش نشدنی در میان رقبا پیشنهاد می دهید؟ نظرات خود را مطرح نمایید.

source: entrepreneur

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu