The best strategy games in 2016

دوربین پوشیدنی OrCam MyEye دستیاری برای افراد نابینا و کم بینا

دسته : پوشیدنی‌ ها

دوربین پوشیدنی OrCam MyEye از جمله دستیارهای پوشیدنی است که برای تشخیص خودکار چهره ها و متن استفاده می شود و می تواند برای افراد نابینا امکان مطالعه کردن را فراهم کند.

مطالعات جدیدی که در نشست سالیانه ی چشم پزشکی آمریکا ارائه داده شد نشان داد که افراد نابینا یا کم بینا با استفاده از یک دوربین پوشیدنی می توانند دقت بینایی خود را در فعالیت های روزانه و مطالعه سه برابر کنند.

orcam89

برای این تحقیقات شرکت کنندگان یک Orcam MyEye پوشیدند. دوربینی که بر روی یک عینک نصب شده و با استفاده از تکنولوژی تشخیص کاراکترها، متن کتاب، روزنامه یا نوشته های محصولات و حتی نوشته های صفحه ی اسمارتفون ها را برای فرد می خواند.

در این آزمایشان افرادی با دامنه ی بینایی کمتر از 20/200 مورد بررسی قرار گرفتند. از این افراد خواسته شد که هر روز 10 آیتم از جمله خواندن روزنامه را با استفاده از این دوربین پوشیدنی و بدون آن امتحان کنند.

دوربین پوشیدنی OrCam MyEye

دوربین پوشیدنی OrCam MyEye دستیاری برای ارتقا کیفیت زندگی افراد نابینا

افراد کم بینا بدون این دوربین پوشیدنی 2.5 از 10 امتیاز به دست آوردند. بیش از نیمی از شرکت کنندگان از وسایل دیگری از جمله عینک هایی بزرگ کننده استفاده و امتیاز شش را به دست آوردند. جالب است بدانید با این دوربین پوشیدنی امتیاز تا 9.5 ارتقا پیدا کرد.

دوربین پوشیدنی OrCam MyEye سال گذشته معرفی شد اما هنوز نیاز به تحقیقات بیشتر در مورد عملکرد آن وجود داشت البته تعداد شرکت کنندگان نیز بسیار اندک بود.

دوربین پوشیدنی OrCam MyEye

علاوه بر استفاده از تشخیص نوری کاراکترها، هر گاه کاربر بخواهد می تواند به متن مورد نظر اشاره کند تا دوربین  پوشیدنی OrCam MyEye عکس آن متن را ذخیره کرده تا تصاویر یا چهره های ثبت شده برای فرد از طریق گوش خوانده شوند.

این ویژگی می تواند به افرادی که دارای خوانش پریشی هستند نیز کمک بسیاری کند. خوانش پریشی یا Dyslexia یک اصطلاح عام برای تشریح معلولیت آموزشی است. این معلولیت موجب اختلال در روان‌خوانی و یا درک مطلب می‌شود.

اگر چه پیشرفت های زیادی در زمینه ی چشم پزشکی حاصل شده اما فعالیت های زیادی در مورد ارائه ی دستیارهایی برای کمک به افراد نابینا در فعالیت های روزانه ارائه نشده است.

با ورود دوربین پوشیدنی OrCam MyEye راه برای تکامل دیوایس های دستیار برای افرادی که دچار ضعف بینایی هستند باز خواهد شد. این دستیارها کیفیت زندگی این افراد را ارتقا داده و استقلال آنها را در فعالیت های روزانه بیشتر می کنند.

Source: digitaltrends

از دست ندهید!

راز موفقیت بیل گیتس

راز موفقیت بیل گیتس – پدر تکنولوژی، در مورد نحوه استفاده خود از تکنولوژی می‌گوید

استفاده بیل گیتس از تکنولوژی آنقدرها که شما فکر می‎کنید پیچیده نیست. همین شیوه تفکر، راز موفقیت بیل گیتس

ادامه مطلب...
محو شدن پست‌های نامناسب

محو شدن پست‌های نامناسب در اینستاگرام، تلاشی برای امنیت بیشتر کاربران!

اینستاگرام همیشه در مورد اعمال محدودیت برای تصاویر یا ویدئوهای خاص یا بسیار سختگیرانه عمل کرده است یا همانطور

ادامه مطلب...
بازاریابی اپلیکیشن موبایل

5 اشتباه وحشتناک در بازاریابی اپلیکیشن موبایل که احتمالا مرتکب می‌شوید!

مقوله بازاریابی اپلیکیشن موبایل از آن دسته امور ریسک‌دار و پُرخطر است که برخی از اشتباهات در آن به

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu