دوربین پوشیدنی OrCam MyEye دستیاری برای افراد نابینا و کم بینا

دسته : پوشیدنی‌ ها

دوربین پوشیدنی OrCam MyEye از جمله دستیارهای پوشیدنی است که برای تشخیص خودکار چهره ها و متن استفاده می شود و می تواند برای افراد نابینا امکان مطالعه کردن را فراهم کند.

مطالعات جدیدی که در نشست سالیانه ی چشم پزشکی آمریکا ارائه داده شد نشان داد که افراد نابینا یا کم بینا با استفاده از یک دوربین پوشیدنی می توانند دقت بینایی خود را در فعالیت های روزانه و مطالعه سه برابر کنند.

orcam89

برای این تحقیقات شرکت کنندگان یک Orcam MyEye پوشیدند. دوربینی که بر روی یک عینک نصب شده و با استفاده از تکنولوژی تشخیص کاراکترها، متن کتاب، روزنامه یا نوشته های محصولات و حتی نوشته های صفحه ی اسمارتفون ها را برای فرد می خواند.

در این آزمایشان افرادی با دامنه ی بینایی کمتر از 20/200 مورد بررسی قرار گرفتند. از این افراد خواسته شد که هر روز 10 آیتم از جمله خواندن روزنامه را با استفاده از این دوربین پوشیدنی و بدون آن امتحان کنند.

دوربین پوشیدنی OrCam MyEye

دوربین پوشیدنی OrCam MyEye دستیاری برای ارتقا کیفیت زندگی افراد نابینا

افراد کم بینا بدون این دوربین پوشیدنی 2.5 از 10 امتیاز به دست آوردند. بیش از نیمی از شرکت کنندگان از وسایل دیگری از جمله عینک هایی بزرگ کننده استفاده و امتیاز شش را به دست آوردند. جالب است بدانید با این دوربین پوشیدنی امتیاز تا 9.5 ارتقا پیدا کرد.

دوربین پوشیدنی OrCam MyEye سال گذشته معرفی شد اما هنوز نیاز به تحقیقات بیشتر در مورد عملکرد آن وجود داشت البته تعداد شرکت کنندگان نیز بسیار اندک بود.

دوربین پوشیدنی OrCam MyEye

علاوه بر استفاده از تشخیص نوری کاراکترها، هر گاه کاربر بخواهد می تواند به متن مورد نظر اشاره کند تا دوربین  پوشیدنی OrCam MyEye عکس آن متن را ذخیره کرده تا تصاویر یا چهره های ثبت شده برای فرد از طریق گوش خوانده شوند.

این ویژگی می تواند به افرادی که دارای خوانش پریشی هستند نیز کمک بسیاری کند. خوانش پریشی یا Dyslexia یک اصطلاح عام برای تشریح معلولیت آموزشی است. این معلولیت موجب اختلال در روان‌خوانی و یا درک مطلب می‌شود.

اگر چه پیشرفت های زیادی در زمینه ی چشم پزشکی حاصل شده اما فعالیت های زیادی در مورد ارائه ی دستیارهایی برای کمک به افراد نابینا در فعالیت های روزانه ارائه نشده است.

با ورود دوربین پوشیدنی OrCam MyEye راه برای تکامل دیوایس های دستیار برای افرادی که دچار ضعف بینایی هستند باز خواهد شد. این دستیارها کیفیت زندگی این افراد را ارتقا داده و استقلال آنها را در فعالیت های روزانه بیشتر می کنند.

Source: digitaltrends

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu