faceapp

عینک آفتابی خودکار! اختراعی متفاوت که در نور و سایه کارکردهای جالبی خواهد داشت!

دسته : پوشیدنی‌ ها

شخصیت Morpheus در فیلم ماتریکس عینک آفتابی جالبی داشت که این بار Yousif Ashoor تصمیم گرفته است یکی بهتر از آن را بسازد. این عینک آفتابی خودکار که توسط چاپ سه بعدی ساخته شده به صورت خودکار در نور خورشید سر جای خود قرار می گیرد و در سایه از روی چشمان کنار می رود!

این عینک عجیب بعد از برخورد با نور UV روی چشم شخص را می پوشاند و بعد از قرار گرفتن در تاریکی به صورت خودکار کنار می رود. این پروژه اگر چه هنوز نوپا می باشد اما گجت بسیار جالبیست که سلیقه های خاصی آن را خواهند پسندید.

Yousif Ashoor در مورد ساخت این عینک آفتابی خودکار می گوید:

بعد از دیدن Deus Ex و گجتی که Adam Jenson داشت از اطلاعاتی که در مورد چاپ سه بعدی و طراحی داشتم استفاده کردم تا این عینک آفتابی خودکار را بسازم.

عینک آفتابی خودکار

عینک آفتابی خودکار پروژه ای کوچک و خلاقانه

لنزها بعد از برخورد با نور UV و روشن تر شدن فضا به صورت خودکار بر روی چشمان فرد قرار می گیرند. Ashoor در حال به اشتراک گذاری طراحی این عینک آفتابی خودکار می باشد اما هنوز در مورد فروش آن صحبتی نشده است. به هر حال پروژه ای کوچک و جالب با طراحی خلاقانه است.

او می گوید دو سال است در این زمینه ها فعالیت دارم. کار اصلی من طراحی وب است اما در وقت آزاد خود از سرهم بندی وسایل لذت می برم. عینک های هوشمندی مثل گوگل گلس، عینک هوشمند اسنپ چت هدف اصلی عینک آفتابی یعنی محافظت چشم در برابر نور خورشید را فراموش کرده اند.

ویژگی اصلی یک گجت پوشیدنی این است که دائما قابل استفاده بوده و کارکردهای متنوعی داشته باشد. هنوز آینده ی عینک های پوشیدنی دقیقا مشخص نیست اما آینده ی کاری Yousif به عنوان یک مخترع واقعا روشن است. شما چه فکر می کنید؟

ویدئو مربوط به این عینک آفتابی خودکار را از زیر تماشا کنید:

Source: techcrunch

از دست ندهید!

بازی Jumping Joe

بازی Jumping Joe و عبور از مسیری پُر فراز و نشیب آن‌هم بصورت عمودی!

بازی Jumping Joe محصول FISHLABS یکی از توسعه دهندگان قدرتمند دنیا در زمینه بازی‌های سه‌بُعدی برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌

ادامه مطلب...
دوربین اچ تی سی U11

دوربین اچ تی سی U11 با عکس‌های جدید قدرت‌نمایی کرد

عکس‌های گرفته شده با دوربین اچ تی سی U11 در Flickr به نمایش درآمدند و هر کسی که بدنبال

ادامه مطلب...
بازی KAMI 2

بازی KAMI 2 و حل معماهایی چالش‌برانگیز که فُسفر مغز شما را می‌سوزانند!

بازی KAMI 2 با بیش از 100 معما، شما را به سفری پُرتب‌ و تاب که مخلوطی از منطق

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu