عینک آفتابی خودکار! اختراعی متفاوت که در نور و سایه کارکردهای جالبی خواهد داشت!

دسته : پوشیدنی‌ ها

شخصیت Morpheus در فیلم ماتریکس عینک آفتابی جالبی داشت که این بار Yousif Ashoor تصمیم گرفته است یکی بهتر از آن را بسازد. این عینک آفتابی خودکار که توسط چاپ سه بعدی ساخته شده به صورت خودکار در نور خورشید سر جای خود قرار می گیرد و در سایه از روی چشمان کنار می رود!

این عینک عجیب بعد از برخورد با نور UV روی چشم شخص را می پوشاند و بعد از قرار گرفتن در تاریکی به صورت خودکار کنار می رود. این پروژه اگر چه هنوز نوپا می باشد اما گجت بسیار جالبیست که سلیقه های خاصی آن را خواهند پسندید.

Yousif Ashoor در مورد ساخت این عینک آفتابی خودکار می گوید:

بعد از دیدن Deus Ex و گجتی که Adam Jenson داشت از اطلاعاتی که در مورد چاپ سه بعدی و طراحی داشتم استفاده کردم تا این عینک آفتابی خودکار را بسازم.

عینک آفتابی خودکار

عینک آفتابی خودکار پروژه ای کوچک و خلاقانه

لنزها بعد از برخورد با نور UV و روشن تر شدن فضا به صورت خودکار بر روی چشمان فرد قرار می گیرند. Ashoor در حال به اشتراک گذاری طراحی این عینک آفتابی خودکار می باشد اما هنوز در مورد فروش آن صحبتی نشده است. به هر حال پروژه ای کوچک و جالب با طراحی خلاقانه است.

او می گوید دو سال است در این زمینه ها فعالیت دارم. کار اصلی من طراحی وب است اما در وقت آزاد خود از سرهم بندی وسایل لذت می برم. عینک های هوشمندی مثل گوگل گلس، عینک هوشمند اسنپ چت هدف اصلی عینک آفتابی یعنی محافظت چشم در برابر نور خورشید را فراموش کرده اند.

ویژگی اصلی یک گجت پوشیدنی این است که دائما قابل استفاده بوده و کارکردهای متنوعی داشته باشد. هنوز آینده ی عینک های پوشیدنی دقیقا مشخص نیست اما آینده ی کاری Yousif به عنوان یک مخترع واقعا روشن است. شما چه فکر می کنید؟

ویدئو مربوط به این عینک آفتابی خودکار را از زیر تماشا کنید:

Source: techcrunch

از دست ندهید!

کنگره‌ جهانی موبایل 2017

در کنگره‌ جهانی موبایل 2017 شاهد چه رویدادهایی خواهیم بود؟

اگر به دنبال گوشی‌های جدید و متفاوت هستید، کنگره‌ جهانی موبایل یا همان MWC، از آن رویدادهایی است که باید

ادامه مطلب...

دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی از تاریخ انتشار اندروید Wear 2.0 تا عینک AR اپل

بعد از روزهای پُرهیجان CES 2017 تصور می‌شد هیجان دنیای پوشیدنی‌های تکنولوژی تاحدی فروکش کند اما اتفاقات دنیای پوشیدنی‌ها

ادامه مطلب...

اپلیکیشن OfferUp این دو کارآفرین جوان را میلیاردر کرد!

میلیاردر شدن آن هم از طریق یک اپلیکیشن موضوع جذابی است که بصورت ویژه در این مطلب با اپلیکیشن

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − یک =

Mobile Sliding Menu