Pavel Durov

اپلیکیشن Field و نفوذ لایه های واقعیت افزوده در مراکز امنیتی و اضطراری

دسته : اپلیکیشن

اپلیکیشن Field نمونه ای از برنامه های واقعیت افزوده است که این بار تامین امنیت و رسیدگی به سوانح و حوادث را هدف خود قرار داده است.

واقعیت افزوده تکنولوژی پرطرفداری نظیر واقعیت مجازی است که نمای زنده و ترکیبی از محیط را به صورت تعاملی با کاربر ارائه می دهد. نمای به دست آمده در واقعیت افزوده اجزای بیشتری مبتنی بر اطلاعات مکانی و صوت و تصویر دارند که همین موضوع کاربرد واقعیت افزوده را گسترده تر کرده است.

واقعیت افزوده نه تنها به عنوان یک سرگرمی بلکه به عنوان تکنولوژی جدیدی در خدمت بشر و رفع نیازهای آن است. اگر امروزه جراحی مغز به واسطه واقعیت افزوده ممکن یا کشاورزی با AR تسهیل شده است همه را مدیون پیشرفت این تکنولوژی هستیم.

اپلیکیشن Field استفاده ای خلاقانه از واقعیت افزوده می باشد. تعمیر در محل، معاینه بیمار، رویارویی با حوادث غیرمترقبه، آموزش و امور ورزشی با استفاده از این اپلیکیشن و با تکیه بر فناوری AR فراهم شده است. به نظر می رسد این بار قرار است تکنولوژی سرگرم کننده واقعیت افزوده به کمک جهان و رفع مصائب بشریت بشتابد!

زمینه های استفاده از اپلیکیشن Field در امور امنیتی و اضطراری بسیار گسترده و متنوع است. برای آشنایی با نحوه استفاده از واقعیت افزوده در این اپلیکیشن نجات بخش تا پایان مطلب امروز هات اپ نیوز با ما همراه باشید.

اپلیکیشن Field و استفاده از واقعیت مجازی در امور اورژانسی

Using AR technology in emergency with Field app

واقعیت افزوده از داده‌های GPS برای ارسال اطلاعات به مراکز امنیتی استفاده می کند. بخشی از این اطلاعات حاصل درک انسان از محیط پیرامون و برخی دیگر عناصر کامپیوتری هستند که به محیط اضافه شده اند.

به هر صورت این بار در اپلیکیشن Field نه برای آرایش مجازی با استفاده از واقعیت افزوده بلکه برای دستگیری متهمان، عملیات آتش نشانی و…از آن استفاده می شود.

اپلیکیشن Field

نحوه استفاده از واقعیت افزوده در Field

Field اطلاعات شما را با دسترسی به GPS جمع آوری کرده و به شکل یک ویدیو تصویری به مرکز فرماندهی اطلاعات ارسال می کند. در مرکز فرماندهی و هر دستگاهی که شرایط با استفاده از آن مخابره می شود نرم افزار Field نصب می شود. آن دستگاه به سرور های CrowdOptic متصل است.

کاربرد Field در مواقع اضطراری

اطلاعات جغرافیایی در Field با استریم ویدیویی ارسال می شود. ارسال این تصاویر زنده برای پلیس، واحدهای آتش نشانی و اورژانس در حکم مشاهده واقعه در لحظه یا به صورت Real-time می باشد.

اپلیکیشن Field

کاربرد امنیتی Field

Field قادر است با استفاده از واقعیت افزوده به ارتش نظامی یک منطقه تبدیل شود. در حال حاضر اپلیکیشن های واقعیت افزوده توسط شهرداری ها تولید می شوند تا وقایع شهر به صورت زنده گزارش شود.

پلیس هم از واقعیت افزوده برای گزارش تخلفات استفاده کرده است. اگر در بخشی از شهر بی قانونی رخ داده است شما ویدیو را برای واحد استریم می کنید تا با یک کلیک تماشا شود.

اپلیکیشن Field

اهمیت استفاده از Field توسط پلیس

جردن فرنچ، بنیانگذار کمپانی CrowdOptic می گوید:

استفاده از واقعیت افزوده به این شکل می تواند تاثیر زیادی روی کاهش جرم و جنایات کشور ها داشته باشد. اپلیکیشن Field فقط فیلمبرداری زنده از مکان وقوع حادثه یا جرم نیست؛ بلکه پاسخ موثر و سریع شهروند در برابر تخطی از قانون و نشانگر حس مسئولیت پذیری او می باشد.

سخن آخر:

به نظر می رسد اپلیکیشن Field شکاف میان مردم و قانون را از بین می برد و بدین وسیله پل ارتباطی میان شهروندان و قانونگذاران برقرار می شود.

Field یادآوری می کند که مسئولین و مردم در یک تیم قرار دارند و تجهیز این تیم به واقعیت افزوده خسارات ناشی از حوادث و فوریت های امینتی، پزشکی را کاهش می دهد.

شما چه فکر می کنید؟

با کاربرد واقعیت افزوده در تولید برنامه هایی نظیر اپلیکیشن Field موافق هستید؟ چه ایده های دیگری برای استفاده مفید تر از تکنولوژی AR دارید؟ دیدگاه خود را مطرح کنید.

source: tech

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu