Pavel Durov

درز اطلاعات در اپلیکیشن های iOS و اندروید – نتایج بررسی شرکت امنیتی Zscaler

دسته : اخبار

درز اطلاعات در اپلیکیشن های iOS و اندروید همواره اتفاق می افتد. اما کدام پلتفرم به داده های شخصی شما بیشتر دستبرد می زند؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید؟

حتی اگر به شدت مراقب فعالیت های آنلاین خود باشید و از کانال های امن برای این منظور استفاده کنید باز هم اپلیکیشن های شخص ثالثی که بر روی گوشی خود استفاده می کنید و معیارهای امنیتی توسط توسعه دهندگان آنها دست کم گرفته شده است، شما را در معرض ابتلا به مشکلات امنیتی قرار می دهند!

احتمالا به نظر خودتان عادت های امنی در فضای دیجیتال دارید. از رمز گذاری های 256 گیگابایتی استفاده می کنید. همه ی ما تا جای ممکن باید تلاش خود را برای جلوگیری از درز اطلاعات شخصی خود در فضای دیجیتال انجام دهیم تا به کابوس های احتمالی دچار نشویم.

درز اطلاعات در اپلیکیشن های iOS و اندروید

شبکه های اجتماعی امروز خواه ناخواه درجه ای از اطلاعات ما را درز خواهند داد. برای مثال غول هایی مثل گوگل و فیسبوک با خدمات خود برای پشتیبانی از تبلیغات، بسیاری از اطلاعات ما را در اختیار منابع مختلف قرار می دهند. تعیین اینکه چه میزان از اطلاعات شما درز می کنند به راحتی امکان پذیر نیست.

درز اطلاعات در اپلیکیشن های iOS و اندروید واقعیت دنیای آنلاین

شرکت امنیتی Zscaler در کار تحقیقی/تبلیغاتی اخیر خود این موضوع را بررسی کرده است. سرویس ابری این کمپانی مسئول پردازش ترافیک موبایل در سطح جهانی می باشد.

شرکت امنیتی Zscaler تاکنون منبع جالبی از اعداد مربوط به اطلاعات درز شده از طریق اپلیکیشن های اندروید و iOS  بوده است!

با توجه به اعداد و ارقام جدید این کمپانی 0.5% اپلیکیشن های iOS تمایل دارند داده های حساس را برملا کنند. این در حالی است که 0.3% اپلیکیشن های اندروید این کار را انجام می دهند.

نگاهی عمیق تر نشان می دهد که اگر چه اپلیکیشن های هر دو پلتفرم متا دیتا ها و اطلاعات موقعیتی را برملا می کنند، دستبرد زدن به اطلاعات شخصی در بین اپلیکیشن های اندروید معمول تر است.

کدهای به کار رفته در اپلیکیشن های iOS فقط 0.2% از داده های شخصی را برملا می کنند اما این رقم در مورد اپلیکیشن های اندروید رقم بالای 3% است.

آمار جالب دیگر مربوط به موقعیت های جغرافیایی است. طبق این آمار 70 درصد ترافیک اپلیکیشن های iOS که اطلاعات را درز می دهند مربوط به چین است.

در حالیکه بیشترین ترافیک داده های اپلیکیشن های اندرویدی که اطلاعات را درز می دهند مربوط به آمریکا و بریتانیا می باشد.

درز اطلاعات در اپلیکیشن های iOS و اندروید را نادیده نگیرید

دقیقا مشخص نیست که درز چه نوع داده ها و اطلاعاتی می تواند خطرناک باشد و کاربران را تحت تاثیر را قرار دهد. راه دقیقی نیز برای محافظت در برابر این خطرات وجود ندارد.

حقیقت این است که شما به شدت به شیوه های امنیتی خدماتی که از آنها استفاده می کنید وابسته هستید.

درز اطلاعات در اپلیکیشن های iOS و اندروید را نمی توان نادیده گرفت. حتما نسبت به اعتبار اپلیکیشن هایی که دانلود می کنید حساس باشید چون اطلاعات خود را به راحتی در معرض خطر قرار خواهید داد!

Source: gsmarena

از دست ندهید!

عزت نفس خود در شبکه‌های اجتماعی

با این ترفند‌ها مانع لِه شدن عزت نفس خود در شبکه‌های اجتماعی شوید!

جالب است بدانید این روزها بیش‌تر از آنکه شاهد خودمحوری و عشق افراطی کاربران به شخص خودشان باشیم؛ نظاره‌گر

ادامه مطلب...
خالق Google Earth

با خالق Google Earth آشنا شوید، یک ایرانی مهاجر که در دنیای تکنولوژی می‌درخشد

برای یکی از مهمترین اختراعات سیلیکون ولی باید سپاسگزار زنی به نام Avideh Zakhor باشیم، در این مصاحبه جذاب با

ادامه مطلب...
رضایت مشتریان از آیفون SE

چرا رضایت مشتریان از آیفون SE بیشتر از آیفون 7 بوده است؟

آیفون SE شاید در مقایسه با آیفون 7 و آیفون 7 پلاس زرق و برق کمتری داشته باشد اما

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu