امن ترین اپلیکیشن پیام رسان کدام است؟ نگاهی به گزارش Amnesty International

دسته : اخبار

اپلیکشن های پیام رسان به جدیدترین ابزار ارتباطی در عصر حاضر تبدیل شده و نسل جوان روزانه ساعات زیادی را در این اپلیکیشن ها پیام رسان سپری می کنند. تلگرام، واتس اپ، مسنجر فیسبوک، اسکایپ، Tencent، اسنپ چت، الو و لیست بالا بلندی که هر روز در حال گسترش است. اما امن ترین اپلیکیشن پیام رسان کدام است؟ در دنیای امروز که همه چیز متصل به اینترنت و مستعد هک شدن می باشد، به کدام پیام رسان اعتماد کنیم؟

در گزارش منتشر شده توسط Amnesty International واتس اپ و مسنجر که هر دو از محصولات فیسبوک هستند از نظر امنیت داده ها امن ترین پیام رسان های حال حاضر محسوب می شوند.

این دو اپلیکیشن دارای 2 میلیارد کاربر هستند و از فعال ترین اپلیکیشن های پیام رسان در زمینه ی استفاده از رمزگذاری محسوب می شوند. امن ترین اپلیکیشن پیام رسان

امن ترین اپلیکیشن پیام رسان کدام است؟

در گزارش Amnesty International در حدود 11 کمپانی که مشهورترین اپلیکیشن های پیام رسان مثل اسکایپ، اسنپ چت و مسنجر فیسبوک را ارائه داده اند براساس میزان امنیت و رمزگذاری رتبه بندی شده اند.

طبق این گزارش واتس اپ تنها اپلیکیشن پیام رسانی است که به کاربران هشدار می دهد گفتگوهای آنها تحت محافظت رمزگذاری دو طرفه نیست.

مسنجر فیسبوک نیز به صورت پیش فرض دارای ویژگی رمزگذاری گفتگوها نیست اما در مورد این ضعف امنیتی هیچ هشداری به کاربران داده نشده است. اپلیکیشن های پیام رسان فیسبوک امتیاز 73 از 100 را به دست آورده اند.

به گفته ی Sherif Elsayed-Ali مدیر تیم تکنولوژی و حقوق بشر Amnesty International:

اگر فکر می کنید خدمات سرویس های پیام رسانی خصوصی هستند کاملا در اشتباه هستید. واقعیت این است که ارتباطات ما دائما تحت تهدیدات مجرمان سایبری و نظارت های سایر سازمان ها قرار دارند.

جوانانی که همه اطلاعات از جمله عکس های شخصی خود را در پیام رسان ها به اشتراک می گذارند مرتکب ریسک بزرگی می شوند!

اپلیکیشن iMessage و Facetime اپل به همراه تلگرام که یک پیام رسان بین پلتفرمی محسوب می شود نیز در بین دومین اپلیکیشن های پیام رسان امن قرار داشتند که امتیاز 67 را از 100 به دست آوردند.

امن ترین اپلیکیشن پیام رسان

اپل همچنان در پشت سر فیسبوک حرکت می کند!

این گزارش توصیه می کند اپل کاملا باید این موضوع را برای کاربرانش مشخص کند که وقتی در اپلیکیشن های پیام رسان خود از رمزگذاری دو طرفه استفاده نمی کند چگونه حفاظت از اطلاعات امکان پذیر است.

در این گزارش به کاربران هشدار داده شده است که در مورد استفاده از اسنپ چت بیشتر احتیاط کنند. اسنپ چت با کاربران 100 میلیونی خود امتیاز 26 از 100 را به دست آورد!

اسنپ چت نیز از رمزگذاری دوطرفه استفاده نمی کند و باید کاربران را در این مورد آگاه کند که اطلاعات آنها در خطر  است. کمترین امتیاز به پیام رسان های چینی یعنی وی چت و QQ تعلق گرفت. این پیام رسان ها امتیاز 0 از 100 را به دست آوردند!!!

به نظر شما امن ترین اپلیکیشن پیام رسان کدام است؟ شما کدام یک را ترجیح می دهید؟

   Source: brecorder – amnesty

از دست ندهید!

آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...
دستبند Steer

دستبند Steer با استفاده از شوک الکتریکی، رانندگان خواب‎آلود را بیدار می‌کند!

شاید نوشیدن چای یا نوشابه‌های انرژی‌زا را برای بیدار ماندن هنگام رانندگی امتحان کرده باشید، اما خواب اگر بخواهد

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu