بررسی توسعه و رشد بازی های موبایلی در جهان و 30 میلیارد دلار درآمد!

دسته : کسب و کار

کاربران تجربه هیجانی نه تنها برابر بلکه فراتر از بازی های کامپیوتری را با توسعه بازی های موبایلی خواهد داشت. اما آمار و ارقام تنها بازی با اعداد هستند. بررسی توسعه و رشد بازی های موبایلی چشم انداز بهتری از این بازار به شما خواهد داد.

این کاملا حقیقت دارد که در سال های اخیر بازیکنان کامپیوتر و کنسول ها به موبایل روی آوردند. اما مهاجرت سریع کاربران به بازی های موبایل چندان هم بی دلیل نبوده است.

بازی موبایلی سیار است و بازیکنان و علاقمندان را از قید و بند ابزارهای ثابت و تقریبا غیرقابل حمل ونقلی نظیر کامپیوتر و کنسول آزاد کرده است.

توسعه و رشد بازی های موبایلی و نگاهی به عصر پر تب و تاب تولید بازی نشان می دهد بی دلیل نیست که به صورت فزاینده مغر متفکر بازی ها همچون ورود دو بازیکن حرفه ای به توسعه بازی های موبایلی به این بازار روی می آورند و برخی از کمپانی ها در این عصر پادشاهی می کنند!

در مطلب امروز هات اپ نیوز کوشش شده است با استناد بر آمار و ارقام موجود روند رشد بازی های موبایلی و آینده ای که پیش روی این صنعت می باشد بررسی شود. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

بررسی توسعه و رشد بازی های موبایلی در جهان

بازی سازی در همه ی کشور ها از جمله ایران هم به استقبال خوبی مواجه شده است. کمپانی و استارتاپ های زیادی تشکیل شده اند تا با تولید بازی های ملی به رقابت با بازی های مشهور بپردازند.

شاید بتوانند در مقابل غول های بازی های کامپیوتری نظیر کمپانی بازی سازی نینتندو و گیم هایی همچون بازی موفق پوکمون گو حرفی برای گفتن داشته باشند. در کل می توان گفت توسعه و رشد بازی های موبایلی با سرعت در حال حرکت است.

توسعه و رشد بازی های موبایلی

کشورهای پیشرو در تولید بازی های موبایل

اگرچه کشور های زیادی برای تولید بازی های موفق و محبوب مدعی هستند اما برترین کشور در جهان که در این عرصه همچنان پیشتاز بوده است چین می باشد.

31 درصد از بازار دانلود و نصب بازی های موبایلی به بازی های چینی اختصاص دارد؛ در حالی که ایالات متحده آمریکا سهمی 11 درصدی از این بازار را در اختیار داشته و کشور سوم برزیل 5 درصد از فضای بازی سازی را اشغال کرده است.

وضعیت سایر کشورها

کشورهای دیگر از جمله روسیه، ژاپن، مکزیک و انگلستان در رده های بعدی قرار گرفته اند که مجموع 65 درصد از بازار جهانی بازی های موبایل توسط آن ها اداره می شود.

توسعه و رشد بازی های موبایلی

برترین سیستم عامل برای بازی موبایل

احتمالا بعد از آشنایی با کشور های پیشرو این سوال برای شما ایجاد می شود که بهترین گوشی برای بازی موبایلی چیست یا چه سیستم عاملی برای بازی در موبایل استفاده می شود؟

در کشور چین که منطقه ی معیار محسوب می شود حدود 32.5 درصد از گیمر ها ترجیح می دهند بازی موبایلی را در سیستم عامل iOS نصب کنند. در آمریکا همزمان 19.9 درصد از کاربران از iOS استفاده می کنند.

وضعیت اندروید و نصب بازی ها

برخلاف توسعه و رشد بازی های موبایلی و مسیر پیش روی آن که بحثی چالش برانگیز است استقبال خوبی از بازی ها در اندروید دیده می شود. توسعه و رشد بازی های موبایلی و نصب گیم در سیستم عامل اندروید درصد مشابهی برای این سیستم عامل را نشان می دهد.

در چین حدود 30.7 درصد از بازی ها روی اندروید نصب می شوند؛ این در حالی است که اندروید سهمی 8.8 درصدی برای نصب محبوب ترین بازی ها دارد.

توسعه و رشد بازی های موبایلی

وضعیت سایر کشورها

در سایر کشور ها نظیر انگلستان 4.8 درصد گیم ها روی iOS نصب می شوند. اما برزیلی ها به سمت اندروید بیشتر متمایل هستند. 5.5 درصد از بهترین بازی ها روی سیستم عامل اندروید برای اولین بار اجرا شده اند.

رشد بازی های موبایلی در سال جاری

رشد بازی های موبایلی قابل توصیف نیست. جالب است بدانید درآمد حاصل از بازی سازی در طی یک سال حدود 23 درصد افزایش داشته است!

درآمد فعلی بازی سازی در جهان 30 میلیارد دلار تخمین زده شده است که پیش بینی می شود با فوت و فن درآمدزایی در بازی سازی توسط کمپانی ها این رقم در سال آینده رشد سرسام آوری داشته باشد.

توسعه و رشد بازی های موبایلی

چشم انداز آینده ی صنعت بازی های موبایل

هرچند که برخی از برندهای مشهور نظیر Marvel در تولید بازی های موبایلی پیشتاز هستند و بخش عمده ای از این ظرفیت را اشغال نموده اند اما بازی هایی مثل Fifa و Angry Birds نیز در همین مدت زمان کوتاه محبوب شده اند.

یکی از این فاکتور ها گسترش امکانات و تکامل همه جانبه ی بازی ها می باشد.

گسترش امکانات در بازی ها

به نظر می رسد اغلب بازی هایی که امروزه در حال تولید هستند به فیلم تشابه دارند تا یک بازی! کیفیت تولید اپلیکیشن ها بالاتر رفته است و گرافیک بازی ها بهبود یافته اند.

بازی های ساده با طراحی های بی تکلف و رزولوشن بالا توانسته اند مخاطبان جهانی داشته باشند و با افزودن قابلیت چت حتی به یک شبکه اجتماعی پرمخاطب تبدیل شوند.

سخن آخر:

پیرو بررسی توسعه و رشد بازی های موبایلی در مطلب امروز پیش بینی می شود تکامل بازی ها با قدرت ادامه یابد و هر کاربر از اسمارت فون خود به جای کامپیوتر، کنسول و حتی سایر سیستم ها مثل پلی استیشن برای بازی کردن استفاده کند.

شما چه فکر می کنید؟

وضعیت فعلی توسعه و رشد بازی های موبایلی در جهان و در کشور را چه طور توصیف می کنید؟ دیدگاه خود را مطرح کنید.

source: dailygame

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu