واقعیت ادغام شده گوگل را برای ردیابی حرکات چشم به استارتاپ Eyefluence پیوند داد

دسته : اخبار

گوگل به تازگی استارتاپ Eyefluence را خریداری کرده است. استارتاپ Eyefluence قصد دارد شیوه ی تعامل با هدست های واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و واقعیت ادغام شده را تغییر دهد.

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در حال گسترش مرزهای خود هستند. استارتاپ Eyefluence یکی از کسب و کار های نوپا در این زمینه محسوب می شود که قصد دارد بخشی از این بازار را در اختیار بگیرد.

این استارتاپ که در سال 2013 تاسیس شده است موفق به جمع آوری 21.6 میلیون دلاری از سوی کمپانی هایی مثل  Capital ،Jazz Venture Partners ،Motorola Solutions Venture Capital و NHN شد.

واقعیت ادغام شده

 

Eyefluence با استفاده از تکنولوژی های ردیابی و اسکن چشم به کاربران امکان کنترل همه چیز را فقط با حرکات چشم می دهد بدون اینکه نیازی به پد کنترل یا وسایل مشابه وجود داشته باشد.

در این تکنولوژی امکان خرید با حرکت عنبیه ی چشم در وب سایت هایی مانند آمازون فراهم می شود. استارتاپ Eyefluence در پستی در این مورد نوشت: با نیروی جدیدی که از گوگل خواهیم گرفت تکنولوژی برقرار کردن تعامل را بیشتر توسعه خواهیم داد.

بعد از رونمایی هدست Daydream View گوگل مشخص شد این کمپانی در حال کار بر روی هدستی است که مستقل از کامپیوتر یا اسمارتفون کار می کند و با استفاده از تکنولوژی ردیابی حرکات چشم و سنسورهای به کار رفته در آن یک نقشه ی سه بعدی از فضای اطراف شما نمایش خواهد داد.

واقعیت ادغام شده (merged reality) چیست؟

در هدست جدید گوگل واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ترکیب خواهند شد. کاربر با استفاده از یک واقعیت ادغام شده می تواند با امنیت در محیط اطراف حرکت کند. این کارکردها مشابه ویژگی های هولولنز مایکروسافت هستند. منظور از واقعیت ادغام شده یا merged reality ادغام کردن اجسام دنیای واقعی در دنیای مجازی  است.

گوگل تنها کمپانی نیست که برای دستیابی به یک هدست مستقل از کامپیوتر و گوشی سخت کار می کند. اینتل نیز در حال کار بر روی پروژه ی Alloy است که آن هم نوعی واقعیت ادغام شده محسوب می شود و امکان ردیابی حرکات دست را دارد. آکیلس در حال کار بر روی دستگاهی به نام Santa Cruz است که با ادغام دوربین و هدست به ردیابی حرکات داخلی و خارجی می پردازد.

واقعیت ادغام شده

وبلاگ نویس تکنولوژی Robert Scoble نیز پیش بینی های در مورد آیفون 8 کاملا شیشه ای کرده است که دارای ویژگی های واقعیت ادغام شده خواهد بود. این آیفون جدید در هدست قرار داده می شود و هولوگرام ها را بر روی دنیای واقعی نمایش خواهد داد.

به نظر می رسد ابر کمپانی ها، قدرت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را به صورت یکجا در واقعیت ادغام شده یافته اند و قصد دارند بر روی این تکنولوژی جدید متمرکز شوند.

Source: cnet tomsguide

از دست ندهید!

آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...
دستبند Steer

دستبند Steer با استفاده از شوک الکتریکی، رانندگان خواب‎آلود را بیدار می‌کند!

شاید نوشیدن چای یا نوشابه‌های انرژی‌زا را برای بیدار ماندن هنگام رانندگی امتحان کرده باشید، اما خواب اگر بخواهد

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu