عملکرد کمپانی ها در سه ماهه ی سوم سال 2016 و پیشتازی سامسونگ!

دسته : اخبار
عملکرد کمپانی ها در سه ماهه ی سوم سال 2016

با نگاهی به عملکرد کمپانی ها در سه ماهه ی سوم سال 2016 در می یابیم سامسونگ هم از نظر داشتن سهم بازار و هم از نظر فروش همچنان پیشتاز است.

گلکسی نوت 7 باعث افت سامسونگ شد. این کمپانی از ماه آگوست دوبار برای این گوشی فراخوان داد. بعد از فراخوان دوم تولید و فروش نوت 7 متوقف شد.

این موضوع تاثیر زیادی بر روی سود سامسونگ در سه ماهه ی سوم 2016 داشت و باعث شد سامسونگ بدترین نتایج مالی را در 8 سال اخیر به دست آورد.

با توجه به این موضوع  IDC نیز درآمد سه ماهه ی سوم کمپانی های برتر صنعت اسمارتفون را به تازگی منتشر کرده است. در جدول زیر عملکرد کمپانی ها در سوم ماهه ی سوم سال 2016 را مشاهده می نمایید:

کمپانی های اسمارتفون در 2016 Q3

عملکرد کمپانی ها در سه ماهه ی سوم سال 2016 زیر ذره بین

کمپانی های اسمارتفون در سه ماهه ی سوم سال 2016 اقدام به فروش 362.9 میلیون اسمارتفون کرده اند این یعنی فروش جهانی اسمارتفون نسبت به سال گذشته 1 درصد افزایش داشته است.

سامسونگ هم از نظر داشتن سهم بازار و هم از نظر فروش همچنان پیشتاز است. این کمپانی در سه ماهه ی سوم 72.5 میلیون اسمارتفون فروخته و اخیرا 20 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است. سامسونگ نسبت به سال گذشته 13.5 درصد کاهش فروش داشته و سهم آنها در بازار 3.3 درصد افت داشته است.

بعد از سامسونگ اپل و هواوی قرا دارند و اسمارتفون های آنها به ترتیب 12.5 درصد و 9.3 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده اند.

اپل 45.5 میلیون و هواوی 33.6 میلیون اسمارتفون به فروش رسانده است. اگر این ارقام را با سال قبل مقایسه کنیم متوجه افت فروش اپل تا 5.3 درصد می شویم این در حالیست که هواوی 23 درصد رشد در فروش داشته است.

در رتبه های چهارم و پنجم دو کمپانی چینی ویوو و اوپو قرار دارند. این کمپانی ها نسبت به سال قبل بسیار عالی عمل کرده اند و تا 100 درصد افزایش فروش داشته اند.

اوپو 121.6 درصد بیشتر از سه ماهه ی سوم 2015 فروش داشته است در حالیکه ویوو 102.5 درصد افزایش فروش داشته است. اوپو در سه ماهه ی سوم امسال 7 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است و ویوو 5.8 درصد بازار را زیر چتر خود گرفته است.

فعالیت این دو کمپانی چینی در آسیا واقعا قابل توجه بوده است. اوپو 25.3 میلیون اسمارتفون در سه ماهه ی سوم این سال فروخته است در حالیکه ویوو 21.2 میلیون اسمارتفون به فروش رسانده است.

Source: androidheadlines

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu