مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک راه جذب مشتری برای خرده فروشان

دسته : کسب و کار
مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک

اگرچه در گذشته اعتماد به فروشگاه های اینترنتی و خرید غیرحضوری مشکل بود اما آمار نشان می دهد که مردم با توجه به روزمرگی ها و زندگی پرمشغله ای که دارند خرید اینترنتی را بیش از تبادل سنتی ترجیح می دهند. به همین دلیل است که امروزه شاهد مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک هستیم.

شاید زمانی که اولین بار در دهه ی 1990 انتقال الکترونیکی پول در بانک ها ممکن شد کسی فکر نمی کرد بتوان خرید را به صورت غیر حضوری و بدون ارتباط مستقیم با فروشنده از طریق فروشگاه های الکترونیک انجام داد.

خرید و فروش نیاز اصلی بشر برای گذران زندگی است و هیچ گاه از بین نمی رود؛ اما شکل آن با گذشت زمان و پیشرفت فناوری تغییر می کند.

Euclid Analytics به دنبال تحقیقات اخیر خود اعلام کرده است که اگر خرده فروشان به زودی تجارت الکترونیک و کسب وکار آنلاین خود را آغاز نکنند با ریسک از دست دادن مشتریان خود مواجه می شوند و به زودی شاهد کوچ مشتریانشان به فروشگاه های اینترنتی بزرگی چون آمازون خواهند بود.

خصوصا که این ریسک با غلبه ی ربات ها بر اپلیکیشن و تبدیل شدن آن ها به فروشندگان مجازی بیشتر هم می شود.

در پست امروز هات اپ نیوز نگاهی بر آمار استقبال کاربران از خرید آنلاین و بررسی ضرورت مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک می پردازیم.

مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک برای خرده فروشان

Migration from traditional to electronic business for retailers

فروشگاه های اینترنتی تنها مرجع خرید و فروش آنلاین نیستند. کسانی که به دنبال کسب درآمد هستند از سایر محیط های مجازی نظیر شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها برای عرضه ی محصولات خود استفاده می کنند.

در کنار این استفاده ی بهینه از امکانات مجازی، سیاست هایی نظیر هدف گذاری خانم ها برای اپلیکیشن های فروشگاهی این فروش را چند برابر کرده است.

مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک

تجارت سنتی یا الکترونیک؟

بر اساس آمار 83 درصد از کاربران اسمارت فون ها گوشی خود را مرکز خرید مجازی می دانند و از آن برای خرید کردن استفاده می کنند.

با این حال هنوز هم هستند کسانی به دلیل تمایل به دیدن جنس، تست آن و تعدیل قیمت، خرید سنتی را ترجیح می دهند. این افراد 63 درصد از کل جمعیت را تشکیل می دهند.

مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک

تجارت الکترونیک: سریع و در دسترس

ازهمان 63 درصدی که خرید حضوری را ترجیح می دهند حدود 41 درصد وقت خود را حین خرید کردن با اسمارت فون سپری می کنند. در واقع از این ابزار ها برای مشاهده ی عکس محصول، تحقیق درباره قیمت یا کیفیت استفاده می کنند.

با این اوصاف اگر خرده فروشان به مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک روی آورند می توانند تسلط کاملی بر مشتریان پیدا کنند.

پرکاربرد ترین اپلیکیشن ها برای خرید آنلاین

گوگل، فیس بوک و آمازون سه اپلیکیشن پرکاربردی هستند که بیش از سایرین برای خرید اینترنتی توسط مردم مورد استفاده قرار می گیرند.

طبق آمار 42 درصد از کسانی که از این اپلیکیشن ها استفاده می کنند تنها به مقایسه ی قیمت می پردازند، 40 درصد به مکاتبه و برقراری ارتباط برای خرید و آگاهی از جزییات محصول و حدود 27 درصد هم به عکس گرفتن از محصول برای خرید اقدام می کنند.

 مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک

تجارت سنتی رو به افول گذاشته است

برنت فرانسون، مدیر بازاریابی Euclid Analytics تعبیر جالبی از افول تجارت سنتی دارد. او رویارویی کسب وکار سنتی و تجارت الکترونیک را به داستان تایتانیک تشبیه می کند!

در این داستان کسب وکار سنتی در حالی روی تکه یخ دست و پا می زند که بالاخره برای همیشه از داستان حذف می شود. بنابراین به زودی خریداران با این خرده فروشان سنتی خداحافظی می کنند.

مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک

خرده فروشان چه کنند؟

خرده فروشانی که هنوز هم در قید و بند فروش حقیقی هستند باید کسب وکار آنلاین خود را راه اندازی کنند و به زودی به مشتریان غیرحضوری خود بپیوندند.

تنها راه برای فعالیت و کسب درآمد در مقابل فروشگاه های بزرگ اینترنتی همین است. در این بین خرده فروشان می توانند از ابزارهای نوینی مثل استریمر ویدیویی Busker برای آغازی متفاوت و فروشی فوق العاده استفاده نمایند.

 مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک

سخن آخر:

53 درصد از موفقیت خرده فروشان با کسب وکار آینده به واسطه ی وب سایت، 36 درصد به واسطه ی اپلیکیشن های فروشگاه و 27 درصد با جستجوی عادی مشتریان در موتور های جستجو تضمین خواهد شد.

پس نسبت به مهاجرت از کسب وکار سنتی به الکترونیک غفلت نکنید.

ایده و نظر شما؟

چه ایده ای برای مهاجرت ساده و کم هزینه تر خرده فروشانی که هنوز کسب وکار اینترنتی خود را راه اندازی نکرده اند دارید؟ نظرات خود را مطرح کنید.

source: betanews

از دست ندهید!

تجربه ساخت اولین اپلیکیشن خود را با این 5 نکته خیال انگیزتر کنید!

همیشه اولین‌ها هیجان انگیزترند! اولین‌هایی پُردلهره، پر از نگرانی و فرسایشی که سنگِ‌بنای همه چیز محسوب می‌شوند. خصوصا اولین

ادامه مطلب...
آپدیت Google Voice

آپدیت Google Voice – گفتگوی صوتی گوگل، لباس تازه بر تن می‌کند!

به تازگی جزییات آپدیت Google Voice منتشر شده است و کاربران می‌توانند ارتباط بهتری را در قالب اپلیکیشنی که

ادامه مطلب...
تصویر جدید ال جی G6

تصویر جدید ال جی G6 از تحولات اساسی در طراحی این گوشی خبر می‌دهد

تصویر جدید ال جی G6 که به تازگی منتشر شده‌؛ ظاهر جذاب این گوشی را به نمایش گذاشته‌ است!

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu