هوش مصنوعی و پیش بینی نتایج انتخابات – ترامپ رئیس جمهور بعدی آمریکا خواهد بود!

دسته : اخبار

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نزدیک است. نتایج نظرسنجی های اخیر همه بر پیشتاز بودن هیلاری کلینتون تاکید دارند اما یک سیستم هوش مصنوعی پیش بینی متفاوتی در این مورد کرده است. هوش مصنوعی و پیش بینی نتایج انتخابات موضوع جدیدی نبوده  و این کار قبلا نیز انجام گرفته است.

این هوش مصنوعی که MogIA نام دارد که از 20 میلیون داده های آنلاین پلتفرم های گوگل، یوتیوب و توییتر برای پیش بینی های خود استفاده می کند.

MogIA در مورد سه انتخابات ریاست جمهوری اخیر و دوره های مقدماتی دموکرات ها و جمهوری خواهان نیز پیش بینی هایی انجام داده است.

به گفته ی بنیانگذار استارتاپ Sanjiv Rai که هوش مصنوعی MogIA را توسعه داده:

اگر چه بیشتر الگوریتم ها تحت تاثیر تعصبات توسعه دهندگان و برنامه نویسان قرار دارند اما هدف این هوش مصنوعی یادگیری از محیط و توسعه ی قوانین خود در لایه های سیاست و ایجاد سیستم هایی بدون حذف داده ها است.

هوش مصنوعی و پیش بینی نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

هوش مصنوعی و پیش بینی نتایج انتخابات

MogIA از داده هایی مثل توییت ها و ویدئوهای پست شده در پلتفرم ها هم استفاده می کند. هوش مصنوعی MogIA اینبار دریافته که ترامپ با 25 درصد اختلاف از اوباما در سال 2008 پیشی گرفته است.

مشارکت در شبکه های اجتماعی در سال 2008 به اندازه ی امروز نبوده و سیستم هوش مصنوعی MogIA همیشه نمی تواند تشخیص دهد که یک پست درباره ی ترامپ مثبت است یا منفی و همین پشتیبانی واقعی را دشوار می کند.

بااین حال این سیستم در انتخابات اخیر با توجه به حضور کاندیدادها در رسانه های آنلاین تاکنون سه پیش بینی درست انجام داده است.

Rai در گفتگویی با CNBC گفته است: اگر ترامپ در این انتخابات شکست بخورد. ضدیت گرایش های داده ای برای نخستین بار در 12 سال اخیر ثابت خواهد شد.

این تنها نظرسنجی نیست که ممکن است اشتباه باشد. پروفسوری که نتایج انتخابات را از سال 1984 تاکنون به درستی پیش بینی کرده است نیز ماه گذشته اعلام کرد ترامپ رئیس جمهور بعدی آمریکا خواهد بود.

پیش بینی های MogIA قبل از اعلام اف بی آی در مورد استفاده ی کلینتون از سرورهای خصوصی برای ارتباط با اعضای کمیته های مجلس نمایندگان در دوران مسئوولیتش در وزارت امور خارجه آمریکا انجام گرفته است!

Source: businessinsider

از دست ندهید!

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL – کدام یک را ترجیح می‌دهید؟

مقایسه‌ اچ تی سی U Ultra و پیکسل XL محک خوبی خواهد بود برای ارزیابی تلاش‌های اخیر اچ تی

ادامه مطلب...
اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی

اسمارت واچ‌های گوگل و ال جی با انتشار Android Wear 2.0 رونمایی خواهند شد

گوگل و ال جی همکاری‌های خود را برای ساخت دو ساعت هوشمند Watch Sport و Watch Style آغاز کرده‌اند. اسمارت واچ‌های

ادامه مطلب...
لنزهای تماسی هوشمند

لنزهای تماسی هوشمند به پلتفرم جدید واقعیت افزوده تبدیل خواهند شد!

لنزهای تماسی هوشمند سه کاربرد اصلی دارند: سنجش‌های پزشکی برای اندازه‌گیری شرایط فیزیولوژیکی بدن، اصلاح مشکلات بینایی و استفاده

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu