Pavel Durov

ترکیب تکنولوژی و آموزش به زودی دنیای یادگیری را دگرگون خواهد کرد

دسته : اخبار
ترکیب تکنولوژی و آموزش

آموزش و پرورش همواره در کنار تکنولوژی در حال تکامل است. امروزه دانش آموزان ابزارهای مختلفی در راستای اهداف آکادمیک خود دارند. به زودی ترکیب تکنولوژی و آموزش دنیای یادگیری را دگرگون خواهد کرد. با هات اپ نیوز همراه باشید.

گجت هایی همچون Apple Macbook Pro 2016 و گوگل پیکسل بسیار به کار دانشجوها می آیند. در واقع مربیان و دانشجویان برای آموزش و یادگیری به این گونه دستگاه ها وابسته شده اند.

همچنین گزارش ها حاکی از آن است که پلتفرم آنلاین جدیدی برای ارائه ی ابزارهای رایگان به دانش آموزان دوره ی دبیرستان ایجاد شده است.

این پلتفرم توسط گروهی بالغ بر 90 دانشگاه تهیه شده است تا دانش آموزان بتوانند به طور رایگان از این ابزارها در فرایند جستجوی کالج کمک بگیرند.

Appcessories لیستی از 9 ترند دنیای تکنولوژی که چگونگی یادگیری دانش آموزان را تحت تاثیر قرار می دهد گردآوری کرده است. این موارد در واقع به آرامی جایگزین محیط سنتی کلاس می شوند.

ترکیب تکنولوژی و آموزش

ترکیب تکنولوژی و آموزش با استفاده از ابزارهای زیر:

1. واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR)

واقعیت مجازی و واقعیت افزوده در سال جاری از شهرت خاصی برخوردار شدند. مایکروسافت ابزاری به نام  هولولنز را توسعه داد که برای تدریس دوره های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

2. هوش مصنوعی

موسسه ی فناوری و تکنولوژی جورجیا دستیار آموزشی جیل واتسون (Jill Watson) را به دانشجویان خود معرفی کرد. جیل واتسون برنامه ی مبتنی بر هوش مصنوعی است که توسط IBM توسعه داده شده است.

ترکیب تکنولوژی و آموزش

3. همکاری لحظه ای(Real-Time Collaboration)

امروزه تعامل بین معلمان و دانش آموزان دیگر محدود به حضور در یک مکان فیزیکی خاص نیست. سرویس Google Drive به عنوان مثال همکاری لحظه ای چند کاربر روی یک پروژه را بسیار آسان‌تر کرده است.

4. چاپ سه بعدی

انتظار می رود به محض این که این تکنولوژی ارزان‌تر و بهتر شود راه و روش یادگیری دانش آموزان را نیز دگرگون کند. معلمان در آینده ای نه چندان دور به راحتی می توانند نسخه ی سه بعدی نقشه ها و سیارات را چاپ کنند.

5. پوشیدنی ها

انتظار می رود پوشیدنی ها به دانش آموزان کمک کنند تا در مورد ورزش و تناسب اندام یادگیری بیشتر و بهتری داشته باشند. دستگاه های پوشیدنی هم چنین می توانند به عنوان دستگاه های آموزشی مکمل در محیط های رسمی تر استفاده شوند.

6. پردازش ابری

این مورد در حال حاضر از طریق مدیریت حافظه به کمک معلمان و دانش آموزان آمده است. از پردازش ابری همچنین می توان در همکاری لحظه ای، ساخت کتابخانه های آنلاین و ایجاد مراکز آموزشی متمرکز استفاده کرد.

ترکیب تکنولوژی و آموزش

7. پلتفرم های متن باز

با گسترش آموزش آنلاین، دوره های آموزشی آزاد آنلاین محبوبیت بالایی پیدا کرده اند. این دوره ها از محتوای دانشگاه های سنتی استفاده می کنند و آن ها را برای دانشجویان به طور آنلاین قابل دسترسی می کنند.

8. بازی های کامپیوتری

حوزه ی بازی در حال تبدیل شدن به ابزاری موثر برای آموزش است. بازی کردن می تواند انگیزه را افزایش دهد، حافظه را بهبود بخشد و به دانش آموزان کمک کند موضوعات مختلف را راحت‌تر یاد بگیرند.

9. نمایشگرهای انعطاف پذیر

در آینده ای نه چندان دور نمایشگرهای انعطاف پذیر احتمالا در کلاس های درس رایج خواهند شد. با استفاده از این نمایشگرها یادداشت برداری، کشیدن تصاویر و خواندن مطالب بسیار آسانتر خواهد شد.

به نظر شما ترکیب تکنولوژی و آموزش اثرگذار خواهد بود؟ نظر شما نسبت به آینده ی تکنولوژی و تاثیر آن در آموزش و پرورش چیست؟ آیا موافق استفاده از تکنولوژی در این حوزه هستید؟

Source: universityherald

از دست ندهید!

فالوور صفت

چرا به یک قوم فالوور صفت تبدیل شده‌ایم؟ حال و روز این روزهای ما دیدنی است!

دردناکی اوضاع این روزهای ما دسته‌ای گریه‎کُن می‌طلبد تا بر سر و صورت بزنند و شیون‌کنان فریاد بزنند ای

ادامه مطلب...
ال جی V30

رندرهای ال جی V30 با یک صفحه نمایش ثانویه کشویی منتشر شدند

دیروز نسخه اولیه ال جی V30 در رندرهای جدید درز کرده، به نمایش درآمدند. در این رندرها، شاهد یک

ادامه مطلب...
پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی

برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی وقت‌شناس باشید!

در روزگاری زندگی می‌کنیم که هر برند برای پست گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی باید وقت‌شناس باشد تا بیش‌ترین تعامل

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu