داستان موفقیت بازی Trivia Crack و تلاش های توسعه دهنده آن در شرکت Etermax

دسته : کمپانی ها
داستان موفقیت بازی Trivia Crack

Trivia Crack حاصل هزاران ساعت تلاش و تفکر بی وقفه ی جوان 30 ساله Maximo Cavazzani است که با هدف افزایش سطح اطلاعات عمومی مردم وارد دنیای بازی سازی شده است. داستان موفقیت بازی Trivia Crack بسیار خواندنیست!

اهداف زیادی با توسعه و رشد بازی های موبایلی دنبال می شود. برخی از این توسعه دهندگان سرگرمی را هدف اصلی خود قرار می دهند و تلاش می کنند کاربر برای لحظاتی تجربه مهیج و شادی بخشی را در محیط بازی تجربه کند.

بازی های دیگری هم هستند که اهداف استراتژیک را دنبال می کنند و به کاربر قدرت های عجیب و غریبی برای حکمفرمایی در طول بازی می دهند.

دسته سوم و آخر توسعه دهندگان کمپانی هایی هستند که رشد فکری و درگیری ذهنی کاربر را انتخاب می کنند و برای این مهم به تولید بازی های فکری روی می آورند. بازی تست اطلاعات عمومی Trivia Crack نمونه ای از همین بازی ها می باشد.

داستان موفقیت بازی Trivia Crack

Trivia Crack یا چالش حذف بی اهمیت ها بازی خلاقانه ای در سبک فکری یا پازلی برای سردرگم کردن کاربران است. در این بازی کاربران برای حذف موارد بی اهمیت و کشف جواب های صحیح به رقابت می پردازند.

Trivia Crack هم اکنون در لیست ده بازی برتر پلی استور شناخته شده است. مقایسه ی گیم پلی فوق العاده جذاب این بازی با بازی ایرانی Quiz of Kings تفاوت Trivia Crack با سایر بازی های هم سبک خود را آشکار می کند.

آن چه که در مطلب امروز هات اپ نیوز می خوانید داستان موفقیت بازی Trivia Crack می باشد که شامل معرفی بازی، نقد و بررسی و سیر موفقیت این بازی از زمان تولید تاکنون است. با ما همراه باشید.

داستان موفقیت بازی Trivia Crack

اگرچه بازی Trivia Crack بازی اکشن و پرهیجانی نیست اما اضطرابی که نشانگر درگیری و تقویت ذهن است می تواند کاربر را ساعت ها به خود مشغول کند.

اما قانون بازی Trivia Crack چیست و چه چیزی پشت پرده موفقیت های این بازی پرطرفدار قرار گرفته است؟

آشنایی با بازی Trivia Crack

این بازی سبکی معمایی دارد. برای شروع می توانید ابتدا سوالات خود را از میان دسته های مختلف از جمله جغرافیا، تاریخ، هنر، ورزش، سرگرمی و علوم دیگر انتخاب کنید.

شما در این بازی به حساب کاربری خود وارد شده و می توانید با دوستان خود رقابت کنید. تنها  20 ثانیه برای پشت سرگذاشتن هر مرحله فرصت دارید.

کمپانی بازی سازی Etermax

Etermax شرکت کالیفرنیایی واقع در دره سیلیکون است که توسط ماکسیمو(Maximo Cavazzani)، طراح بازی Trivia Crack اداره می شود و در حال حاضر مقر اصلی این تیم آرژانین است.

ماکسیمو و حدود 200 کارمندی که به استخدام او درآمده اند با تکیه بر سه استراتژی توسعه کسب وکار موبایل یعنی کسب درآمد از بازی رایگان، پرداخت درون برنامه ای و تبلیغات داخل برنامه ای میلیون ها دلار سود به جیب زده اند.

طراح Trivia Crack را بشناسید

ماکسیمو دانشجوی برنامه نویسی کامپیوتر بوده و پیش از فارغ التحصیلی از دانشگاه میلیونر شده بود! ماکسیمو مشابه با دو بازیکنی که وارد دنیای بازی سازی شدند قبلا هم اپلیکیشن طراحی کرده بود.

iStockManager نمونه ای از این برنامه ها جهت مدیریت خرید و فروش است که بعد ها توسط کمپانی آمریکایی خریداری شد. ماکسیمو در سن 22 سالگی Etermax را برای اولین بار تاسیس کرد.

آن چه ایده Trivia Crack را به وجود آورد

Etermax تمرکز خود را روی پرسودترین بازار جهانی یعنی برنامه نویسی و توسعه اپلیکیشن موفق قرار داد. Trivia Crack از همین رویکرد متولد و اولین بار در اکتبر 2013 تست شده است.

ماکسیمو به توسعه اپلیکیشن منحصرا درآمریکا بسنده نکرد و محصولات خود را جهانی کرد. میلیون ها سوال و جوابی که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشند الهام بخش ساخت این بازی می باشد.

داستان موفقیت بازی Trivia Crack

تعامل با کاربران در مسیر تولید Trivia Crack

تولید بازی های معمایی به خصوص بازی تست اطلاعات عمومی Trivia Crack که به سبک مسابقات 100 سوالی هستند نیاز به تهیه میلیون ها پرسش و پاسخ دارند!

بنابراین تولید این بازی ها چالش های زیادی به دنبال دارد. به عنوان مثال اگر بخواهیم منطقی فکر کنیم باید میلیون ها محقق را برای طراحی سوال جمع آوری کنیم؛ در حالی که این ایده به لحاظ عملی، شدنی نیست.

توسعه دهندگان بازی Trivia Crack بعد از مدتی به این نتیجه رسیدند که از کاربران و تمام گیمرها سوالات بازی را بخواهند.

بنابراین میلیون ها سوال به صورت روزانه به کمپانی ارسال می شد و کاربران با نظارت خودشان طراحی این بازی را به صورت غیرمستقیم بر عهده گرفتند.

اگر سوالی احیانا خسته کننده بود یا پاسخ صحیحی نداشت توسط کاربران گزارش داده می شد.

داستان موفقیت بازی Trivia Crack

رمز موفقیت بازی

ماکسیمو معتقد است رمز موفقیت این بازی ترجمه ی آن به 15 زبان زنده دنیا بوده است. کاربرانی که می توانند به تمام سوالات در این بازی پاسخ دهند به مشتریان بالقوه آن ها مبدل می شوند.

توجه داشته باشید محتوای بازی مهم ترین و کلیدی ترین بخش در توسعه بازی های موبایلی می باشد. تعامل با کاربر و کسب رضایتمندی کاربران در ارتقا بازی با استفاده از تجربیات و همکاری خود آن ها محقق می شود.

پشت پرده نامگذاری این بازی

Crack به معنای حل کردن و برطرف نمودن است. Trivia نیز به عملیاتی که در بازی صورت می گیرد اشاره دارد: حذف چیزهای بی اهمیت از بازی!

در داستان موفقیت بازی Trivia Crack جالب است بدانید محبوبیت این بازی تا جایی پیش رفته است که سبب اعتیاد برخی از کاربران به این بازی شده است!

برخی Crack در عنوان این بازی را به دلیل اعتیادآوری آن به ماده مخدر ” کراک” تشبیه می کنند!

رشد و توسعه Trivia Crack از گذشته تاکنون

Trivia Crack اولین بار در سال 2013 عرضه شد و در همان سال بیش از 150 میلیون بار در سراسر جهان دانلود شد.

64 روز بعد از انتشار این برنامه در سال 2014 و البته در طول 2015 بیشترین نرخ دانلود برای این برنامه به ثبت رسید. آماری که از نرخ دانلود بازی Smile Inc پیشی می گیرد.

داستان موفقیت بازی Trivia Crack

چالش های مسیر تولید بازی

توسعه دهندگان در مسیر تولید این بازی مشابه با بازی های دیگر نظیر بازی Alto’s Adventure چالش های زیادی را پشت سرگذاشتند تا به درآمد رسیدند.

تولید بازی در آرژانتین برای ماکسیمو چالش های زیادی را به همراه داشت. قوانین و ممیزی هایی که برای توسعه دهندگان اعمال می شد مشکل و حتی غیرممکن بود.

زندگی در آرژانتین به ماکسیمو یاد داد تا به مشکلات غلبه کند و دست از کار نکشد.

نسخه جدید Trivia Crack

نسخه جدید این برنامه تحت عنوان Trivia Crack Kingdoms به تازگی منتشر شده است. در این نسخه ابزارهای آموزشی بیشتری گنجانده شده و کاربران با آزمون های پیچیده تری درگیر خواهند شد.

سوال هایی که توسط خود کاربران و مخاطبان طراحی و ارسال شده در نسخه جدید دیده می شود و قرار است کاربران طبق روال قبل موارد بی اهمیت در سوالات را کنار زده و جواب های صحیح را بیابند.

داستان موفقیت بازی Trivia Crack

سخن آخر:

ماکسیمو توانسته است با طرح سوالات برای کشورهای مختلف در 15 زبان زنده ی دنیا تعادل را میان کاربران و سوالات حفظ کند. همان طور که می بینید کارآفرینی و شروع یک استارتاپ جدید مشابه با فتح قله ی مرتفع اورست است!

داستان موفقیت بازی Trivia Crack جذاب بود؟ چند نفر در میان اطرافیان شما توانسته اند به بلندترین کوه دنیا صعود کنند؟!

شما چه فکر می کنید؟

داستان موفقیت بازی Trivia Crack را مطالعه کردید، نظر خود را پیرامون این بازی و تجربه ی کاربری آن با ما در میان بگذارید.

بازی Trivia Crack را می توانید از لینک های زیر دانلود نمایید:

Buttons-03

Buttons-05

myket Button K-P256

Buttons-11

همراهان اندرویدی در صورت مواجه شدن با پیغام this item isnt available in your country از راهنمای آموزش دانلود از پلی استور استفاده کنید تا بتوانید تحریم ها را دور بزنید.

source: bbc

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu