فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس را بشناسید و هرگز آنها از دست ندهید!

دسته : کسب و کار
فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس

در بازار شلوغ این روزها وضعیت برنامه نویسان بهتر است و با توجه به تسلط آن ها بر انوع زبان های برنامه نویسی فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس در مراکز، سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی بسیار است.

نیروهای آماده به کار در هر رشته ای در جوامع مختلف وجود دارند و باید به عنوان رکن اصلی سازندگی جوامع نقش آفرینی کنند؛ اما متاسفانه رشد بیکاری که متاثر از عوامل مختلف اقتصادی است کشورها را تحت تاثیر قرار داده و فرصت های شغلی آن طور که باید و شاید در اختیار منابع انسانی با قابلیت های ایده آل قرار نمی گیرد.

اما اغلب برنامه نویس های ماهر و کارآزموده به دلایل مختلفی مثل فشار کاری بالا و دستمزد های اندک حتی با استفاده از ترفندهای افزایش رضایتمندی شغلی برای کارمندان چندان تمایلی به فعالیت در استارتاپ ها و فعالیت های متداول ندارند.

از طرف دیگر دانشی که یک کدنویس دارد می تواند به خوبی گسترش یابد و محدود شدن این استعداد ها پیشرفت واقعی را برای این ردیف شغلی به دنبال نخواهد داشت.

فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس

زمانی که یک برنامه نویس کدنویسی و اصول آن را آموخت به سادگی می تواند کسب وکار شخصی خود را راه اندازی کند. زمینه ی فعالیت برای حرفه ی برنامه نویسی همچون دریایی بی پایان است.

برای بهره مندی از منابع این دریا تنها کافی است توانایی ها خود را بشناسید و با فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس که در مطلب امروز هات اپ نیوز معرفی می کنیم به اهداف خود دست یابید.

فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس و کسب درآمد بیشتر

Jobs Opportunities For Developers for more revenue

همان طور که می دانید عدم رضایت شغلی، فقط انرژی شما در محیط کار را بیهوده می کند و شما را به نیرویی منفعل تبدیل می نماید.

نارضایتی از کار است که موجب عدم تمرکز حین کار کردن و کاهش بهره وری می شود. به همین منظور بهتر است پیش از شروع به کار محیط مطلوب و ایده آل خود را برگزینید.

فعالیت در حوزه ی تکنولوژی یخچال هوشمند

یخچال های هوشمند از آن دسته از از فناوری های تازه وارد هستند که به نظر می آید به زودی این صنعت را به تسخیر خود در آورند.

اگر با تکنولوژی یخچال هوشمند آشنا نیستید لازم است بدانید این یخچال ها نمونه ای از اپلیکیشن های هوشمند برای اسکن تمام محتوای یخچال و تحویل غذا به صورت خودکار توسط یخچال هستند.

مغزهای ماشینی مایکروسافت و اینکه به زودی از داخل یخچال سر در می‌آورند نشان دهنده اهمیت این حوزه می باشد و البته قابلیت های دیگری نیز به واسطه ی این تکنولوژی دیده می شود.

فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس

نیاز صنعت یخچال هوشمند به برنامه نویس

مسلما برنامه نویسان هرجایی که قرار است هوش مصنوعی کارها را به دست گیرد و هوشمند سازی صورت گیرد حضور دارند. مثلا اگر این یخچال ها قرار باشد مثل یک اپلیکیشن یادآور کمبود مواد غذایی را به افراد یادآوری کنند باید برنامه نویسی خاصی داشته باشند.

حتی شما به عنوان یک برنامه نویس می توانید تولیدکننده و ایده پرداز چنین یخچال هایی با رویکردی متفاوت باشید!

استخدام در کمپانی های توسعه برنامه و وب

تمام کمپانی ها و اشخاص حقیقی یا حقوقی که به تولید اپلیکیشن برای خدمات متداولی مثل سفارش آنلاین غذا، خرید غیر حضوری پوشاک و…می پردازند به یک برنامه نویس یا توسعه دهنده ی وب متکی هستند.

تک تک فروشگاه های اینترنتی موفق قطعا برنامه نویسان زبردستی را به استخدام خود درآورده اند تا توانسته اند چنین محیطی را برای خرید دلچسب کاربران فراهم کنند.

فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس

اهمیت همکاری با شرکت های مرتبط

شرکت هایی که به صورت غیرحضوری فعالیت دارند می توانند آغازی متفاوت برای فعالیت بی پایان و مادام العمر شما باشند.

اگر در برنامه نویسی به اندازه کافی متخصص باشید و با استراتژی توسعه اپلیکیشن نظیر ارسال پیام درون برنامه ای، بهبود UX و UI آشنا باشید می توانید مبالغ قابل توجهی را به ازای هر پروژه درخواست و به واسطه ی کمپانی های معتبر اعتبار کسب کنید.

فعالیت در حوزه گجت و پوشیدنی ها

اگر جستجو مختصری در بازار گجت ها داشته باشید متوجه می شوید که اختراع عینک های هوشمند آفتابی، فیکس شدن خودکار اپل واچ ها دور دست و…چه انقلابی در میان محصولات تکنولوژی به پا کرده اند.

هنوز هم بسیاری از کاربران تحت تاثیر تکنولوژی شمارش گام ها، سوخت کالری در بدن و تعداد ضربان های قلب در کنار گوشی دادن به موسیقی در اپلیکیشن های خاص این گجت ها هستند.

فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس

نقش برنامه نویس در توسعه ی گجت ها

تمام خدماتی که یک پوشیدنی قادر به ارائه ی آن شده است از کدنویسی یا برنامه نویسی منحصر به فرد آن برنامه نشات می گیرد. اگر بلافاصله بعد از ورود به رستوران با هشدار گجت برای اجتناب از خرید آن غذا به دلیل میزان کالری بالا مواجه شدید باید هوش برنامه نویس را تحسین کنید.

بنابراین فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس در توسعه پوشیدنی ها در حال حاضر بیشمار است.

فعالیت در زمینه توسعه تکنولوژی AR و VR

به عنوان فردی که تجربه برنامه نویسی و یادگیری کدها را به وسیله فعالیت مداوم با کامپیوتر فرا گرفته است نباید از فعالیت در دنیای واقعیت مجازی غافل شوید.

کمپانی های واقعیت مجازی و نفوذ لایه های واقعیت افزوده در زندگی انسان ها هستند که در حال حاضر کانون توجه مخاطبان قرار گرفته و کمپانی های مختلفی هم روی توسعه برنامه های واقعیت مجازی متمرکز شده اند.

فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس

نقش برنامه نویس در توسعه واقعیت افزوده و مجازی

بازی ها و برنامه های زیادی نظیر اپلیکیشن واقعیت مجازی Oncomfort و بازی واقعیت مجازی Tilt Brush را قبلا معرفی کردیم که مبتنی برتکنولوژی VR هستند.

بنابراین فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس در این حوزه فراوان است. نقش یک برنامه نویس در این حوزه، تولید برنامه یا محتوا متناسب با ابزارها و سخت افزارهای واقعیت مجازی و واقعیت افزوده می باشد.

سخن آخر:

اگر یک برنامه نویس هستید باید آرزوی توسعه ی شبکه های محبوبی مثل اینستاگرام و اسنپ چت را بدون نگرانی در سر داشته باشید تا به موفقیت های بزرگ برسید.

رویایتان را بزرگ کنید تا در  آینده صاحب فرصت های شغلی شایسته خود باشید!

شما چه فکر می کنید؟

به نظر شما یک برنامه نویس در چه حوزه های دیگری می تواند به صورت مستقل فعالیت و کسب درآمد داشته باشد؟ نظرات خود را مطرح کنید.

source: tech

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu