The best strategy games in 2016

یادگیری کد مورس با گوگل گلس در مدت 4 ساعت به لطف تکنولوژی امکان پذیر شد!

دسته : پوشیدنی‌ ها
یادگیری کد مورس با گوگل گلس

همیشه یادگیری یک زبان یا مهارت جدید زمان بر بوده و به ندرت با تلاش های نخست به نتیجه ی دلخواه می رسید. اما به لطف تکنولوژی همه چیز حتی یادگیری مهارت های جدید نیز سرعت گرفته است. اخیرا محققان سیستمی را طراحی کرده اند که یادگیری کد مورس با گوگل گلس را در مدت 4 ساعت امکان پذیر می کند!

احتمالا برای بعضی این سوال پیش خواهد آمد که کد مورس چیست؟ کد مورس روشی برای انتقال پیام و اطلاعات است که در آن از یک رشته نشانه‌های بلند و کوتاه استاندارد به نام خط و نقطه استفاده می‌شود و قبلا برای ارتباطات تلگرافی از آنها استفاده می شده است.

محققان انستیتوی تکنولوژی جورجیا در گوگل گلس تغییراتی ایجاد کردند. این هدست دارای یک اسپیکر داخلی و یک مبدل القای استخوانی است که در دو طرف سر قرار می گیرند و ویبره هایی را منتقل می کنند.

جالب است بدانید بازی هایی توسط این محققان طراحی شده که همزمان درس ها را نیز آموزش خواهند داد!

شرکت کنندگان بدون توجه به سیگنال ها فقط با بازی کردن و احساس ضربه ها و شنیدن حروف همراه، موارد مورد نظر را یاد گرفتند.

هیجان انگیزتر این است که همزمان با بازی، شرکت کنندگان با پوشیدن گوگل گلس ویبره هایی را بین شقیقه و گوش خود احساس می کنند.

یادگیری کد مورس با گوگل گلس از طریق تکنیک های یادگیری لمسی منفعل(passive haptic learning)

یادگیری کد مورس با گوگل گلس

تپ ها در حقیقت فرکانس های بسیار پایینی هستند که به اسپیکرهای گوگل گلس فرستاده می شوند. این سیگنال های 15 هرتزی قابل شنیدن نیستند و کاربر آنها را به صورت ویبره دریافت می کند.

نقاط و فاصله های کدهای مورس بوسیله ی این تپ ها نشان داده می شوند. با این که بازیکنان در حال بازی هستند تمامی موارد مورد نیاز را در مدت زمان کوتاهی فرا خواهند گرفت.

برای نیمی از شرکت کنندگان از این تپ ها برای یادگیری بیشتر استفاده شد. نیم دیگری از آنها نیز هیچگونه تپی را برای یادگیری حس نکردند.

بعد از 4 ساعت محققان دریافتند شرکت کنندگانی که تپ ها یا همان ضربات را تجربه کرده بودند در نوشتن یک جمله در کد مورس تا 94 درصد و به هنگام نوشتن کد برای هر حرف تا 98 درصد دقیق تر عمل می کردند.

یادگیری کد مورس با گوگل گلس

آنهایی که فقط بازخورد صوتی داشتند در نیمی از موارد درست عمل کردند. به گفته ی Thad Starner مطمئنا همه ی ما به دنبال یادگیری کد مورس نیستیم، یادگیری کد مورس با گوگل گلس یکی از نمونه های یادگیری لمسی منفعل یا غیرفعال است.

این آزمایشات نشان می دهند که یادگیری لمسی منفعل موانع یادگیری از طریق وارد کردن متن در گوشی یا کیبورد را از بین می برد.

همانطور که سرگرم بازی کردن می شوید دشوارترین موضوعات را نیز به صورت منفعل فرا خواهید گرفت. این تحقیق نشان می دهد هر پوشیدنی که دارای یک محرک باشد می تواند برای یادگیری لمسی منفعل استفاده شود.

نظر شما در مورد یادگیری کد مورس با گوگل گلس چیست؟

Source: ubergizmo

از دست ندهید!

برآمدگی دوربین

آیا برآمدگی دوربین گوشی‌ها با این کانسپت جالب برای همیشه خداحافظی خواهد کرد؟

مهندسان آلمانی انستیتوی Fraunhofer ماژول دوربین اسمارتفونی را طراحی کرده‌اند که به شدت باریک است و براحتی داخل گوشی قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب...
انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه

انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه را برای دستیابی به فضای بیشتر امتحان کنید

برای انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه راهکار ساده‌ای وجود دارد، با استفاده از application management این کار را برای

ادامه مطلب...
آیفون 7 قرمز

آیفون 7 قرمز به همراه آیفون SE با حافظه داخلی بیشتر و اپلیکیشن Clips معرفی شدند

آیفون 7 قرمز با رنگ هیجان‌انگیز خود با قیمت 740 دلار عرضه خواهد شد که 100 دلار بیشتر از

ادامه مطلب...

Mobile Sliding Menu