بازی Air Hogs Connect تجربه ای متفاوت و شگفت انگیز از بازی های واقعیت افزوده

دسته : اخبار
بازی Air Hogs Connect

بازی Air Hogs Connect ماموریت پهبادهایی می باشد که قرار است مقابل چشمان شما و تنها با استفاده از یک دستگاه هوشمند مثل تبلت و گوشی صف آرایی کنند. این پهباد ها جهانی سه بعدی و کاملا سیال را برای کاربری که پیوسته به دنبال هیجان است به ارمغان می آورند.

برخلاف واقعیت مجازی که تجربه ای کاملا واقعی اما در فضای مطلقا مجازی را رقم می زند واقعیت افزوده یا AR ترکیبی از محیط فیزیکی و محیط دیجیتالی است و بیشتر به باورهای ذهنی ما شباهت دارد.

بارزترین نمونه کاربرد واقعیت افزوده را در موفق ترین بازی موبایل، پوکمون گو دیده اید که در آن هیولاهای کوچکی را در معابر شهری و محیط زندگی خود به واسطه اسمارت فون دنبال می کنید. اما در دنیای بازی هیچ چیز کاملا رضایت بخش نیست!

تکنولوژی واقعیت افزوده در جریان بوده و همیشه گزینه های جذاب تری نسبت به بازی هایی چون پوکمون گو وجود دارد. بازی Air Hogs Connect نمونه ای از همین گزینه های دلچسب و جدیدتر است!

دسامبر 2015 بود که کمپانی Spin Master خبر نسل جدید بازی های ریموت کنترلی اش را با الهام از واقعیت افزوده منتشر کرد.

بازی Air Hogs Connect

صبر کنید! آن چه که پشت پرده ی بازی Air Hogs Connect و قابلیت های بی نظیرش می گذرد به همین جا ختم نمی شود؛ مطالعه مطلب امروز هات اپ نیوز سفری مهیج در بستر بازی های واقعیت افزوده و پهبادهای جدید Spin Master خواهد بود. ما را در این سفر همراهی کنید.

تجربه متفاوت واقعیت افزوده با بازی Air Hogs Connect

Different experience of AR with Air Hogs Connect game

تاکنون واقعیت های افزوده را در قالب بازی ها و پوشیدنی هایی مثل گوگل گلس (عینک گوگل) تجربه کرده ایم. حال نوبت به تجربه ای متفاوت و تلفیقی از بازی به واسطه پوشیدنی ها یا گجت ها می رسد.

هم اکنون برای بازی Air Hogs Connect پهباد های 150 دلاری روانه خرده فروشان ایالات متحده نظیر آمازون، بارنز و نوبل شده است. در ادامه با جزییات پهباد ها و نحوه استفاده از آن ها آشنا می شوید.

بازی Air Hogs Connect

Air Hogs چیست؟

Air Hogs نسل متفاوتی از پهبادها مشابه با پهبادهای دوربینی معروف هستند که توسط کمپانی کانادایی Spin Master ساخته شده اند. این پهباد ها آزادپرواز هستند و به واسطه امواج رادیویی و از راه دور کنترل می شوند( ریموت کنترل).

اولین پهباد در سال 1996 توسط همین کمپانی ساخته شده و بعد ها انواع دیگر این پهباد ها برای استفاده تحقیقاتی و جاسوسی مورد استفاده قرار گرفت.

معرفی کمپانی Spin Master

Spin Master خالق نوآوری های صنعت هواپیمایی کوچکی است که تحت عنوان پهباد آن ها را می شناسیم.

علاوه بر Air Hogs پهباد هایی چون Bakugan ،PAW Patrol ،Aquadoodle و TGR از آخرین محصولات این کمپانی هستند که تا سال 2015 راهی بازار شدند.

بازی Air Hogs Connect

تلفیق پهباد ها با دنیای بازی

پهباد ها از مدت ها قبل برای بازی کردن مورد استفاده قرار می گرفتند. در ایران نیز مسابقات زیادی برای پهباد ها و کنترل آن ها برگزار شده است.

تلفیق پهباد با بازی های مختلف گویای همگرایی بازی های فیزیکی و دیجیتالی است که به واسطه واقعیت افزوده یا AR به هم نزدیک شده اند. در بازی هایی که متکی بر پهباد هستند کاربر از طریق فضای دیجیتالی پهباد فیزیکی را هدایت می کند.

معرفی بازی Air Hogs Connect

بازی Air Hogs Connect یا Air Hogs Connect: Mission Drone از اولین بازی هایی می باشد که امکان هدایت ماموریت هواپیماهای بدون سرنشین در قالب واقعیت افزوده را فراهم نموده است.

در این بازی کاربر در جهانی سه بعدی سفر می کند و با قابلیت کلیدی این بازی یعنی BLE یا بلوتوث کم انرژی به ردیابی پهباد به وسیله نقشه می پردازد.

بازی Air Hogs Connect

ساختار فیزیکی و دیجیتالی بازی

همان طور که گفته شد در بازی Air Hogs Connect یک نقشه در اختیار کاربر قرار می گیرد. این نقشه ردیابی فضایی و بصری را ممکن می کند و شما می توانید واقعیت افزوده سه بعدی را در دستگاه خود مشاهده کنید.

پهباد به صورت فیزیکی در محیط به گردش در می آید و شما موانع مختلف برای پهباد را در واقعیت افزوده دستگاه هوشمند خود به نظاره می نشینید.

بازی Air Hogs Connect

کنترل حرکات پهباد ها

برای کنترل پهباد ها باید روی دوربین تمرکز کنید. دوربین دستگاه پهباد را به صورت ویژه شناسایی می کند و زمانی که سوژه مشخص شود شما با یک دکمه صعود را آغاز خواهید کرد.

مانور پهباد به سمت چپ و راست هم خیلی ساده و مشابه با بازی هایی است که تاکنون تجربه کرده اید. تنها کافی است انگشتتان را روی صفحه بکشید!

چالش های بازی Air Hogs Connect

در این بازی، خلبانان پهباد که شما باشید مسئولیت رهبری و هدایت گروهی قهرمانان را از طریق ماموریت های جستجویی و عملیات نجات بر عهده دارید.

این مسئولیت با حمله نیروهای بیگانه پرچالش تر می شود. برای پیشرفت باید نقاط خاصی را روی نقشه ردیابی کنید. در طول این انیمیشن می توانید سرباز هایی که در حال پایین آمدن با چتر نجات از هواپیماهای بدون سرنشین هستند مشاهده نمایید!!

بازی Air Hogs Connect

آن چه بازی Air Hogs Connect را متمایز کرده است

وجه تمایز بازی Air Hogs Connect با تمام بازی ها و حتی برنامه هایی چون اپلیکیشن Field متفاوت است. شما در محیط یک پهباد ساده را می بینید که گردش می کند.

اما در واقعیت افزوده هزاران ساختمان و مانع را مشاهده کرده و باید فجایع رخ داده را مدیریت کنید. به عبارت دیگر نحوه استفاده از AR در این بازی خلاقانه تر است.

سخن آخر:

بازی Air Hogs Connect حاصل تعامل دو جانبه فناوری و سرگرمی است. سرگرمی هایی که سال های پیش میان مردم متداول بود به همراه واقعیت افزوده که فناوری تازه ای در صنعت بازی سازی به شمار می رود.

این بازی و بسیاری از بازی های AR بیانگر ظرفیت نامحدود این بازار برای فعالیت بازی سازان می باشد.

شما چه فکر می کنید؟

تاکنون تجربه بازی با پهباد ها و کنترل از راه دور را داشته اید؟ درباره اضافه شدن واقعیت افزوده برای کنترل این پهباد ها چه فکر می کنید؟ دیدگاه خود را مطرح کنید.

source: venturebeat

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu