Batlle Bay

قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی و تسخیر قلمرو بازی های ویدیویی!

دسته : کسب و کار
قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی

غول ها هر بار با معرفی یک بازی در صنعت بی حد و حصر بازی سازی شگفتی می آفرینند. از درخشش کمپانی نینتندو و نسل آینده بازی های موبایلی اش تا موفقیت های غیرمنتظره بازی محبوب پوکومون گو که بر اکثر رقبای این عرصه غلبه نموده است تا قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی را به رخ کشد!

در حالی که ما روزهای یکنواختی را در میان تکنولوژی های تکراری نظیر شبکه های اجتماعی و پیام رسان های مختلف می گذرانیم و درگیر روزمره های شخصی خود هستیم آن سوی مرزها کشورهای زیادی هستند که مشغول برندسازی درحوزه بازی های ویدیویی و سرگرمی های مشابه هستند.

کاربر در ژرفای اقیانوس بازی ها غرق می شود؛ بی خبر از آن که با فعالیت خود موجب گردش مالی چند میلیارد دلاری میان کمپانی ها و کسب درآمد های نجومی می شود!

بر اساس گزارش NewZoo تحلیلگر بازار، نزدیک به 40 درصد از مجموع سودآوری این صنعت ( 34.5 میلیارد دلار) توسط  25 بازی برتر در نیمه ی اول سال 2016 حاصل شده است.

بازار این بازی های ویدیویی از سال 2015 به صورت سالانه 22 درصد به جهت سود آوری افزایش داشته است که این رقم برای بازی های موبایلی حدود 28 درصد برآورد شده است. بنابراین نقش بازی های موبایلی در قلمرو بازی های ویدیویی پررنگ تر بوده است!

این آمار و ارقام درآمد بیانگر محبوبیت صنعت بزرگ و بی انتهای بازی سازی و به خصوص بازی های موبایلی است؛ در مطلب امروز هات اپ نیوز نگاهی مختصر بر علل محبوبیت و قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی در بازار ایالات متحده خواهیم داشت. توصیه می کنیم گیمر ها نقد و بررسی امروز را از دست ندهند!

بررسی علل قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی در بازار

The incredible power of mobile gaming

بررسی توسعه و رشد بازی های موبایلی نشان می دهد درآمد توسعه بازی ها در سال 2016 به 99 میلیارد دلار خواهد رسید. این رقم سال به سال 8.7 درصد نسبت به گذشته افزایش می یابد.

جالب است بدانید 47 درصد از از درآمد خالص حاصل از بازی سازی جهان از مناطق آسیا و اقیانوسیه ناشی می شود. به زبان دیگر این مناطق 58 درصد از کل رشد بازار جهانی را به خود اختصاص داده اند.

قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی

سردمدار خرید و توسعه بازی در جهان

همان طور که قبلا گفتیم چین علاوه بر این که کانون بازی سازی جهان محسوب می شود بزرگ ترین خریدار بازی های دنیا نیز به شمار می رود.

گفته می شود 24.3 میلیارد دلار سود در سالی که گذشت از طریق مبادلات کمپانی های چینی وارد شریان های اصلی این صنعت شده است.

سردمدار بازیکنان جهان

آمار بازیکنان یا گیمر ها در جهان نشانگر قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی در جذب مخاطب می باشند. شمال آمریکا، اروپا، خاورمیانه و آفریقا بیشترین بازیکنان جهان را در بردارند.

همان طور که می بینید خاورمیانه نیز یکی از قطب های بازی (نه بازی سازی!) در جهان است. بنابراین ایران اگرچه در تولید بازی چندان موفق نبوده است اما بازیکنان مصممی دارد!

قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی

درآمد برخی از این کشور های مطرح از نظر بازیکنان و تعدد گیمر ها را در ادامه می خوانید:

آمریکا

از طریق این قاره 25.4 میلیارد دلار درآمد به صورت سالانه نصیب بازی سازان می شود. کسب درآمد از بازی های رایگان نیز به شیوه ی خود برای کمپانی های بازی سازی درآمد به دنبال داشته است.

این درآمد به صورت سالانه 4.1 درصد نسبت به سنوات قبل رشد خواهد یافت.

اروپا

توزیع بازی میان بازیکنان علاقمند و گیمر های مشهور این قاره 23.5 میلیارد دلار سودآوری به همراه داشت است. این رقم به صورت سالانه و نسبت به سال قبل خود معمولا 7.3 درصد افزایش پیدا می کند.

بررسی درآمد جهانی بازی های ویدیویی

تا سال 2019 درآمد کلی توسعه بازی های ویدیویی 118.6 میلیارد دلار خواهد شد. به واسطه ی قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی بخش عمده ای از این بازار یعنی 52.5 میلیارد دلار تسخیر خواهد شد.

منظور از بازی های ویدیویی، بازی های موبایلی، تمام بازی های کنسولی و بازی های واقعیت افزوده مثل بازی Air Hogs Connect و…می باشد.

قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی

بازی های موبایلی پادشاهی می کنند…

کمپانی ها 36.9 میلیارد دلار تنها در سال 2016 از طریق بازی های موبایلی کسب درآمد کردند. با وجود نواقص و معایب نسخه بازی های موبایل اما باز هم گیمر هایی که از طریق صفحات موبایل خود به بازی می پردازند، نقش اصلی را در این درآمدزایی ایفا می کنند.

27.1 درصد از بازیکنان موبایل از طریق اسمارت فون و باقی از طریق سایر دستگاه های هوشمند به بازی می پردازند.

قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی

علل موفقیت بازی های موبایلی

درآمد فعلی حاصل از بازی های موبایلی به صورت سالانه 23.7 درصد رشد نسبت به سال قبل دارد. اما به راستی چه چیزی پشت قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی قرار دارد؟

eSports و تاثیر آن بر بازی های موبایلی

افزودن eSports به بازی های موبایل یکی از مهم ترین دلایل جذب مخاطب در توسعه اپلیکیشن (بازی ها) می باشد. بازی ها در حال تکامل هستند؛ گویی پایانی در دنیای سرگرمی وجود ندارد!

eSports نیز بیشتر میان مخاطبان کم سن و سال تر محبوب می باشد و با توجه به اهمیت این عامل در بازی ها که قبلا بررسی کرده ایم 24 بازی از 100 بازی برتر چینی تحت عنوان eSports منتشر می شوند.

قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی

eSports و درآمدزایی بیش تر از بازی ها

بازی های اندرویدی چینی که با عنوان eSports منتشر می شوند بیشترین درآمد را میان سایر بازی ها دارند. شرکت های رسانه ای چینی استفاده از این عنوان و افزودن این قابلیت را کانالی برای تعامل با مخاطبان اصلی خود می دانند.

شبکه های ورزشی نیز همچون ESPN و Fox Sports بیشتر روی پخش محتوای eSports تمرکز کرده اند و محتوای خود را در کانال های یوتیوب استریم می کنند.

لزوم استفاده از eSports در بازی های موبایلی

eSports اهرمی برای شکل گیری قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی به دو دلیل زیر می باشد:

  • اغلب بازی های مطرح و پردرآمد به صورت رایگان عرضه می شوند؛ به عنوان مثال در آپدیت بازی معروف Clash Royale همچون گذشته به بهترین شکل از قابلیت eSports بهره گرفته شده است و میلیون ها بازیکنن به صورت روزانه در این رقابت ها شرکت می کنند. بنابراین شما به عنوان توسعه دهنده یک بازی رایگان و یا پولی باید از eSports استفاده کنید تا از غافله عقب نمانید.
  • مکانیک بازی های موبایل به توسعه دهندگان اجازه می دهد محیطی را برای بهبود تجربه کاربری گیمر ها در طول بازی فراهم کرده تا آن ها مجبور نباشند ساعت ها مقابل کنسول های بازی وقت خود را سپری کنند. به زبان دیگر سهولت در استفاده از بخش های مختلف بازی در کنار به کارگیری حرفه ای قابلیت eSports عاملی برای قدرتمند شدن یا بهتر بگوییم؛ قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی می باشد.

قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی

بیاید کمی در در دنیای بازی های eSports نظیر کلش رویال پرسه زنیم. کلش رویال بازی زیبای استراتژیک از سوپرسل است که اساس آن مبارزه و به چالش کشیدن رقبا است.

توسعه دهندگان این بازی راه و رسم محبوب شدن در میان میلیون ها بازی دیگر را دریافته اند و استفاده از eSports مزید بر علت این موفقیت شده است.

بازی های کامپیوتری هنوز هم نفس می کشند!

با وجود قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی هنوز هم هستند کاربرانی که در کنار کنسول ها از Pc یا کامپیوتر برای بازی کردن استفاده می کنند.

بر اساس آمار NewZoo حدود 87 درصد از بازیکنان بازی های کنسولی همزمان از بازی های ویدیویی کامپیوتری لذت می برند. این موضوع نشانگر این است که هنوز بازی های موبایلی نتوانسته است آن طور که باید و شاید خواسته های کاربر را برآورده کنند.

قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی

پلتفرم های آینده برای بازی های موبایل

قطعا مطالب مرتبط با توسعه دهندگان بازی و آخرین تغییرو تحولات رخ داده در آن را در هات اپ نیوز خوانده اید. بازی های واقعیت افزوده، کمپانی های واقعیت مجازی و آخرین بازی های ساخته شده توسط آن ها و یا بازی های مبتنی بر موبایل پلی استیشن.

تمام این اخبار گویای ورود پلتفرم های جدید مثل واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به دنیای بازی ها هستند.

تغییر و تحولات کمپانی های بازی سازی در سال جاری

تاکنون بازی های واقعیت مجازی توجه زیادی را به خود جلب کرده اند؛ با این حال مایکروسافت و سونی نیز بیکار نمانده اند و بیشتر روی تولید سخت افزار و لوزام بازی تمرکز نمودند.

بنابراین امسال و سال آینده محوری ترین دوره برای کسانی است که درگیر توسعه بازی های موبایلی هستند؛ سالی که کمپانی ها با مدیریت همین پلتفرم ها وضعیت خود را در رتبه بندی مشخص خواهند کرد.

قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی

سخن آخر:

بدون شک AR ،VR و سایر فناوری هایی که در بازی ها نفوذ کرده اند در روند پیشرفت و شکل گیری قدرت باورنکردنی بازی های موبایلی تاثیر گذار هستند.

خیز گوگل هم در ارائه پروژه تانگو و معرفی اپلیکیشن ها و بازی های واقعیت افزوده برای Phab 2 Pro در نوع خودش بازار را داغ تر کرده است.

اما همچنان کمپانی ها یک دغدغه مشترک دارند: این که با طرح های استراتژیک خود کاری کنند گیمر ها از بازی های قدیمی تر و مبتنی بر Pc دل بکنند!

شما چه فکر می کنید؟

شما بازی های موبایلی را برای گذران اوقات فراغت خود ترجیح می دهید یا این که هنوز نسبت به بازی های کامپیوتری وفادار مانده اید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

source: arc

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu