جنگ واقعیت مجازی با چاقی- غذاها را از آنچه هستند بزرگتر خواهید دید!

دسته : پوشیدنی‌ ها

رژیم بدون کربوهیدارت، رژیم آب میوه و حتی خام خواری برای کاهش وزن همه و همه ی این راه ها را امتحان کرده ایم اما فقط مدتی دوام می آوریم و از خیر خوش اندام بودن برای همیشه می گذریم. بشقاب های بزرگ غذا همچنان دلبری می کنند اما جنگ واقعیت مجازی با چاقی وارد مرحله ای جدید شده است.

کاهش وزن نبردی سخت در برابر اشتها می باشد که معمولا همان اشتها برنده ی نهایی می شود. اما گروهی از محققان ژاپنی ادعا کرده اند راهی عالی برای کاهش وزن ابداع کرده اند. یک هدست برای رژیم گرفتن!

جنگ واقعیت مجازی با چاقی

محققان دانشگاه توکیو موفق به ساخت یک هدست واقعیت مجازی شده اند که می تواند احساسات شما را هک کند، در نتیجه با هک کردن احساسات اشتها نیز کاهش خواهد یافت!

با این شیوه مغز شما فریب خواهد خورد و غذاهای کم کالری و به اصطلاح رژیمی را با اشتها خواهید بلعید. با این وجود با خود فکر می کنید بیش از آنچه که باید غذا خورده اید و احساس سیری کاذبی به شما دست خواهد داد.

جنگ واقعیت مجازی با چاقی

Takuji Narumi برای پایان نامه ی دکترای خود یک سیستم واقعیت مجازی طراحی کرده است که Augmented Satiety یا سیری افزوده نام دارد.

در این سیستم با استفاده از تکنیک های گرافیکی کامپیوتری حجم غذا به صورت مجازی افزایش پیدا می کند. نارومی می گوید میزان غذای مصرفی فرد با پوشیدن این هدست تا 10 درصد کاهش خواهد یافت.

جنگ واقعیت مجازی با چاقی

برای مثال با پوشیدن هدست، بیسکویتی که در یک ظرف قرار داده شده تا چند برابر افزایش حجم پیدا خواهد کرد و این توهم به شما دست خواهد داد که یک بیسکویت غول پیکر را بلعیده اید!

این تکنیک واقعیت مجازی نه تنها اندازه ی بیسکویت بلکه زاویه ی انگشتان شما را نیز تغییر خواهد داد به صورتی که انگار حجم بزرگتری از غذا را دست گرفته اید به این صورت مغز کاملا فریب خورده و درگیر ماجرای مجازی می شود.

جنگ واقعیت مجازی با چاقی

به گفته ی Michitaka Hirose یکی از اساتید دانشگاه توکیو که رهبری این پروژه را به عهده گرفته است تکنولوژی باید در داخل مرزهای معقول و منطقی اجرا شود.

برای نمونه اگر اختلاف فاحشی بین لقمه ی واقعی و پروژه ی طرح ریزی شده برای VR وجود داشت این ترفند واقعیت مجازی شکست می خورد. این محققان تاکنون فقط توانسته اند سایز غذا را تا 50 درصد کاهش دهند.

نظر شما چیست؟ آیا جنگ واقعیت مجازی با چاقی برنده ای سرفراز خواهد داشت؟

Source: cnn

از دست ندهید!

نسخه 4.2 تلگرام با قابلیت‌‌های جدید و متفاوت از راه رسید

اپلیکیشن پیامرسان تلگرام به خاطر تعریف خاصی که از امنیت ارائه داده، موردپسند کاربران قرار گرفته است. در نسخه

ادامه مطلب...
آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu