ایده های طراحی اپلیکیشن خود را با عبور از هفت خوان پرورش دهید!

دسته : کسب و کار
ایده های طراحی اپلیکیشن

گسترش دستگاه های موبایل هوشمند در جهان تغییر رفتار کاربران را نیز به دنبال داشته و این روزها بازار اپلیکیشن داغ تر از هر بازار دیگر در زمینه تکنولوژی است و ایده های طراحی اپلیکیشن فوران کرده اند!

به دلایلی از جمله تعامل ساده تر با مشتری از طریق ارسال پیام درون برنامه ای، سبک بودن برنامه ها و از همه مهم تر برندسازی به وسیله اپلیکیشن موبایل، رویکرد اغلب کسب وکار ها هم تغییر کرده و عطر و بوی اپلیکیشنی یافته است!

اما کدام یک از این ایده ها عملی می شود و از مرحله فرضیه عبور می کنند؟ کدام یک از ایده های طراحی اپلیکیشن به مرحله ساخت می رسند؟

واقعا چند کمپانی موفق مثلا در همین کشور ایران وجود دارد که توانسته از همین ایده ها کسب درآمد کند؟ اصلا ایده های خام و پرورش نیافته جایی برای دیده شدن در آینده دارند؟

ایده های خامی که برای طراحی اپلیکیشن در سر می پرورانید نیازمند عبور از مراحلی هستند تا پرورش یافته و اصطلاحا رام شوند.

این مراحل از دیدگاه کارشناسان مختلف متعدد و متغیر هستند. اما مطابق با تجربه ما در هات اپ نیوز به عنوان پایگاه خبری پیشتاز در اطلاع رسانی اپلیکیشن ها پرورش این ایده ها هفت خوان دارد که با صبر و هوشیاری به سادگی سهل العبور می شوند. تنها کافی است مطلب امروز را دنبال کنید.

پرورش ایده های طراحی اپلیکیشن در هفت مرحله

how to grow application design ideas in 7 steps

هفت مرحله زیر به شما کمک می کند تا قدم قدم به به سوی موفقیت اپلیکیشن خود گام بردارید:

خوان اول: درک ارزش و قیمت ایده خود

سیر موفقیت کمپانی اسنپ چت را به خاطر می آورید؟ قبلا هم گفتیم اگر بنیانگذاران این شبکه اجتماعی می دانستند قرار است روزی به این موفقیت بزرگ دست یابند مسلما حرف شما را باور نمی کردند و شاید هم می خندیدند!

بنابراین به عنوان یک فرد موفق و آینده دار لازم است اولا هدف خود را باور داشته باشید و ثانیا اولین کسی باشید که ارزش کار خود را درک کرده است!

ایده های طراحی اپلیکیشن

تعیین چشم اندازه ایده

برای این که کسب وکار شما در آینده منجر به سودآوری شود باید حتما چشم اندازی از اهداف خود داشته باشید. مثلا با خود بگویید قرار است با انجام این کار در دو روز آینده چه چیزی به دست بیاوریم.

در این زمینه اپلیکیشن هایی مثل اپلیکیشن چک لیست iAuditor و موارد مشابه به شما کمک می کند. فراموش نکنید داشتن یک برنامه ساده و حتی ابتدایی بهتر از بی برنامگی است!

ایده های طراحی اپلیکیشن

خوان دوم: دادن دست دوستی با گوگل

به سمت گوگل دست دوستی دراز کنید و از همین الان پیگیر وضعیت از طریق این موتور جستجو معروف شوید. آینده شما از طریق  گوگل مشخص می شود و بنابراین به آمار و ارقام آن اعتماد کنید.

دست دوستی شما در این مرحله جستجوی ایده در گوگل است. این جستجو کمک می کند بفهمید آیا قبل از شما چنین ایده ای بوده است یا نه! حتی ایده های مشابه هم نمی توانند خیلی موفق باشند!

ایده های طراحی اپلیکیشن

خوان سوم: بررسی چرایی نپرداختن به ایده شما توسط دیگران

همان طور که می دانید رقابت در این بازار آن چنان شدید و تنگاتنگ است که اگر جایی برای ایده پردازی سودآور وجود داشته باشد کمپانی ها بیکار نمی نشینند و قطعا آن ایده را تجاری می کنند.

حالا اگر با جستجو در گوگل متوجه شدید که ایده شما قبلا توسط کسی ثبت نشده باید جستجو کنید چه عاملی دیگران را از پرداخت این طرح بازداشته است.

توجه به اشتباهات دیگران

در این زمینه می توانید اشتباهات و خطاهای کمپانی های مختلف را نیز تحت نظر بگیرید. مثلا دلیل شکست استارتاپ های موبایل را آنالیز کنید و سعی کنید شما متفاوت نسبت به آن ها عمل کنید.

ایده های طراحی اپلیکیشن

خوان چهارم: بررسی توانایی های خود

اگر با آنالیز خوان دوم و سوم متوجه شدید که جای کار برای ایده های طراحی اپلیکیشن شما وجود دارد نوبت به بررسی و ارزیابی توانایی های خودتان می رسد.

باید ببینید آن قدر انگیزه و خلاقیت در دست دارید تا بتوانید این ایده ها را به ده برابر طرح خام فعلی پرورش دهید؟ آیا منابع شما برای این ایده کافی است یا هنوز باید در مرحله پیش تولید متوقف شوید؟

بررسی رقبا

برای این که با مفهوم بهتر و بهتر بودن آشنا شوید به رقبا نگاه کنید. مثلا تا چندی پیش مردم تصور می کردند واقعیت مجازی تنها یک سرگرمی در زندگی باشد؛ اما حالا می بینند که کنترل وزن با واقعیت مجازی هم ممکن شده و حتی کسب وکار ها نیز می توانند از این تکنولوژی برای رونق گرفتن و هماهنگی بیشتر استفاده کنند!

خوان پنجم: آگاهی کامل از تفاوت اپلیکیشن و کسب وکار

اپلیکیشن چیزی جز یک نرم افزار قابل حمل و قابل نصب روی گوشی های هوشمند نیست و عملا نیز حضور فیزیکی ندارد.

اما یک کسب وکار که با هدف تولید و کسب درآمد تاسیس می شود حضور پررنگ تری دارد و هیچ گاه برند شما اپلیکیشنی که تولید می کنید نمی شود.

اگر تا این حد روی اپلیکیشن تاکید می کنیم تنها به این دلیل است که اپلیکیشن مکمل کسب وکار است؛ نه یک کسب وکار مجزا!

ایده های طراحی اپلیکیشن

برندسازی پیش از تولید اپلیکیشن

پیش از تولید اپلیکیشن برند خودتان را به صورت رسمی ثبت کنید. بعد از ثبت برند نوبت به میانبر زدن با ترفند های بازاریابی اپلیکیشن می رسد و می توانید به تاثیر اپلیکیشن سازی اعتماد کنید!

خوان ششم: مراقب باشید

پیش از تولید اپلیکیشن خوب فکر کنید و بی گدار به آب نزنید. اگر ایده های طراحی اپلیکیشن و از طرف دیگر شنیدن خبر ساخت اپلیکیشن توسط نوجوان 16 ساله شما را وسوسه می کند بهتر است کمی بیشتر فکر کنید!

ساخت اپلیکیشن حرفه ای زمانبر است و به سرمایه قابل توجهی نیز نیاز دارد. آیا این ظرفیت کافی را برای صرف زمان و هزینه در تولید اپلیکیشن در خود می بینید؟!

ایده های طراحی اپلیکیشن

خوان هفتم: دست به کار شوید

اگر تا خوان ششم را با قطعیت طی کرده اید حال می توانید دست به کار شوید. اولین گام این است که بتوانید تفاوت میان وب و اپلیکیشن های native را تمیز دهید؛ چرا که تجربه استفاده از اپلیکیشن ها نیز دقیقا مشابه با تجربیاتی است که از جستجو در مرورگر ها کسب می کنید.

حال این سوال مطرح می شود که اپلیکیشن native چیست و چه فایده ای دارد؟

مفهوم native در طراحی اپلیکیشن

زمانی که برای عملی کردن ایده های طراحی اپلیکیشن از برنامه های مختص همان سیستم عامل استفاده کنید گفته می شود اپلیکیشن native یا بومی است.

مثلا برای تولید اپلیکیشن های اندروید زبان برنامه نویسی خاصی وجود دارد که تاکید می شود به جهت اجرا بهتر نرم افزار در سیستم عامل اندروید از همان برنامه ها استفاده شود تا برنامه اصطلاحا بومی یا native باشد.

ایده های طراحی اپلیکیشن

اهمیت تولید اپلیکیشن های بومی

زمانی که ساخت اپلیکیشن تمام شد و به مرحله انتشار اپلیکیشن در مارکت ها برسید تست برنامه ساده تر از اپلیکیشن های غیربومی یا Hybrid خواهد بود.

به علاوه با افزایش قابلیت های برنامه اجرای برنامه سخت تر و اپلیکیشن سنگین تر می شود و تولید برنامه های بومی از این نظر هم به نفع کسب وکار شما خواهد بود. برنامه بومی در مقیاس بزرگ با کیفیت تر و تولید آن کمتر زمان می برد.

معایب اپلیکیشن های بومی

در کنار تمام مزایای مطرح شده تولید برنامه native هزینه بر بوده و بنابراین لازم است سرمایه گذاری بیشتری برای برنامه سازی انجام دهید.

سخن آخر:

اگر استارتاپ های ناموفق زمانی که کار خود را شروع می کنند با این هفت خوان به پرورش ایده های طراحی اپلیکیشن بپردازند در نیمی از بودجه و زمان آن ها صرفه جویی می شود.

به یاد داشته باشید که بودجه اکسیژن مورد نیاز شما برای شروع کار است؛ پس از آن دانش برنامه نویسی و خلاقیت شماست که شریان های کارتان را تغذیه می کنند!

شما چه فکر می کنید؟

به نظر شما برای طراحی اپلیکیشن چه مراحل و چالش های دیگری ممکن است وجود داشته باشد؟ دیدگاه خود را مطرح کنید.

source: medium

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu