Batlle Bay

عناصر یک اپلیکیشن خوب که موجب برانگیختن حسادت رقبا خواهد شد!

دسته : کسب و کار
عناصر یک اپلیکیشن خوب

عناصر یک اپلیکیشن خوب موضوع مهمی می باشد که شاید ذهن شما را هم درگیر کرده باشد. باور کنید یا نه اپلیکیشن در عصر دیجیتال در حکم دو چشمان شما می باشد؛ بدون دو چشم امکان ندارد بتوانید قدم بردارید!

اگر فکر می کنید این موبایل های هوشمند و تغییر و تحولات آن ها هستند که موجب پیشرفت زندگی موبایلی ما تا این حد شده اند سخت در اشتباه هستید!

اپلیکیشن نقش اول این صحنه را بازی می کند و ویژگی سخت افزازی دستگاه ها تنها نقش مکملی برای تاثیرگذاری بهتر نقش اول هستند.

رونق همین اپلیکیشن ها کسب و کار سالم و بی دردسر تری را برای افراد ایجاد و فرصت های شغلی برای برنامه نویس ها به دنبال داشته است. البته ساخت برنامه با توجه به عناصر یک اپلیکیشن خوب چندان هم بی دردسر نبوده است!

برخی از برنامه ها مثل اپلیکیشن BeSomebody به خوبی از پس این چالش ها برآمده و با مدیریت صحیح و یکپارچه سازی تمام امکانات اعتماد مصرف کننده را به دست آورده اند.

در مقابل برخی از استارتاپ ها هم بسیار تلاش کرده اند و تنها چیزی که عاید آن ها شده خساراتی می باشد که بعد از سرمایه گذاری برای آن ها به جای مانده است.

چنان چه می بینید دنیای اپلیکیشن دنیای ساده ای نبوده و عناصر یک اپلیکیشن خوب است که می تواند موفقیت شما را تضمین کند. اما این عناصر چه هستند و چگونه باید مورد استفاده قرار گیرند تا موثر واقع شوند؟

مطلب امروز هات اپ نیوز پاسخ جامعی به تمام سوالات بی جوابی است که ذهن شما را به خود مشغول کرده اند.

آشنایی با عناصر یک اپلیکیشن خوب

elements of a great mobile app

فراموش نکنید! هر قدمی که برای توسعه اپلیکیشن موفق بر می دارید در جهت راحتی کاربر یا مشتری است.

اگر اپلیکیشن شما زمان زیادی برای بارگذاری نیاز دارد و اصطلاحا سنگین است، اگر باگ ها مخاطب را آزار می دهد و با ارتقا اپلیکیشن به برطرف کردن آن ها می پردازید همه و همه در راستای کسب رضایت کاربر بوده و بدون شک تاثیر آن به خود شما باز می گردد.

عناصر یک اپلیکیشن خوب

با برخی از عناصر یک اپلیکیشن خوب در راهکارهایی که در ادامه می خوانید آشنا می شوید:

معتدل و تر و تمیز طراحی کنید!

نگاهی کلی به اپلیکیشن خود بیاندازید. تر و تمیز بودن و تعادل در تمام بخش های اپلیکیشن از عناصر یک اپلیکیشن خوب است که معمولا نادیده گرفته می شود.

آیا برنامه شما موجب حفظ زنجیره ای از مشتریان و جلوگیری از پاک کردن اپلیکیشن توسط کاربران می شود؟ اگر جواب شما منفی است باید گفت این اپلیکیشن مستحق اشغال کردن بخشی از حافظه گوشی مشتریان شما نیست!

عناصر یک اپلیکیشن خوب

از بازخورد ها الهام گیرید

آیا با ارزش طول عمر مشتری یا LTV آشنایی دارید؟ رفتارشناسی مصرف کننده یا مشتری را می شناسید؟ برای تولید یک اپلیکیشن خوب تنها بررسی آن چه که در بازار اپلیکیشن می گذرد کافی نیست.

روانشناسی انسان ها و رفتارشناسی آن ها در زمینه خرید و مصرف به شما کمک می کند. به همین منظور لازم است ارتباط عمومی خود را با نزدیکان، دوستان و اقوام برای بازخورد گرفتن تقویت کنید.

عناصر یک اپلیکیشن خوب

در دانش برنامه نویسی و طراحی غرق شوید

هرچند همیشه بر طراحی ساده و حرفه ای اپلیکیشن تاکید کرده ایم اما نباید مسئله طراحی و لزوم تبحر در کدنویسی برای تولید اپلیکیشن را نادیده گرفت.

به همین منظور منابع مختلف کد، رنگ ها در طراحی و فونت ها را مطالعه و همواره به روز باشید. بررسی ها نشان داده است بازار در دست کسانی است که در اپلیکیشن خود تعادل را در استفاده از این سه عنصر به خوبی رعایت کرده اند.

عناصر یک اپلیکیشن خوب

UI و UX در طراحی اپلیکیشن

استفاده صحیح از این دو عامل به عنوان عناصر یک اپلیکیشن خوب برای بهبود تجربه کاربری لازم است.

راهنما و آموزش های زیادی را در فضای اینترنت برای استفاده از این دو فاکتور به صورت اختصاصی در اندروید و iOS می توانید مشاهده کنید.

اپلیکیشن کارگشا تولید کنید

مطمئن شوید که اپلیکیشن شما قرار است مشکلی را حل و یا نیازی از کاربر را برطرف کند. به یاد داشته باشید نرم افزار یا اپلیکیشن فرمت خاصی از کسب وکار شما می باشد و تصویر کاملی از شما را به شیوه خودش به نمایش می گذارد.

اپلیکیشن علاوه بر این که در جهت فروش محصول ارائه می شود باید امکانات دیگری نیز داشته باشد.

یک ایده الهام بخش

برای کمپانی های تولید کننده کفش یا طراحان کفش مسلما اپلیکیشن برای فروش آنلاین کفش کار حیرت انگیز و چندان جدیدی نیست؛ اما اگر همین تولید کننده بتواند با استفاده از این اپلیکیشن سایز پا را به صورت دقیق با کفش ها هماهنگ کند و مثلا در این زمینه از تکنولوژی واقعیت افزوده کمک گیرد قطعا تحسین مشتریان را برمی انگیزد؛ چرا که ما هیچ گاه نسبت به اندازه پای خود مطمئن نیستیم!

عناصر یک اپلیکیشن خوب

سخن آخر:

در کنار عناصر یک اپلیکیشن خوب به این نکته توجه داشته باشید: احساس متقابلی که شما و مشتری یا کاربر بعد از استفاده از اپلیکیشن خواهید داشت.

مسلما اگر به سه عنصر سادگی، کارگشا بودن و نوآوری در تولید برنامه توجه شود طراحی بی عیب و نقصی انجام داده اید.

شما چه فکر می کنید؟

به نظر شما چه عناصر دیگری یک اپلیکیشن موفق را تشکیل می دهند و موجب برانگیختن حسادت رقبا می شوند؟ دیدگاه خود را مطرح کنید.

source: yourstory

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

2 commentsOn عناصر یک اپلیکیشن خوب که موجب برانگیختن حسادت رقبا خواهد شد!

  • بسیار عالی بود استفاده کردم

    ممنون

  • من یه اپلیکیشن نصب کردم. خیلی خوب بود. به بقیه هم پیشنهادش میکنم. اپلیکیشن همیاب24
    به نظرم بستگی به کارت داره. یه موقع هست وقتی اپلیکیشن در راستای کارت هست، همون میشه بهترین اپ دنیا. مثل همیاب 24 واسه من!

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu