Pavel Durov

نکات مهم در ساخت اپلیکیشن که نباید آنها را نادیده بگیرید

دسته : کسب و کار
نکات مهم در ساخت اپلیکیشن

این روزها دنیای اپلیکیشن ها زیباتر از همیشه شده است و هر کسی با هر تجربه ای می تواند شانس خود را برای برنامه سازی امتحان کند؛ اما در هر سطحی که قرار دارید نکات مهم در ساخت اپلیکیشن را نباید نادیده بگیرید.

پیشنهاد می کنیم یکی از مارکت های معتبر اپلیکیشن نظیر پلی استور را باز کرده و نگاهی به دسته بندی های موجود در این مارکت بیندازید تا به خوبی سیرتکاملی جامعه اپلیکیشن های اندرویدی را مشاهده کنید و اگر فردا به همین لیست بنگرید احتمالا تعداد برنامه ها تغییر خواهد کرد!

در این شرایط ما جامعه ای هستیم که برای رفع نیازهای خود به اپلیکیشن های این لیست نیازمند است و به زبان دیگر آرمان های ما در دنیای اپلیکیشن هایی که بیشتر شبیه یک آچار فرانسه هستند خلاصه می شود!

در میان دو پلتفرم معروف اندروید و iOS، سیستم عامل اندروید کاربران بیشتری را به خود اختصاص داده و مسلما برای رفع نیازهای این کاربران به برنامه های بیشتری نیاز است.

ساخت اپلیکیشن اندروید

از این رو اغلب فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس که بخواهد در حوزه توسعه اپلیکیشن کار کند در ساخت اپلیکیشن اندروید شکل گرفته است. اما فرقی نمی کند کدام پلتفرم را انتخاب خواهید کرد زیرا نکات مهم در ساخت اپلیکیشن برای همه پلتفرم ها کاربردی خواهد بود.

ایده و اطلاعات مختصری که برای برنامه نویسی در دست دارید تنها کافی نیست. اگر می خواهید در بازار اشباع شده اپلیکیشن ها دیده شوید مسیر دشواری پیش روی شما خواهد بود.

اما جای نگرانی نیست زیرا در مطلب امروز هات اپ نیوز دشواری های این مسیر را برایتان با معرفی نکات مهم در ساخت اپلیکیشن ساده تر کرده ایم. تا پایان با ما باشید.

نکات مهم در ساخت اپلیکیشن

پیرامون کسب وکار اپلیکیشن موبایل تاکنون مطالب زیادی را از همین رسانه خوانده اید. از استراتژی های کسب وکار با اپلیکیشن موبایل تا ورود به بازار و سپس بازاریابی و تبلیغات اپلیکیشن موبایل برای شروعی قدرتمند از بدو انتشار.

هیچ مطلبی را برای توسعه اپلیکیشن از دست ندهید و همیشه نکات مهم در ساخت اپلیکیشن را به یاد داشته باشید.

نکات مهم در ساخت اپلیکیشن

از  کاربران واقعی برای تست اپلیکیشن استفاده کنید

منظور از کاربران واقعی خانواده، دوستان و به طور کلی اطرافیان شما هستند. باور کنید هیچ نوع تست و ارزیابی اپلیکیشن به اندازه یک کاربر واقعی که احساس خود را در نظراتش دخالت می دهد ارزشمند نیست.

ما در تست برنامه بعد از ساخت به دنبال همین احساس هستیم تا بتوانیم رفتار کاربر را به خوبی آنالیز کنیم و بفهمیم آیا با استفاده از برنامه ما احساس مطلوبی دارد یا سریع پشیمان می شود؟

نکات مهم در ساخت اپلیکیشن

اهمیت تست اپلیکیشن روی کاربران واقعی

با تست اپلیکیشن توسط کاربر واقعی همه چیز قابل بررسی است. هر چه قدر هم که ربات ها و برنامه های تست اپلیکیشن پیشرفته تر شوند هیچ چیز جایگزین شعور انسانی نمی شود.

پیش از انتشار برنامه در مارکت اپلیکیشن برنامه را علاوه بر نزدیکان، در میان یک گروه آزمایشی نیز تست کنید. اگر نتیجه مطلوب را به دست آوردید آنگاه اپلیکیشن را به صورت رسمی در پلی استور یا اپ استور انتشار دهید و منتظر بمانید.

نکات مهم در ساخت اپلیکیشن

تیم تست اپلیکیشن بسازید

یکی از راه هایی که به عنوان توسعه دهنده اپلیکیشن و با هدف تولید اپلیکیشن موفق می توانید انجام دهید تشکیل تیم تست می باشد.

به این منظور در کانال های ارتباطی خود از مخاطبانتان درخواست کنید تا نسخه آزمایشی اپلیکیشنی که به شیوه های مختلف(مثلا ایمیل) به دست آن ها می رسد را نصب کرده و نظراتشان را با شما در میان بگذارند(البته این مورد از ارسال فایل از طریق ایمیل مخصوص اندرویدیها می باشد).

چک لیست اپلیکیشنی بسازید

برای این بتوانید معایب برنامه را به خوبی بشناسید و بعد ها از این نکات در ارتقا اپلیکیشن خود استفاده کنید، توصیه می کنیم یک فرم چک لیست یا بازنگری ایجاد کنید.

در این فرم نظر کاربران را پیرامون بخش های کلید برنامه که برای شما مهم تر هستند بپرسید. یکی از گزینه های قطعی این فرم بهتر است تجربه کاربری یا نظر آن ها در سهولت بابت استفاده از این برنامه باشد.

نکات مهم در ساخت اپلیکیشن

منتظر مشتری نباشید!

مشتری معمولا نسبت به یک محصول تازه وارد توجه خاصی نشان نمی دهد. اما می توان از همان ابتدا کاری کرد که کاربر بعد از مدت زمان کوتاهی خودش به دنبال برند شما برای دانلود برنامه باشد یا به زبان عامیانه با پای خودش به سمت شما آید.

اینجاست که ضرورت به کارگیری رویکرد های بازاریابی اپلیکیشن، تبلیغات و هر راه مشابه مطرح می شود.

صفحه اپلیکیشن در پلی استور و اپ استور را خلوت کنید

ساخت اپلیکیشن هر چه قدر هم که حرفه ای انجام شود باز هم فقط اولین تاثیری که روی کاربر می گذارید آینده برنامه شما را تعیین خواهد کرد.

صفحه اپلیکیشن در استور ها همان تاثیر اولیه را ایجاد می کند. بنابراین به این صفحه توجه کنید و آن را بیهوده از اطلاعات اضافی انباشته نکنید.

هر چه قدر این صفحه ساده تر باشد خواننده بهتر به مقصود اصلی شما پی می برد.

نکات مهم در ساخت اپلیکیشن

استفاده از تصاویر برای معرفی اپلیکیشن

در صفحه معرفی اپلیکیشن در مارکت های مختلف شما باید جذاب ترین اسکرین شات های برنامه را قرار دهید.

در میان تصاویر بهتر است توضیحاتی درج کنید و فقط عکس ها را کنار هم ردیف نکنید. پایین عکس ها نیز توضیح مختصری درباره کاربرد اپلیکیشن قرار دهید.

عدم استفاده از پیام های تبلیغاتی در استورها

این که توضیحات اپلیکیشن را به نحوی بنویسید که اغوا کننده باشد با درج محتوای تبلیغاتی متفاوت است. صفحه شما در استورها نباید رنگ و بوی تبلیغات و بازاریابی بدهد.

بگذاریم حداقل در این صفحات کاربر با آسودگی خاطر روی برنامه تمرکز کند و با تبلیغات ذهن او را مشوش نکنیم. این خود کاربر است که در نهایت برای دانلود یا عدم دانلود برنامه تصمیم می گیرد. به او اعتماد کنید!

نکات مهم در ساخت اپلیکیشن

اول MVP یا حداقل محصول قابل عرضه را معرفی کنید

MVP یا حداقل محصول قابل عرضه از نکات مهم در ساخت اپلیکیشن و سپس عرضه آن می باشد.

با این روش راهی برای اصلاح و بازگشت مشتری گذاشته اید و فرصت های آینده را برای خودتان خلق کرده اید.

با MVP است که می توانید به صورت دوره ای راهبرد جدید را مطابق با اصول بازاریابی روز برای خود تعیین کنید.

روند تولید از ایده اولیه مهم تر است

تا همیشه نمی توانید به ایده خود افتخار کنید. چه بسا گاهی همین ایده های ناب با برنامه ریزی غلط و روش های نادرستی که در ساخت اپلیکیشن پیش می گیریم نابود می شوند!

در سال گذشته 65 میلیارد برنامه از پلی استور دانلود شده است و بنابراین هنوز هم این بازار داغ و پرطرفدار است.

نکات مهم در ساخت اپلیکیشن

توجه به ریسک پروژه

یکی از موارد مهمی که در طول روند تولید و اجرایی کردن ایده هایتان با آن رو به رو می شوید چالش ریسک پذیری است.

به عنوان یک مدیر قدرتمند باید شجاعت کافی را برای مقابله با خطرات و احیانا خسارات مالی داشته باشید. توصیه می کنیم به ایده ها و فعالیت فعلی رقبا نگاه کنید و از آن ها برای برطرف کردن مشکلاتی که در این مسیر با آن ها مواجه می شوید استفاده کنید.

سخن آخر:

برنامه هایی که مطابق با خواسته مشتری تولید می شوند و معرفی خوبی در بازار و به دور از کلیشه های بازاریابی اپلیکیشن دارند قطعا موفق تر خواند بود.

شما چه فکر می کنید؟

علاوه بر نکات مهم در ساخت اپلیکیشن که به آن پرداختیم شما دانستن چه نکات دیگری را ضروری می دانید؟ دیدگاه خود را مطرح کنید.

source: startups

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu