اپلیکیشن تشخیص اوتیسم و ردیابی حرکات چشم، تشخیص و درمان به موقع

دسته : اپلیکیشن
اپلیکیشن تشخیص اوتیسم

Wenyao Xu استادیار علوم کامپیوتر و مهندسی دانشگاه بوفالو اپلیکیشنی را طراحی کرده که به ردیابی بیماری اوتیسم در مراحل اولیه می پردازد. این اپلیکیشن تشخیص اوتیسم بر روی عکس با لکه های بنفش؛ جهت نگاه کردن کودکان را نشان می دهد.

اوتیسم Autism نوعی اختلال رشدی است که با رفتارهای ارتباطی، کلامی غیر طبیعی مشخص می شود. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت های ارتباطی تأثیر می گذارد. تشخیص اختلال اوتیسم در سنین زیر دو سال به درمان بهتر منجر خواهد شد.

در مطالعه ای با همکاری دانشگاه بوفالو در مقطع کارشناسی که ماه گذشته در کنفرانس IEEE ارائه شد اپلیکیشنی برای گوشی های هوشمند معرفی گردید که قادر به ردیابی آهنگ حرکات چشم است و در کمتر از یک دقیقه تشخیص می دهد آیا کودک مبتلا به اوتیسم است یا نه.

autism

تشخیص زود هنگام اوتیسم به طور چشمگیری می تواند در پیشرفت مراحل درمان و بهبود تاثیر داشته باشد. اما معمولا اختلالات اوتیسم تا زمان ورود کودک به مدرسه تشخیص داده نمی شود.

Michelle Hartley-McAndrew استادیار اطفال و مغز و اعصاب و مدیر پزشکی بنیاد کودکان اوتیسمی در بیمارستان زنان و کودکان بوفالو که در این مطالعات همکاری کرده است در این مورد می گوید:

مغز بعد از تولد همچنان به رشد ادامه می دهد، اوتیسم هر چه زودتر تشخیص داده شود بهتر است. هرگز برای درمان دیر نیست و با مطلع شدن خانواده ها می توان شرایط لازم را برای آموزش این کودکان فراهم کرد تا همچون کودکان معمولی به مراحل مشابه رشد برسند. 

اپلیکیشن تشخیص اوتیسم

این اپلیکیشن با ردیابی حرکات چشم کودک به هنگام نگاه کردن به تصاویری از صحنه های اجتماعی تا 93.96 درصد موارد به درستی  کودکان دچار بیماری اوتیسم را مشخص می کند، چون حرکات چشم کودکان مبتلا به اوتیسم با سایر کودکان عادی متفاوت است.

اختلال طیف اوتیسم بر 1 تا 2 نفر از هر 1000 نفر در سراسر جهان تاثیر می گذارد. Xu در مورد این اپلیکیشن می گوید:

جذابیت این اپلیکیشن این است که همه ی والدین می توانند به راحتی در خانه برای تشخیص اوتیسم از آن استفاده کنند، در نتیجه امکان درمان زودتر نیز فراهم می شود. 

او گفت: تفاوت های چشمگیری در حرکت چشم کودکان بدون اختلال اوتیسم در نگاه به عکسی از صحنه های اجتماعی وجود دارد، الگوهای ردیابی حرکات چشم کودکان مبتلا به ASD پراکنده بوده و در مقابل، الگوی حرکات چشم کودکان معمولی متمرکز است.

همانطور که در این تصویر مشخص است هیچ نشانه ای از اختلال اوتیسم وجود ندارد.

اپلیکیشن تشخیص اوتیسم

چو گفت: ما بر این باوریم که این الگوی حرکات چشم پراکنده به دلیل عدم توانایی در تفسیر و درک رابطه ی موجود در صحنه های اجتماعی است.

این اپلیکیشن در مدت 54 ثانیه قادر به تشخیص اوتیسم می باشد که با توجه به چرخه ی کوتاه توجه کودکان عالی است. در این مطالعه 32 کودک در محدوده سنی 2 تا 10 مورد بررسی قرار گرفتند.

نیمی از کودکان مبتلا به اوتیسم قبلا براساس معیارهای تشخیصی DSM-V مبتلا به اوتیسم تشخیص داده شده بودند و نیمی دیگر سالم بودند.

این اپلیکیشن تشخیص اوتیسم بدون وجود موانع فرهنگی و زبانی همیار والدین در سراسر دنیا خواهد بود چرا که همه یک گوشی هوشمند دارند. 

Source: medicalxpress

از دست ندهید!

آیفون جدید

چرا در حال حاضر خرید یک آیفون جدید بزرگترین اشتباه ممکن خواهد بود؟

اگر قصد دارید آیفون جدید بخرید، بهتر است دست نگه دارید و در حال حاضر آیفون نخرید! زیرا اپل

ادامه مطلب...
بازاریابی بصری در اینستاگرام

با این 5 ترفند بازاریابی بصری در اینستاگرام متفاوت ظاهر شوید

استفاده از ترفندهای بازاریابی بصری در اینستاگرام یکی از شرط‌های ادامه حیات در این پلتفرم است. هنگامی که بدنبال

ادامه مطلب...
دستبند Steer

دستبند Steer با استفاده از شوک الکتریکی، رانندگان خواب‎آلود را بیدار می‌کند!

شاید نوشیدن چای یا نوشابه‌های انرژی‌زا را برای بیدار ماندن هنگام رانندگی امتحان کرده باشید، اما خواب اگر بخواهد

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu