following

اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem و داستان درخشش کمپانی Sub Pop

دسته : کمپانی ها

اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem حاصل تلاش برند سرشناس تولید و ضبط موزیک Sub Pop می باشد که پدر موسیقی گرانج (از زیرشاخه های آلترنتیو راک) در آمریکا شناخته می شود.

موسیقی و آهنگ از طبیعت نشات می گیرند. انسان حتی پیش از این که موسیقی به این شکل و شمایل رواج یافته باشد برای بیان عواطف خود از صدای طبیعت الهام گرفته است.

اما امروزه پیش از این که موسیقی به عنوان هنری برای بیان احساسات تلقی شود یک صنعت پولساز و پرطرفدار در جهان می باشد که نقطه به نقطه نوا و سکوت در آن همواره از بحث های چالش برانگیز میان صاحبنظران بوده است.

ترانه هایی که می شویم محصول استودیو های ضبط و تنظیم آهنگسازی هستند که تا حد زیادی به ترانه هویت می بخشند. حتی اپلیکیشن ها هم مثل اپلیکیشن میکس Pacemaker وارد این عرصه شده و استودیو شخصی کاربران شده اند.

اما شاید هیچ برنامه ای مثل اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem تا این حد کاربران را تحت تاثیر قرار نداده است!

kurt-cobain_32

بروس پاویت(Bruce Pavit) و جان پونمن(Jonathan Poneman) در اوخر دهه 1980 برای اولین بار برند Sub Pop را معرفی کردند و ساب پاپ با تولید ترانه های گروه های معروف مثل نیروانا و ساوندگاردن به موفقیتی در سطح جهانی دست یافت.

پاویت، بنیانگذار برند ساب پاپ این موفقیت ها را حداقل دستمزد برای تلاش های خود می داند و اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem را در راستای تلفیق موسیقی وتکنولوژی طراحی نموده است.

در مطلب امروز هات اپ نیوز بخشی از درخشش گذشته و موفقیت های آینده این کمپانی سیاتلی را به همراه شما به نظاره می نشینیم.

اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem توسط گروه ساب پاپ

8Stem Music remix app by Sub Pop

در سال 1996 کمپانی پاپ ساب 49 درصد از سهام خود را در کمال شگفتی به گروه موسیقی وارنر فروخت. زمانی که دلیل این تصمیم ناگهانی را از پاویت جویا شدند با این پاسخ رو به رو شدند: از این صنعت خسته شده ام!

پاویت همواره خود را به عنوان انسانی کمالگرا و کارآفرین معرفی کرده است که مخالف سیستم بوروکراتیک یا قانونمندی می باشد.

اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem

بروس پاویت هنرمند هنرساز در سیاتل

پاویت در گفتگو خود با رسانه ها شخصیت خود را به این شکل توصیف کرده است:

با رشد کسب وکار نیاز به قانونمندی و تبعیت از قانون بیشتر می شود؛ در حالی که فردی با روحیه کارآفرینی مثل من قادر به تبعیت از این قوانین نیست. دنیایی که من تجربه کرده ام در دهه 80 و با خرید نشریات طرفداران گروه های موسیقی آن زمان خلاصه می شود.

هنرسازی مهم تر از کسب درآمد است

پاویت در ادامه سخنانش می گوید: فرهنگ مردم به گونه ای بود که برند ها به صورت زیرزمینی فعالیت می کردند و آثار گروه های مختلف چندان پرفروش نبودند.

همه چیز زیر زمین رخ می داد و جذابیت موسیقی در همین خلاصه می شد. در این بین پیشگامانی مثل نیروانا برای هنر تلاش کردند و اهداف مالی نداشتند.

حتی اگر ساب پاپ تا این حد موفق نمی شد دیدن این جذابیت ها برای من کافی بود.

اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem

پول احساسات را در موسیقی خفه کرده است

پاویت، این فرد سرشناس و تاثیرگذار در شکل گیری گرانج از فرهنگ موسقی حاکم در آمریکا گلایه می کند. او معقد است بعد از انتشار آلبوم Never mind در سال 1991 توسط نیروانا فعالیت در این عرصه ایمن تر و قانونی تر شد.

گروه های زیادی برای پولدار شدن تشکیل و موزیک تولید کردند. اما آن چه که روشن است تعذیه پاپ ساب از خلاقیت و نگرش متفاوت او می باشد که بدون تغییر مانده است.

شناخت هنرمندان اصیل با 8Stem

اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem محصولی از فعالیت 5 نفره کمپانی ساب پاپ است که در مسیر خلاقیت گام بر می دارد.

همان طور که می دانید هیچ چیز جای کسب وکار خلاق را نمی گیرد. پاویت در سال 2015 کسب وکار جدیدی را با آدام فریش(Adam Farish) راه اندازی کرده است که 8Stem زاده این پیوند نوپا اما موفق می باشد.

محصولی برای ریمیکس ترک یا قطعات موسیقی به سبک و سیاق خودتان!

اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem

آشنایی با 8Stem

کنسول های ضبط و رکورد صدا را تاکنون از نزدیک دیده اید؟ تصور کنید این کنسول در گوشی هوشمندتان جای شود و در هر لحظه بتوانید هنرمندی خود را با ریمیکس ترانه ها به رخ بکشید!

تمام ابزارهای یک استودیو ضبط و میکس در اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem در اختیار شما قرار گرفته است: گیتار، درامز، باس و صدای احساس خواننده مدنظرتان!

امکانات کلیدی 8Stem

افکت گذاری روی صدا مهم ترین امکان این برنامه است. هر تغییراتی که در ریمیکس ترانه ها انجام می شود با افکت است. این افکت ها به صورت رایگان در اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem در اختیار شما قرار می گیرد؛ بدون این که نیاز به تخصص یا تجربه برای ضبط و ریمیکس داشته باشید.

اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem

وجه تمایز برنامه 8Stem

کسب درآمد از برنامه های رایگان برای توسعه دهنده چندان پیچیده نیست؛ اما اگر این برنامه رایگان منفعت کاربر را هم به دنبال داشته باشد دیگر بی نظیر می شود!

وجه تمایز 8Stem با چندین و چند برنامه ریمیکسی که در مارکت ها می بینید کسب درآمد برای کسانی است که شاهکار های خود را که قطعا محصولی متفاوت و چشم گیر می باشد با دیگران به اشتراک می گذارند.

نحوه کسب درآمد

برنامه Apple Music و Spotify دو مرجع اصلی برای کسب درآمد شما به عنوان یک هنرمند در اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem خواهند بود.

هنرمند اصیل به این شیوه شناسایی می شود و 8Stem از هر استریمی که از ریمیکس انجام می شود کسب درآمد می کند. شما هم در این سود سهیم خواهید شد و جریان مالی پایداری به این شکل ایجاد می شود.

اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem

همکاری DubSet و 8Stem

پاپ ساب با یکی از کمپانی های تشخیص اصالت موسیقی با انگشت نگاری، به نام DubSet همکاری نموده است. حرکتی برای حفظ اثر موسیقی شما که نشانگر اهمیتی است که 8Stem برای استعدادهای کاربران قائل می شود.

در این سیستم انگشت نگاری، هنرمند صاحب ریمیکس با اثر انگشت خود شناسایی می شود و اگر کسی قصد سواستفاده از آن را داشته باشد به سادگی رسوا می شود.

8Stem فرصتی برای کاریابی

خلاقیت کلید استخدام در کمپانی ها می باشد و یکی از اهداف پاویت از طراحی این اپلیکیشن کشف استعداد افراد بوده است. حتی 40 نفر از اعضای هیئت مدیره ساب پاپ نیز تاکنون ریمیکس های خود را روانه رسانه Apple Music کرده اند.

پیشرفت ساب پاپ با همکاری و ارتباط گسترده

ساب پاپ برندی شناخته شده است؛ اما 75 درصد از کاربران یا هنرمندانی که از این اپلیکیشن استفاده می کنند به واسطه شبکه دوستی میان پاویت و آدام فریش جذب شده اند.

این همکاری بودجه 500 هزار دلاری ساب پاپ را فراهم کرده و بدان اعتبار بیشتری افزوده است.

اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem

پاویت پیرامون لزوم همکاری و ارتباط گسترده خود که منجر به موفقیت اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem شده است می گوید:

“وقتی به دوستتان، دوست دوستتان، دوست دوست دوستتان و…فکر کنید با شبکه ای از ارتباطات رو به رو می شوید. همکاری از طریق ارتباطات را بیشتر از همکاری های منفرد با سرمایه های هنگفت ترجیح می دهم.
سرمایه 25 تا 100 هزار دلاری از کمپانی های معتبر و پیوستن به VC ( فعالیت های سرمایه گذاری ریسکی و پرخطر) با کلیشه های بازاریابی برنامه و فعالیت های متداول قابل قیاس نیست!”

8Stem در سال 2017 منفجر می شود!

پاویت به عنوان سرمایه گذار و مدیر عامل این پروژه پیش بینی می کند تا سال 2017 به دلیل افزایش کاربران و جمعیت کل این برنامه اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem رشد انفجاری داشته باشد.

امروزه ریمیکس یکی از پرطرفدار ترین جستجوهای اینترنتی است. در یوتیوب جستجو هر ترانه با پسوند ریمیکس همراه می شود و کاربران شدیدا به دنبال برنامه های ریمیکس با کیفیت هستند.

گوش نوازی ریمیکس های معتبر با 8Stem

گوش نوازی ریمیکس ها را این بار با اپلیکیشن 8Stem تجربه کنید. در همین یوتیوب هزاران کانال ریمیکس وجود دارد که واقعا تشخیص هنرمند اصلی از هنرمند متقلبی که ریمیکس را به نام خودش آپلود کرده است دشوار می باشد.

ریمیکس ها در اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem برچسب اعتبار سنجی دارند و به سادگی قابل شناسایی خواهند بود.

محبوبیت 8Stem

8Stem در حال حاضر آنچنان محبوب شده است که اگر فرض کنیم هنرمند هیپ هاپی با 6.5 میلیون طرفدار در فیس بوک ترانه اش را در این برنامه ثبت کند می تواند به بازدیدی معادل صد هزار دانلود در روز یا هفته برسد.

اگر چه پاویت شدیدا به هنرمندان سیاتلی وفادار است اما معتقد است هر جامعه ای هنرمندان مستعد خود را دارد که نبوغ آن ها به رسمیت شناخته نشده و باید شکوفا شوند.

اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem

سخن آخر:

بازار موسیقی هم مشابه با بازار فعلی اپلیکیشن ها کمی مشوش و اشباع است اما ورود برنامه های همراه در قالب اپلیکیشن میکس، ریمیکس و ویرایش ترانه ها حرکتی جدید برای فعالیت های اصیل و کسب درآمد از طریق حفظ حق کپی رایت اثرهنری شما می باشد.

شما چه فکر می کنید؟

آیا استفاده از این اپلیکیشن در ایران و کشورهایی که هنوز با مفهوم حق کپی رایت به خوبی کنار نیامده اند می تواند تا حدودی مشکلات پیش رو را برای صاحب اثر برطرف کند؟ ما را از نظرات سازنده خود مطلع نمایید.

اپلیکیشن ریمیکس موزیک 8Stem برای iOS در دسترس بوده و به زودی برای اندروید هم منتشر خواهد شد.

Buttons-03

source: businessinsider

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu