نرم افزار جاسوسی Adups و نصب بر روی 700 میلیون گوشی اندرویدی چینی!

دسته : اخبار
نرم افزار جاسوسی Adups

در بازار امروز شاهد حضور گوشی های چینی هستید که چندان در تبلیغات ظاهر نمی شوند اما به خاطر قیمت ارزانی که دارند طرفداران خاص خود را یافته اند. نرم افزار جاسوسی Adups موضوع بحث برانگیزی می باشد که با تازگی مطرح شده است.

طبق نتایجی که IDC منتشر کرده است بیش از 8 گوشی از هر 10 گوشی دنیا متعلق به کاربران اندروید است. در حالی که سامسونگ و دیگر بازیکنان کلیدی این عرصه سهم اصلی بازار را به خود اختصاص داده اند اما شرکت های کمتر شناخته شده نیز به صورت بی سابقه ای دست به تولید گوشی های اندروید زده اند.

بازار گوشی هایی همچون هواوی، شیائومی و برندهای دیگر آنچنان داغ است که همه از پشت پرده ی داستان غافل شده اند. شرکت امنیتی Kryptowire به تازگی افشا کرده است که تعداد زیادی از گوشی های چینی در هر 72 ساعت یک پیام متنی به چین ارسال می کنند!

نرم افزار جاسوسی Adups

نرم افزار جاسوسی Adups بر روی 700 میلیون دستگاه نصب شده است!

به گفته ی تحلیل گران Kryptowire در تعداد نامعلومی از گوشی های چینی نرم افزار ناشناخته ای شناسایی شده است که بسیاری از اطلاعات شخصی از جمله مکان، لیست تماس ها و پیام ها را به یک سرور در چین منتقل می کنند.

دقیقا مشخص نیست چه تعداد از گوشی ها دارای این نرم افزار هستند و در کدام کشورها تعداد بیشتری از آنها وجود دارد.

نرم افزار جاسوسی Adups توسط کمپانی Shanghai Adups Technology طراحی شده و ظاهرا  700  میلیون دستگاه متصل از جمله گوشی ها دارای این نرم افزار جاسوسی هستند.

نرم افزار جاسوسی Adups از قبل بر روی گوشی هایی از جمله هواوی و ZTE  بارگذاری شده اند این موضوع تلاش کمپانی ای گوشی سازی چینی را برای در دسترس گرفتن بازار نشان می دهد.

Tom Karygiannis مسئول ارشد Kryptowire در این مورد می گوید:

سخت افزار طراحی شده اطلاعات شخصی کاربران را بدون اطلاع آنها به چین منتقل می کند، هنوز مشخص نیست آیا این نرم افزار جاسوسی به داده کاوی برای مقاصد تبلیغاتی می پردازد یا راهی برای جاسوسی از افراد سراسر جهان است.

Adups بلافاصله اعلام کرده است که هیچ ارتباطی با دولت چین ندارد و فقط برای بررسی رفتار کاربران این کار را انجام داده است.

نرم افزار جاسوسی Adups

نرم افزار جاسوسی Adups و به دست گرفتن کنترل گوشی از راه دور

به گفته ی Adups این نرم افزار هیچگونه اشکالی در سیستم عامل بوجود نمی آورد. معمولا بیشتر گوشی هایی که به صورت پیش فروش خریداری شده اند دارای این نرم افزار جاسوسی هستند.

BLU Products یکی از تولیدکنندگان گوشی در آمریکا اعلام کرد که 120000 از گوشی های آنها تحت تاثیر این نرم افزار جاسوسی اندروید قرار گرفته اند و چند قابلیت جاسوسی این گوشی ها نیز به تازگی آپدیت شده اند.

شرکت امنیتی Kryptowire می نویسد:

این گوشی ها به طور فعال اطلاعات گوشی از جمله  پیام های متنی، لیست تماس، تاریخ تماس با شماره تلفن های کامل، شناسه های خاص دستگاه از جمله تلفن شناسه ی بین المللی گوشی مشترک (IMSI) و شناسه ی بین المللی تجهیزات موبایل (IMEI) را منتقل می کنند.

این نرم افزار جاسوسی بدون اجازه ی کاربران اقدام به نصب اپلیکیشن های خاص و انتقال اطلاعات مکانی کاربر می کند. همچنین براساس کلمات از پیش تعریف شده از راه دور با بررسی پیام های متنی کاربران خاص را شناسایی کند.

نرم افزار نصب شده بر روی گوشی های چینی اطلاعات مربوط به اپلیکیشن ها نصب شده و مدل اندروید را شناسایی می کند و از راه دور قادر به تغییر برنامه های گوشی  و کنترل آن است.

علی رغم تکذیب سازندگان نرم افزار جاسوسی Adups اما اگر شما یک گوشی چینی دارید بسیار مراقب باشید!!!

Source: androidheadlines techcrunch

از دست ندهید!

فید جدید گوگل

فید جدید گوگل با استفاده از یادگیری ماشین امکان شخصی‌سازی نتایج جستجو را فراهم می‌کند

یادگیری ماشین این روزها غُرش‌کُنان به همه صحنه‌ها وارد شده است اما این مهندسان گوگل بودند که از ابتدا

ادامه مطلب...
گوگل گلس سازمانی

گوگل گلس سازمانی بعد از دو سال سکوت با کاربردهای جدید عرضه خواهد شد

شاید فکر کنید گوگل گلس که قرار بود هم صفحه نمایشی هوشمند و هم دوربینی بر روی صورت کاربران

ادامه مطلب...

توقف تولید آیفون SE – منتظر نسخه جدید این گوشی نباشید!

آیفون SE یکی از محصولات متفاوت اپل بود که علیرغم تفاوت‌های زیادی که با پرچمداران این کمپانی داشت، طرفداران

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu