اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly – شبکه اجتماعی موزیکال به وسعت لبخندهایتان

دسته : کمپانی ها
اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly

بسیاری از توسعه دهندگان از روحیه تنوع طلبی کاربران در طراحی شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های جدید، جهت رفع تشنگی (!) کاربران استفاده کرده اند. اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly نیز نمونه ای از فرصت طلبی های یک کمپانی چینی است.

در مطلب امروز هات اپ نیوز قصد داریم شما را به یک چالش ساده دعوت کنیم. چالشی از جنس روزمرگی هایتان و به بهانه آشنایی شما با اهمیت شبکه های اجتماعی در زندگی امروز!

کار سختی نیست؛ فقط در طول روز هر بار که موبایلتان را به دست گرفتید و وارد شبکه های اجتماعی شدید یک تیک داخل دفترچه یادداشتتان ثبت کنید. در پایان روز به این تیک ها نگاهی بیندازید. چه می بینید؟ چند یا چندین تیک را مشاهده می کنید؟

همان طور که می بینید همه ما به نحوی درگیر این ابزارهای اعتیادآور هستیم و وابستگی روانی ما غیرقابل انکار است. این وابستگی برای برخی چندان هم ناگوار نبوده است.

بعد از داستان موفقیت کمپانی اسنپ چت و جذب نوجوانان با انتشار اسنپ از لحظاتشان سر و کله شبکه اجتماعی جدیدی پیدا شد که کاربران در آن می توانند به شکل متفاوت، سرگرم کننده و شادی بخشی ویدیوهای سلفی خود را منتشر کنند.

اپلیکیشن musical.ly اولین برنامه ساخت چین است که با 100 میلیون کاربر در سطح جهان توانسته است تا این حد در ایالت متحده محبوب شود.

musical.ly ابزاری مشابه با نرم افزار و جامعه محبوب داب اسمش است با این تفاوت که می توانید با لب زدن موزیک و در حالی که ژست های خنده داری گرفته اید ترانه ها را به سبک خود و در صحنه اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly پیش روی چندین میلیون کاربر جهانی اجرا کنید!

با قابلیت های این برنامه آشنا شوید و همین حالا ویدیوهای خنده دار خود را بسازید!

آشنایی با اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly

musical.ly social media app

فرمول کمپانی چینی musical.ly برای جذب کاربران به خوبی جواب داده است! نه تنها نوجوانان و افراد کم سن و سال آمریکایی به سمت این برنامه جذب شده اند بلکه سوپراستارهایی همچون آریانا گراند با ساخت ویدیوهای خود در اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly مشغول برندسازی شخصی هستند!

موفقیت این برنامه نسبت به سایر شبکه های اجتماعی معروف در این سال بی تعارف منحصر به فرد بوده است.

اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly

ایده ساخت اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly

Alex Zhu(الکس زو) یکی از بنیانگذاران این برنامه می گوید: ایده ساخت اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly زمانی به او الهام شد که در قطار با تعدادی نوجوان کایفرنیایی هم سفر شده است!

نیمی از آن ها در حال گوش دادن به موزیک و باقی درحال خندیدن به ویدیو یا عکس هایی که در شبکه اجتماعی وجود داشت بودند. در واقع عشق این نوجوانان به فیلم، عکس و موزیک بوده که موجب شکل گیری ایده اولیه در ذهن من شد.

musical.ly: شاهکاری هنری

موزیکال لی از سه عنصر ویدیو، موسیقی و عکس ساخته شده است. از آن جایی که برای نوجوانان این عناصر نسبت به مطالب متنی جذاب تر است موزیکال لی نیز دست روی نقطه حساس و مشترک تمام نوجوانان گذاشته و از همین راه محبوبیت به دست آورده است.

نوجوانان آمریکایی: بازارطلایی اپلیکیشن ها

برای بازاریابی محصولات نیازی به صرف هزینه های زیادی ندارید! اگر مخاطب هدف را به خوبی شناسایی کنید می توانید ده برابر نسبت به ساخت ویدیو برای معرفی اپلیکیشن تاثیرگذاری بیشتری روی ذهن مخاطبان داشته باشید.

الکس زو معتقد است نوجوانان بازار طلایی و هدف اصلی برای اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly می باشند و این نوجوانان هستند که با خلاقیت و به اشتراک گذاری محتوا بازاریابی محصول را انجام می دهند.

اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly

الکس زو در ارتباط با مخاطبان چینی می گوید: نوجوانان چینی بیشتر وقت خود را صرف در س خواندن می کنند و خیلی نسبت به آمریکایی ها قانونمند تر هستند.

بنابراین شاید انتشار این اپلیکیشن در میان نوجوانان چینی به اندازه آمریکایی ها جذبه نداشته باشد. دانش آموزان آمریکایی در مسیر رفت و آمد، مترو و اتوبوس معمولا وقت زیادی برای گشت و گذار در شبکه های اجتماعی صرف می کنند.

muser یا کاربر در اپلیکیشن musical.ly

کاربرانی که در این شبکه اجتماعی عضو هستند muser خطاب می شوند. در حال حاضر جوان ترین muser در موزیکال لی ماریل آرتین،  یک نوجوان 15 ساله اهل فلوریدا، می باشد که با وجود کم و سن سال بودنش توانسته است در مدت زمانی که از عضویتش می گذرد 14 میلیون فالورر جذب نماید!

اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly

ماریل آرتین با نام کاربری BabyAriel تمام ویدیو ها و پست هایش را منتشر می کند و معمولا ویدیوهای آن با حرکات بدنی اغراق آمیز و فیلم برداری از زوایه ای متفاوت ساخته می شود.

استفاده این نوجوان 15 ساله از اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly نشان می دهد که موزیکال لی به خوبی توانسته است با اهداف سرگرم کننده خود شبکه ای اجتماعی و موزیکال را به وسعت لحظات شاد و لبخند کاربران ایجاد کند.

اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly

شهرتی که این نوجوان توانسته است با مدیریت شبکه اجتماعی musical.ly به دست آورد باعث پرطرفدار شدن صفحات او در سایر شبکه های اجتماعی نظیر یوتیوب و اینستاگرام شده است.

آرتین حتی تور هایی دور تا دور آمریکا برای دیدار با طرفدارانش برگزار می کند و اجناس برند مخصوص نظیر رژلب و وسایل جانبی موبایل با تصویر خودش را به فروش می رساند.

اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly

او به سبب مسافرت های زیادی که به دنبال مشهور شدنش در اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly پیش می آید به صورت آنلاین درس می خواند.

بدون شک جاذبه این اپلیکیشن و ساخت ویدیوهای خنده دار و جالب توجه در آن باعث شده است کاربران بدان بچسبند و لحظه ای از موبایل خود جدا نشوند!

آمار استفاده از اپلیکیشن musical.ly

به صورت متوسط هربار که کاربران اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly را باز می کنند حدود سه دقیقه و سی ثانیه وقتشان را در این برنامه سپری می کنند.

رقمی که نسبت به دو دقیقه در اینستاگرام و یک دقیقه و سی ثانیه در اسنپ چت قابل توجه می باشد. اگرچه موزیکال لی از این جهت پیشتاز است اما 20 میلیون کاربر آمریکایی آن با 60 میلیون کار اسنپ چت یا 90 میلیون کاربر در اینستاگرام قابل مقایسه نیست!

اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly

امکانات شبکه اجتماعی musical.ly

موزیکال لی در جهت به دام انداختن و حفظ کاربران امکانات متفاوتی را به اپلیکیشن خود اضافه کرده است.

مثلا کاربران می توانند ویدیو های نسبتا طولانی تری به همراه افزودن استیکر، افکت و سایر بخش های جذاب بدان بسازند. کمپانی به صورت روزانه با هزاران کاربر چینی پیامرسان وی چت در ارتباط است تا از بازخود های آن ها در ارتقا اپلیکیشن در آینده استفاده کند.

کسب درآمد کاربران از musical.ly

کاربران در این شبکه اجتماعی می توانند با دریافت هدیه های مجازی از کاربران کسب درآمد کنند. هر چند که این فرهنگ هنوز در برخی از کشور ها از جمله ایران جا نیفتاده است اما چینی ها به خوبی می دانند که باید در قبال ویدیو هایی که برای آن ها زحمت کشیده شده است هزینه ای پرداخت نمایند.

اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly

اهداف آینده کمپانی

مسلما گام بعدی این کمپانی کسب درآمد از اپلیکیشنی است که تاکنون به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار داشت.

در تابستانی که گذشت امکان افزوده قابلیت های جدید با پرداخت درون برنامه ای فراهم شد که هنوز نمی توان درباره استقبال کاربران از این طرح نظر قطعی داد.

به علاوه قرار است در آینده تبلیغات زیادی برای معرفی و عرضه اپلیکیشن در انگلستان، آلمان و میان مردم چین صورت گیرد.

سایر محصولات این کمپانی

اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly محصول موفق دیگر این کمپانی بعد از انتشار برنامه live.ly بود. live.ly یک استریمر ویدیویی قوی است که این صنعت با توجه به علاقمندی اش به صنعت موسیقی و هنر عرضه کرده است.

اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly

سخن آخر:

هر زمان که مقدمات لازم برای ورود به مسیر پیشرفت فراهم باشد نباید اهمال کرد! اگرچه مشخص نیست استفاده از این اپلیکیشن در میان ایرانی ها فراگیر شود یا نه اما ایده ساخت آن می تواند مقدمه ای برای ورود به پروژه های استارتاپی باشد.

شما چه فکر می کنید؟

تاکنون از این شبکه تازه وارد اما موفق و نمونه های مشابه استفاده کرده اید؟ تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

Source: CNNMoney

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

38 commentsOn اپلیکیشن ساخت ویدیو musical.ly – شبکه اجتماعی موزیکال به وسعت لبخندهایتان

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu