following

واقعیت مجازی Google Earth و لذت تماشای زمین از زاویه ای متفاوت

دسته : اخبار
واقعیت مجازی Google Earth

مدتی است که نسخه واقعیت مجازی Google Earth معرفی شده است تا با برترین هدست های واقعیت مجازی 2016 هر آن چه که در رویا نظاره گر بوده اید به واقعیت تبدیل شود.

تصور کنید در زمین و هوا معلق هستید و در کمال بی وزنی، از آن سوی کهکشان راه شیری مشغول تماشای سیاره آبی زمین هستید. بر فراز زمین در حال حرکت هستید و پس از دیدن قامت بلند برج آزادی با پنت هاوس های نیویورک ملاقاتی دل پذیر دارید.

بعد از جهانگردی هوس بازگشت به وطن به سرتان می زند و نقشه کشور را از روی کره زمین ردیابی می کنید. حال نوبت به گشت و گذار در کوچه پس کوچه های تهران می رسد. واضح است وقتی به این شکل سفر می کنید کل تهران زیر پای شما قرار دارد و از گوشه کنار شهر با خبر هستید. نگران نباشید!

از این پس هرگز از این خواب باورنکردنی بیدار نمی شوید چرا که با معرفی واقعیت مجازی Google Earth تمام مرز های میان خواب و واقعیت در هم شکسته شده اند!

Google Earth را که هنوز یادتان نرفته است؟ نقشه ای ماورای تصور انسان از کره زمین که با استفاده از آن بازسازی واقعی مکان موردنظرتان از کوچه و خیابان تا پلاک پستی پیش روی شما قرار می گیرد.

بعد از نفود لایه های مجازی به مراکز امنیتی با اپلیکیشن Field حال تکنولوژی VR به سرویس Google Earth رخنه کرده است و کاربران به صورت آنی می توانند آدرس موردنظرشان را به شکل واقعی و در نمای حقیقی Google Earth مشاهده نمایند.

همه چیز با واقعیت مجازی Google Earth تکمیل شده است. فقط کافی است با مطلب امروز هات اپ نیوز همراه شوید تا با جزییات استفاده از این تکنولوژی بیشتر آشنا شوید.

عرضه نسخه واقعیت مجازی Google Earth

Google Earth VR Version

نسخه واقعیت مجازی این سرویس گوگل را می توانید از طریق Steam VR store و به صورت رایگان دانلود کنید.

از لحظه ای که وارد صفحه واقعیت مجازی Google Earth احتمالا با دیدن طیف گسترده شهرها که به صورت جهانی توسط این برنامه پوشش داده می شوند نسبت به استفاده از این نسخه و جهانگردی مشتاق تر خواهید شد.

واقعیت مجازی Google Earth

لمس رویا در واقعیت با هدست های HTC Vive

واقعیت مجازی Google Earth را با هدست های HTC Vive تجربه کنید. در هر زمان می توانید با استفاده از کنترل هدست و چند کلیک خود را به کلان شهرهای دنیا نظیر توکیو و نیویورک برسانید و تفسیر 360 درجه ای از تمام نقاط دنیا داشته باشید.

حتی ممکن است احساس غول آسایی کنید وقتی که تمام دنیا را زیر پای خود ببینید!

سفری کهکشانی با Google Earth VR

تازه اول راه است! این که بتوانید کل دنیا را زیر ذره بین خود قرار دهید تنها بخشی از سفر است و لحظات جذاب تر انتظار شما را می کشند.

همان طور که در ابتدا گفتیم می توانید با استفاده از کنترل هدست خود وارد کهکشان ها شوید و این بار سفر خود را از میان ستاره ها ادامه دهید.

بد نیست به این سفر علاوه بر گشت و گذار نگاهی متفاوت داشته باشید. مثلا تماشای پوشش سبز سیاره زمین از دوردست، تضعیف منابع طبیعی را مشاهده کنید و کمی با زمین همدردی کنید!

واقعیت مجازی Google Earth

کار با هدست واقعیت مجازی

استفاده از نسخه واقعیت مجازی Google Earth تنها با کلیک های کنترل هدست واقعیت مجازیتان میسر خواهد شد.

مثلا اگر ماموریت بررسی وضعیت خط ساحلی اقیانوس آرام تمام شده فقط کافی است منطقه بعدی را انتخاب و روی مسیر بکشید. با دکمه های Forward به جلو بروید و حتی می توانید بالا و پایین پریده و از زوایای متفاوت منطقه را دیده‌بانی کنید.

واقعیت مجازی Google Earth

کوه ها، خشکی ها، آب ها، شهرها، بیابان ها، کهکشان ها و تمام عارضه های طبیعی در نسخه واقعیت مجازی Google Earth برای انجام ماموریت دیده‌بانی شما گرد هم آمده اند.

کاربردهای واقعیت مجازی Google Earth

استفاده از این نقشه و سفر به وسیله تکنولوژی تجربه مهیجی است که شاید بارها و بارها انسان در فیلم های علمی تخیلی بدان پرداخته بود.

این تجربه با هدست های بی سیم واقعیت مجازی لذت بخش تر می شود. علاوه بر جنبه سرگرمی از این دستاورد می توان در مطالعات جغرافیایی، زمین شناسی و مکاشفات علمی توسط دانشمندان استفاده نمود.

واقعیت مجازی Google Earth

سخن آخر:

امروزه با پیشرفت واقعیت مجازی هیچ آرزویی آرزو نمی ماند. مشتریان تقاضا می کنند و کمپانی ها اراده! فقط کافی است برای ایده آل های خارق العاده و دور از دسترستان خیال پردازی کنید؛ باقی اش را به تکنولوژی بسپارید!

تجربه و نظر شما؟

اگر هدست HTC Vive را در اختیار دارید همین حالا این اپلیکیشن را دانلود کرده و تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

Source: mashable

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu