following

جایگاه هواوی در بازار – آیا هواوی نامبر وان بازار گوشی های هوشمند خواهد شد؟

دسته : اخبار
جایگاه هواوی در بازار

چند روز پیش بود که هواوی اهداف کوتاه مدت خود را اعلام کرد از جمله این اهداف: پیروزی بر رقیب اصلی خود اپل تا دو سال آینده و ارتقا جایگاه هواوی در بازار بود!

هواوی در بلند مدت قصد دارد جایگاه نخست را در صنعت گوشی سازی به خود اختصاص دهد که در حال حاضر توسط سامسونگ تصاحب شده است.

هواوی قصد دارد نامبر وان بازار گوشی های هوشمند شود و به نظر می رسد به این هدف خواهد رسید. حتما می پرسید چگونه؟
با ما همراه باشید تا شاید قانع شوید.

چرا هواوی نامبر وان خواهد شد؟ علت تغییر جایگاه هواوی در بازار چیست؟

آیا هواوی بیش از حد بلند پرواز است؟ اما به نظر می رسد این بلندپروازی نیست، وقتی به خودتان مطمئن باشید، جاه طلبی و بلندپروازی محسوب نشده بلکه اعتماد به نفس نامیده می شود.

تنها در صورت شکست می توان گفت آیا این اعتماد به نفس اغراق آمیز بوده یا سزاوار ستایش است. تا چند ماه آینده مشخص خواهد شد.

اما چند موضوع وجود دارد که نشان می دهند هواوی اغراق نمی کند و می تواند به اهداف خود دست یابد. هواوی تولیدکننده پیشرو در چین است و رتبه ی سوم را از نظر تولید گوشی در صنعت بین المللی دارد.

به عبارت دیگر غولی نوظهور که به اعتقاد کارشناسان خوب می داند چگونه بازار را مدیریت کند. جایگاه هواوی در بازار قطعا بهتر خواهد شد.

نیمی از فروش هواوی خارج از مرزهای چین و بیشتر از همه در اروپا انجام می گیرد. تاثیر هواوی در چین خوب است اما چین هسته اصلی استراتژی هواوی نیست.

جایگاه هواوی در بازار

سیستمی که موجب صرفه جویی پول می شود

اپل معمولا مورد انتقاد زیادی قرار می گیرد اما در یک مورد نمی توان بر این کمپانی خرده گرفت و آن هم موفقیت سیستم تولید است.

بخش های گوشی توسط منابعی تولید می شوند که در زیر پرچم اپل گرد آمده اند. موفقیت این مدل توسط سازندگان دیگر نیز به اثبات رسیده است.

سامسونگ نیز از مدل مشابهی برای تولید پردازنده های Exynos استفاده می کند و گوگل نیز برای تولید گوشی های پیکسل از این مدل استفاده نمود.

هواوی نیز در همین مسیر حرکت می کند و پردازنده ی خود Kirin را با همکاری شرکت تابع خود یعنی HiSilicon تولید می کند.

خوبی این استراتژی چیست؟

با فراهم کردن سخت افزارها از طریق شرکت های تابع یا شرکای دیگر ریسک خرید از تامین کنندگان شخص ثالث پایین می آید که به عنوان واسطه عمل می کنند و برای کسب درآمد بیشتر قیمت محصولات را بالا می برند.

بعضی از تولیدکنندگان گوشی نیز برای بهره مندی از تکنولوژی های خاص و مطمئن باید سراغ تولید کنندگان دیگر بروند. اپل برای پایین آوردن قیمت پردازنده های خود را از طریق سایر شرکا تامین می کرد.

با این استراتژی هواوی شانس بالا بردن سود را خواهد داشت در نتیجه برای سرمایه گذاران جذابیت بیشتری پیدا می کند این به معنای نوآوری بیشتر، محصولات با کیفیت تر و در نتیجه فروش بیشتر و ادامه ی چرخه ی موفقیت است.

جایگاه هواوی در بازار

حل کردن چالش برند

مشکل هواوی در غرب نام تجاری آن است. این یعنی اپل و سامسونگ همچنان نام های محبوب صنعت گوشی های هوشمند هستند.

تصویر بدی که اغلب مردم از تولیدکنندگان چینی دارند بر برند هواوی تاثیری منفی داشته است. بخش بزرگی از بودجه ی هواوی به حل این مشکل و تغییر وضعیت اختصاص داده شده است.

هواوی نه تنها روزنامه نگاران حوزه ی تکنولوژی بلکه روزنامه های مطرح جهان را به کنفرانس های خود دعوت می کنند تا مطمئن شود وسیع ترین مخاطبان را برای محصولات خود در جریان قرار داده است.

این برنامه ریزی بار داده و هواوی کم کم در حال برداشت میوه های حاصل از بازاریابی خوب خود است. در آینده ای نه چندان دور جایگاه هواوی در بازار همه چیز را روشن خواهد کرد.

نتایج قانع کننده

تا چند سال پیش غرفه های هواوی در کنفرانس های بزرگی همچون MWC چندان مورد توجه قرار نمی گرفت اما امروز همه چیز تغییر کرده است. هزینه ی بیشتری صرف غرفه ها شده و افراد زیادی جذب این غرفه ها می شوند.

هواوی توانسته است مخصوصا در اروپا مشتریان بیشتری از روزنامه نگاران تا متخصصان فناوری و مردم عادی را به غرفه های خود جذب کند تا ارزش و کیفیت محصولات خود را به نمایش بگذارد.

هواوی در مدت کمتر از یک سال شاهد 63 درصد افزایش در فروش گوشی های خود بود که این میزان در چین به81 درصد رسید.

تابستان گذشته هواوی شاهد افزایش 40 درصدی در فروش بود. این یعنی تقاضا هر روز در حال قوت گرفتن است.

هواوی با افزایش تولید افزایش تقاضا را نیز تجربه می کند این یعنی ارتقا سریع جایگاه هواوی در بازار گوشی های هوشمند با سرعتی بیش از رقبا.

جایگاه هواوی در بازار

شهرت بهبود یافته برای تولید کنندگان چینی

شهرت بد تولیدکنندگان چینی بر هیچکس پوشیده نیست. کیفیت پایین سخت افزار، نرم افزارهای جاسوسی و ویژگی های نامطلوبی که مشتریان را فراری داده اند.

در حالی که بعضی از تولیدکنندگان کمتر شناخته شده و برخی از خرده فروشان همچنان دردساز هستند اما قطعا هواوی یکی از بدترین آنها نیست. تجربیات اخیر اپل و سامسونگ نشان داد مشکلات تولید می توانند برای معتبرترین تولید کنندگان نیز رخ دهد.

با توجه به این موضوع شهرت گوشی های چینی در حال بهبود است. به لطف قیمت پایین تر نسبت به سایر رقبا مشتریان به این محصولات علاقه مند شده اند و بازارهای اروپایی قانع شده اند که شرکت هایی مثل هواوی نیز می توانند از نظر کیفیت قابل اعتماد باشند.

سئوال اپل بهتر است یا سامسونگ ممکن است به زودی از تاریخ گذشته شود و شاهد شماره سه دیگری به نام هواوی در این میان باشیم که به سرعت در حال ارتقا خود از جایگاه سوم است و رویای جایگزین شدن برای اپل و سامسونگ را در سر دارد.

رابط کاربری بهبود یافته

رابط کاربری هواوی EMUI است که اغلب مورد انتقاد قرار می گیرد. از یک طرف به خاطر اینکه یک سیستم عامل مبتنی بر اندروید است که ظاهری مشابه iOS دارد. دوم آپدیت های که به موقع برای گوشی های هواوی منتشر نمی شوند.

اما با انتشار میت 9 همه چیز تغییر کرد. رابط کاربری هواوی بیش از هر چیز به اندروید استاک شباهت دارد  و پیشرفت بزرگی در طراحی رابط کاربری محسوب می شود. هواوی قصد دارد آپدیت های آینده را سریع تر منتشر کند.

هواوی درک عمیقی از موقعیت بازار و استراتژی های خود دارد. اگر چه این شرکت چینی هنوز مسیر زیادی برای رسیدن به جایگاه اپل و سامسونگ دارد اما برای رسیدن به این هدف سریع حرکت می کند.

شما در مورد جایگاه هواوی در بازارچه فکر می کنید آیا حرکت های سازنده ی هواوی این کمپانی را به اوج خواهد رساند؟

Source: androidpit

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu