The best strategy games in 2016

مرگ حاصل از سلفی و تجربه ای هیجان انگیز تا چشیدن طعم مرگ!

دسته : اخبار
مرگ حاصل از سلفی

آیا شما هم عاشق گرفتن سلفی هستید؟ تا به حال جمله “مرگ حاصل از سلفی” به گوشتان خورده است؟ کمی عجیب است نه؟ ولی این ماجرا واقعیت دارد. اگر شما هم مانند ما کنجکاو هستید، در ادامه با هات اپ نیوز همراه باشید تا این موضوع را موشکافانه تر بررسی نماییم.

تحقیقات جدید درباره مرگ حاصل از سلفی

به تازگی یک تحقیق جدید درباره وضعیت گرفتن عکس سلفی توسط افراد در وضعیت‌های خطرناک انجام شده است.

موضوع این تحقیق
“Me, Myself and My Killfie: Characterizing and Preventing Selfie Deaths”
است.

بررسی انجام شده نشان می‌دهد که 127 نفر در طی 29 ماه قبل یعنی از مهر ماه گذشته دچار مرگ حاصل از سلفی در شرایط خطرناک شده اند و جان خود را به خاطر یک سلفی از دست داده اند.

اکثریت قریب به اتفاق این مرگ‌ها که توسط محققان ثبت شده در کشور پرجمعیت هند رخ داده است. تعداد قربانیان این کشور 79 عدد می‌باشد. در ایالات متحده هم این تعداد 8 نفر گزارش شده است.

مرگ حاصل از سلفی

این نوع مرگ به selfie deaths یا مرگ حاصل از سلفی معروف است، دلایل مختلفی برای اتفاق افتادن این نوع مرگ وجود دارد که مهم‌ترین دلایل آن مرگ یک یا چند نفر بر اثر گرفتن سلفی در نقاط بلند مانند ساختمان یا کوه و سقوط کردن از آن نقطه است.

این درحالی است که این افراد می‌توانستند سلفی در چنین جاهای خطرناکی را نگیرند و تا این حد ریسک نکنند. مرگ‌های ناشی از سقوط از ارتفاعات یا مربوط به غرق شدن در آب و در قطار هم بسیار شایع هستند.

این آمار بر اساس تحقیقات مربوط به محققان دانشگاه کارنگی ملون در پنسیلوانیا و دو کالج در هند به دست آمده است.

در بخشی از این تحقیق نوشته شده که “ما پس از بررسی‌ها متوجه شدیم سلفی گرفتن در قطار تبدیل به یک باور شده است، باوری که می‌گوید اگر در کنار قطار در حال حرکت با دوست خود عکس بگیرید، این عکس نشانه‌ای از بی پایان بودن رابطه دوستی شماست.”

مرگ حاصل از سلفی

ریسک هایی که باعث مرگ حاصل از سلفی می شوند

محققان 8 عامل که باعث مرگ‌های حاصل از سلفی می‌شود را گردآوری و دسته بندی کرده‌اند. تعدادی از این عوامل خطرناک سلاح‌ها، وسایل نقلیه، برق و حیوانات هستند.

اولین مرگ حاصل از سلفی در فروردین‌ماه دو سال قبل رخ داد که به دنبال آن تا پایان همان سال 15 مرگ دیگر بر اثر سلفی و در سال بعد 39 مرگ گزارش شد. تا مهرماه امسال هم آمار سال جاری به 73 نفر رسیده است.

5 نفر از افراد بر اثر استفاده از اسلحه هنگام گرفتن سلفی کشته‌شده‌اند که 3 نفر از آن‌ها اهل ایلات متحده و دو نفر دیگر روسی بوده‌اند. این 5 مرگ پیامد استفاده آزاد از تفنگ در دو کشور است.

جالب است بدانید که این اتفاق وقتی رخ داده است که آن‌ها می‌خواسته‌اند با اسلحه دکمه گرفتن سلفی روی گوشی را فشار دهند!

در جای دیگری از این مطالعات آمده است که “دلیل اصلی مرگ و میر به دلیل سلفی یکی از مواردی است که در بالا برای شما عرض کردیم مثلا گرفتن سلفی در نوک قله کوه که بسیار خطرناک به شمار می آید و ممکن است که فرد از ارتفاع زیاد به پایین پرت شود.”

این مطالعه هم چنین نشان داد سلفی که یک نماد خود‌بیانی باشد می‌تواند علاوه بر سلفی گیرنده جان بقیه افراد را هم به خطر بیندازد. از این 127 مورد حدود 24 سلفی باعث مرگ چندین نفر شده است.

برای مثال می‌توان از یک حادثه در نزدیکی دریاچه Mangrul در منطقه Kuhi در هند نام برد که 10 جوان برای تفریح به دریاچه رفته بودند، هنگام قایق سواری آن‌ها تصمیم به گرفتن سلفی گرفتند ولی در این حال قایق واژگون شد و 7 نفر جان خود را در این حادثه از دست دادند.

مرگ حاصل از سلفی

بیشترین طیف افراد در این نوع مرگ و میر

بر طبق گزارش مردها بیشتر از زن‌ها علاقه به گرفتن سلفی های خطرناک دارند و حدود 70 درصد از این قربانی‌ها را تشکیل می‌دهند، این در حالی است که زن‌ها بیشتر از مردها سلفی می‌گیرند ولی ظاهراً مردها علاقه خاصی به نوع خطرناک آن دارند.

70 درصد از افراد قربانی زیر 24 سال سن داشته‌اند، در همین راستا محققان دلیل آن را محبوب بودن سلفی در این سن و سال بیان کرده‌اند.

بر طبق مطالعات “گرفتن سلفی یک راهی برای خودبیانی به شمار می‌آید و افراد می‌خواهند که ماجراجویی‌های خود را با سلفی های دیوانه وار به تصویر بکشند که کاری بسیار خطرناک است.”

اگر درباره این ماجراها نظری دارید حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

Source: Nypost

از دست ندهید!

ویژگی‌های آیفون 8

ویژگی‌های آیفون 8 این گوشی خسته‌کننده آینده را بشناسید!

از گوشه و کنار زمزمه‌هایی از ویژگی‌های آیفون 8 بصورت نه‌چندان دقیق و مبهم شنیده می‎شود که البته تا

ادامه مطلب...

مروری بر گذشته و آینده گوشی‌های ضدآب – همراهِ روز‌های بارانی و برفی!

ضرورت وجود گوشی‌های ضدآب با این همه سرمایه‌ای که سالانه به دلیل صدمات آبی به موبایل رخ می‌دهد یک

ادامه مطلب...
کلکسیون گوشی‌های قدیمی

کلکسیون گوشی‌های قدیمی با 3500 گوشی و بیش از 1231 مدل مختلف!

قبل از وقوع انقلاب گوشی‌های هوشمند بیشتر مردم یک یا دو گوشی قدیمی داشتند، اما Stefan Polgari صاحب کلکسیون گوشی‌های

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu