استریم کردن اپلیکیشن ها – با دانلود اپلیکیشن ها برای همیشه خداحافظی کنید!

دسته : کسب و کار
استریم کردن اپلیکیشن ها

کمپانی هایی مثل توسعه دهنده بازی Glu Mobile استراتژی استریم کردن اپلیکیشن ها را برگزیدند تا از این پس هیچ کاربری برای دانلود برنامه ها متکی به پلی استور، اپ استور و…نباشد.

حال تصور کنید دوستتان با یک اپلیکیشن مشغول ویرایش عکس برای قرار دادن در پروفایل شخصی اش می باشد، شاید اولین بار باشد که یک چشم انداز طبیعی بی کیفیت با یک ویرایش ساده چنین وضوحی یافته است!

وحشتناک شیفته این برنامه می شوید و برای دسترسی به اینترنت پرسرعت لحظه شماری می کنید. بعد از این که مشکل اینترنت حل شد پلی استور را باز می کنید. چرا گوگل پلی کار نمی کند؟ ورژن قدیمی تر گوگل پلی برای نصب این برنامه مورد نیاز است؟!

اشکالی ندارد؛ این هم قابل حل است. جستجو کنید تا نسخه قدیمی تر را پیدا کنید. بعد از نصب دانلود برنامه را آغاز می کنید؛ دردسر بعد از دردسر!

انگار به جای برنامه بدافزار نصب کرده اید…!!! داستان نصب این برنامه تمام شد؛ اما بهتر نیست از این پس به جای اذیت کردن خودتان استریم کردن اپلیکیشن ها را امتحان کنید؟

همه چیز از جمله دانلود برنامه ها هم امروزه متحول شده و استریم ظهور کرده است تا این فرآیند قدیمی را برای همیشه فراموش کنید و خود را از قید و بند محدودیت دانلود رها کنید.

Apple TV و سایر پلیرهای زنده استریم ویدیو آمده اند تا هیچ وقت مجبور نباشید به خاطر عدم اتصال به استور از برنامه دلخواهتان بگذرید!

اپلیکیشن ها مثل آب روان بعد از یک کلیک روی دستگاه ها جاری می شوند و دیگر نیازی نیست کاربر به جستجو برنامه، دانلود آن و دست و پنجه نرم کردن با مشکلاتی که حین دانلود ممکن است رخ دهد بپردازد.

شما هم برای آشنایی با استریم کردن اپلیکیشن ها کنجکاو هستید؟ وقت را بیش از این تلف نکنید و با پست دیگری از هات اپ نیوز تا پایان با ما همراه باشید.

  استریم کردن اپلیکیشن ها بدون نیاز به دانلود از مارکت ها

say goodbye to app downloading with app streaming

تقریبا اغلب کاربران در ماه بیش از یک اپلیکیشن را از مارکت های بزرگی مثل اپ استور دانلود می کنند و حذف اپلیکیشن ها در همین یکی دو ماه گذشته توسط اپ استور هم، خدمتی برای خلوت تر کردن این مارکت ها و تسهیل روند انتخاب و دانلود برنامه های استاندارد توسط مدیران بود.

با این وجود کاربران هیچ گاه بعد از نصب برنامه ها رضایت 100 درصدی از محصول نداشتند!

 استریم کردن اپلیکیشن ها

دانلود در برابر استریم کردن اپلیکیشن ها

چیزی که باعث روی کار آمدن تکنولوژی استریم شد، خود کاربر بود! تحقیق کردند و تحقیق کردند تا نیاز اصلی کاربر را به خوبی پوشش دهند.

در این تحقیقات ثابت شد بسیاری از کاربران بعد از نصب برنامه ناراضی هستند؛ چون چیزی که نصب شده است با تصورات آن ها اختلاف دارد و برنامه ای که می خواهند نیست!

نحوه استریم کردن اپلیکشن ها

استریم کردن یک اپلیکیشن و تعامل با کاربر، چیزی که توسعه دهندگان به دنبال آن هستند را محقق می کند.

کاربر به جای جستجو در مارکت های اپلیکیشن نام برنامه را در شبکه های اجتماعی جستجو می کند، برنامه را از طریق ایمیل خود و با یک کلیک دریافت می کند یا لینک مربوط به اپلیکیشن برای او از طریق پیامرسان ها ارسال می شود.

بنابراین فرصت های بهتری برای انتشار و عرضه اپلیکیشن در اختیار شما قرار دارد.

 استریم کردن اپلیکیشن ها

مزایای استریم کردن برنامه ها

بسیاری از برنامه ها مثل استریمر ویدیویی Busker قابلیت استریم دارند؛ اما می توان با استریم خودِ اپلیکیشن ها دسترسی به برنامه ها را هم ساده کرد.

تمام موانع برای دانلود برنامه ها که اغلب کاربران از آن می نالند برطرف می شود. حتی کاربرانی که آشنایی با مارکت های اپلیکشن ندارند می توانند به برنامه دلخواهشان فقط با یک کلیک دسترسی پیدا کنند.

دعوت از کاربران با یک کلیک

استریم کردن چیزی شبیه به دعوت کاربران با یک کلیک است. افراد مشهور و نامدار می توانند با به اشتراک گذاری یک لینک کاربران را برای استفاده از برنامه ای که شما تولید کرده اید دعوت کنند.

 استریم کردن اپلیکیشن ها

کاهش هزینه ها

احتمالا با روند کسب درآمد مارکت های مختلف آشنا هستید با بیش از 2 میلیون برنامه ای که در مارکت هایی مثل اپ استور و پلی استور وجود دارند 30 درصد هزینه های لازم تنها از طریق همکاری در فروش برنامه ها تامین می شود.

بماند که چه هزینه های دیگری برای تبلیغات از برندهای مختلف نیز توسط این مارکت ها دریافت می شود. پیش بینی می شود درآمد حاصل از همین تبلیغات تا سال 2020 به 102 میلیارد دلار برسد.

 استریم کردن اپلیکیشن ها

اگر استریم کردن اپلیکیشن ها به جای دانلود آن ها فراگیر شود تا پنج سال آینده بودجه زیادی توسط کمپانی های توسعه دهنده اپلیکیشن ذخیره می شود و می توانند این بودجه را صرف به کارگیری عناصر ضروری برای تولید اپلیکشن خوب کنند.

استریم کل بازار را متاثر می کند

اگر بگوییم استریم کردن اپلیکیشن ها تهدید بزرگی برای مارکت ها، تولید کننده محتوای موبایلی و سایر صنایع وابسته محسوب می شود بی راه نگفته ایم.

بازار برنامه های پرفروش با این روش کساد می شود و شاید به صورت کلی لازم باشد استراتژی های کسب درآمد از بازی های موبایل و سایر اپلیکیشن ها تغییر کند.

استقبال کمپانی ها از فناوری استریم

بازی سازان

کمپانی های زیادی از استریم کردن اپلیکیشن ها که توسط آن ها تولید می شود استقبال کردند. استارتاپ های واقعیت مجازی و پدیده های شاید تکرار ناشدنی مثل بازی پرسروصدای پوکمون گو، کمپانی Sega (تولید کننده بازی های محبوب Sonic) و… برای استفاده از این روش در انتشار بازی ها آمادگی خود را اعلام کردند. کمپانی بازی سازی Glu نیز مدتی است بازی های خود را از این راه نشر می دهد.

سایر اپلیکیشن ها

اپلیکشن های دیگر هم در حال تطابق خود با تکنولوژی های جدید گوگل هستند. Facebook Messenger یکی از برنامه هایی است که قرار است با استفاده از استریم کردن اپلیکیشن ها مارکت های  اپلیکیشن را دور بزند.

 استریم کردن اپلیکیشن ها

استریم کردن اپلیکشن ها: خوب یا بد؟

جدا از مزایای بی شمار برای انتشار اپلیکیشن ها از این راه مسلما نقاط ضعف بسیاری در این روش وجود دارد. مهم تر از آن هزینه هایی است که برای بازاریابی اپلیکیشن ها و تغییر رویکرد تولید اپلیکیشن توسط توسعه دهندگان باید پرداخت شود.

اما محدودیت های دیگری هم وجود دارد که استفاده از این روش را برای عرضه اپلیکیشن ها با چالش هایی رو به رو کرده است.

اتصال به اینترنت

اتصال به اینترنت چه برای دانلود و چه برای استریم کردن اپلیکشن ها لازم است. همان طور که می دانید برای استریم اپلیکیشن نیز باید آنلاین باشید.

هر چند که هنوز استریم کردن در ایران فراگیر نشده و متکی بر پخش کننده دارای قابلیت استریم هستیم اما اگر روزی این روش در کشوری مثل ایران متداول شود مسلما کاربران کلافه می شوند؛ چرا که کیفیت ارتباط اینترنتی اهمیت زیادی در استریم قابل قبول محتوا دارد.

 استریم کردن اپلیکیشن ها

در محیط های پرازدحام مثل ورزشگاه ها، فرودگاه ها و سایر اماکنی که اینترنت عمومی در دسترس است احتمالا به دلیل افت سرعت و کیفیت، استریم کردن اپلیکشن ها مشکل شود.

برای این که بهتر این محدودیت را حس کنید تصور نمایید در حال مشاهده فیلم سینمایی آنلاین هستید، اینترنت قطع و وصل می شود و کانکشن شما ناپایدار است.

پس همه چیز به اینترنت بستگی دارد و تفاوت زیادی بین اتصال به اینترنت و اتصال پایدار و باکیفیت به اینترنت وجود دارد.

سیستم عامل مورد نیاز

با وجود تمام پیشرفت هایی که در این زمینه صورت گرفته است اما استریم هنوز هم مختص دستگاه های اندروید است و کاربران آیفون از آن بی بهره هستند.

بنابراین اگر یک کمپانی بخواهد برای نسخه اندروید خود روی استریم متمرکز شود مجبور است همان استراتژی های قدیمی را برای کاربران آیفون دنبال کند و در مارکت iOS فعالیت نماید.

 استریم کردن اپلیکیشن ها

کاربران آیفون 42 درصد از کاربران گوشی های هوشمند را در ایالات متحده تشکیل می دهند؛ بنابراین لازم است دستگاه های iOS نیز به این فناوری مجهز شوند.

عدم سازگاری همه دستگاه ها با تکنولوژی استریم

بسیاری از موبایل های قدیمی از استریم پشتیبانی نمی کنند. استریم کردن با سیستم 1APP که روی موبایل های نصب می شود انجام خواهد شد.

بیش از یک میلیون کاربر در سال گذشته از این فناوری برای جاری سازی برنامه ها از سرور به سمت موبایل های هوشمند استفاده کرده اند؛ اما موبایل های قدیمی هنوز با نرم افزار 1APP سازگاری ندارند.

 استریم کردن اپلیکیشن ها

اما از مزایای استفاده از استریم در انتقال اپلیکیشن ها نباید عافل بود:

افزایش دانلود برنامه ها

در بررسی هایی که روی 64 برنامه منتشر شده با فناوری استریم صورت گرفته است ثابت شده که تعداد کاربران فعال اپلیکیشن نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش یافته است.

Kerry Gallivan، مدیرعامل کمپانی تولید اپلیکیشن های موبایل Chimani در ارتباط با سایر مزایای استفاده از استریم برای انتقال اپلیکیشن ها می گوید:

استریم کردن اپلیکیشن ها بیش از این که یک مسئله نگران کننده باشد یک معامله بزرگ است. خیلی از کاربران برنامه ها را دانلود نمی کنند اما با آن تعامل دارند. اپلیکیشن ها رایگان هستند و ما از حمایت اسپانسرها برای کسب درآمد بهره مند می شویم.

 استریم کردن اپلیکیشن ها

سخن آخر:

با بهبود سرعت و کیفیت اینترنت توسط سرویس دهندگان مختلف بدون شک استفاده از فناوری استریم کم هزینه ترین و پربازده ترین روش انتقال و نصب اپلیکشین ها خواهد شد.

در تولید اپلیکیشن ها دور اندیش باشید؛ شاید زمانی برسد که استریم کردن برنامه ها میان کاربران ایرانی نیز مرسوم شود!

شما چه فکر می کنید؟

به نظر شما استریم کردن اپلیکیشن ها به جای دانلود چه مشکلات دیگری را در دانلود برنامه ها برطرف می کند؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

source: gadgets.ndtv

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu