The best strategy games in 2016

با اپلیکیشن NHS از این پس هیچ بیماری در شرایط بحرانی قرار نمی‌گیرد

دسته : اپلیکیشن
اپلیکیشن NHS

اخیرا یک کارآفرین انگلیسی با الهام از شرایط شغلی مادرش و تولید اپلیکیشن NHS به کمک سیستم درمانی و رسیدگی بیمارستان‌‌ها شتافته است تا از این پس هیچ بیماری تحت شرایط بحرانی جان نبازد.

هر چه قدر جامعه انسانی مدرن‌تر می‌شود، بیماری انسان‌ها هم پیچیده‌تر و نادر‌ تر می‌شود. کافی است سری به مراکز درمانی بزنید و رنج کشیدن هزاران انسانی که در بستر بیماری رنج می‌کشند را ببینید.

اما گاهی بیماران جان خود را به جای درد به خود پزشک می‌بازند! باور نکردنی است؛ اما در برخی از موارد نقش پزشکان در مرگ و میر انسان‌ها پررنگ تر از خود بیماری‌ها است.

آن هایی که با هدف حفظ جان بیمار بدتر به او آسیب می زنند و با بی موالاتی بدتر مقدمات لازم را برای وخیم شدن حال بیماران فراهم می‌کنند!

خانواده بیمار هم به ناچار باید این فاجعه جبران ناپذیر را که به دنبال خطا و بی‌مسئولیتی برخی پزشکان رخ می‌دهد بپذیرند.

مصطفی سلیمان، یکی از بینانگذاران کمپانی DeepMind است. اپلیکیشن NHS محصول جدید این کمپانی نوعی سامانه هشدار و اطلاع رسانی به پزشک است و هر زمان که وضعیت بیمار وخیم شود و در شرایط غیرطبیعی قرار گیرد پزشک به سرعت به حال او رسیدگی می کند.

جالب است بدانید سلیمان برای اختراع NHS از شغل پرستاری مادرش الهام گرفته است. آن چه در مطلب امروز هات اپ نیوز پیش روی شما قرار دارد معرفی مختصری از این اپلیکیشن و شکل گیری ایده ساخت آن است.

شاید مطالعه آن نوع نگاه شما را به مشاغل مختلف و نیازهای بشری در تولید اپلیکیشن تغییر دهد.

هشدار به پزشک در زمان های بحرانی با اپلیکیشن NHS

NHS app that alerts doctors when patients are critical

بعد از اپلیکیشن واقعیت مجازی MDLinking نوبت به اپلیکیشن هایی می رسد که دستیار شخصی پزشکان در رسیدگی به بیماران شده اند.

هوش مصنوعی NHS در قراردادی 5 ساله در اختیار بیمارستان سلطنتی لندن قرار گرفته است. پیش بینی می شود با استفاده از این برنامه 10 هزار بیماری که ممکن است جان آن ها به دلایل خطاهای انسانی به خطر بیفتد در امان می مانند.

اپلیکیشن NHS

ایده ساخت اپلیکیشن

مصطفی سلیمان ایده ساخت این اپلیکیشن را از مادرش که 20 سال در بیمارستان بارنت به پرستاری مشغول بوده الهام گرفته است.

mustafa-suleyman1

کاربرد اپلیکیشن NHS

این اپلیکیشن به صورت خودکار اوضاع بیمار را در پرونده هایی که به صورت مجازی در فایل های مختلف این برنامه ذخیره شده اند ثبت می‌کند و جریان بستری هر بیمار و آزمایش ها نیز به صورت پیوسته در فایل ها قرار می‌گیرند.

مثلا اگر آسیب حاد به کلیه و التهابی در بخش های اطراف توسط دستگاه ها شناسایی شود اپلیکیشن NHS فورا نفرولوژیست را آگاه می‌کند تا به وضعیت به موقع رسیدگی کند.

مزایای استفاده از NHS

به نظر می رسد این اپلیکیشن علاوه بر پزشکان برای صرفه جویی در زمانی که هر پرستار برای یک بیمار صرف می کند مفید باشد. هر پرستار در روز 30 دقیقه کم تر کار می کند؛ کار کم تر اما هوشمندانه!

در نتیجه از ساعت ها زمان باارزشی که بیهوده توسط منابع انسانی به هدر می‌رود نیز به شیوه های دیگر استفاده خواهد شد. به دنبال آن فرصت برای خطای انسانی کم‌تر و کم‌تر می شود؛ دقیقا مشابه با اپلیکیشن Touch Surgery که تجربه‌ای بی خطر برای بیمار و خود جراح شده است.

اپلیکیشن NHS

تضمین سلامت بیماران با NHS

NHS به بهترین نحو امتحان خود را در تشخیص عارضه‌های حاد کلیه یا AKI پس داده است. از هر پنج بیماری که شرایط آن‌ها با اپلیکیشن NHS تحت کنترل بوده است یک نفر تظاهرات بالینی این عارضه را از خود نشان داده‌‌اند.

گفتنی است همین عارضه عامل مرگ و میر سالانه 40 هزار نفر در انگلستان است که یک چهارم این موارد به خوبی با مراقبت و تشخیص به هنگام قابل پیشگیری می‌باشند.

اپلیکیشن NHS چگونه کار می کند؟

اطلاعاتی که NHS از آن‌ها برای تحلیل داده‌ها استفاده می‌کند انحصاری است و تحت هیچ شرایطی با گوگل به اشتراک گذاشته نخواهد شد؛ بلکه به گفته David Sloman، مدیر اجرایی بیمارستان سلطنتی لندن، نوعی استفاده کاربردی از اطلاعات در جهت نجات جان انسان‌ها می‌باشد.

اپلیکیشن NHS

شما چه فکر می‌کنید؟

به نظر شما آیا استفاده از اپلیکیشن می‌تواند در کاهش خطاهای انسانی و در فرآیند معاینه و درمان موثر باشد؟ نظرات خود را پیرامون مطلب امروز با ما در میان بگذارید.

Source: standard

از دست ندهید!

برآمدگی دوربین

آیا برآمدگی دوربین گوشی‌ها با این کانسپت جالب برای همیشه خداحافظی خواهد کرد؟

مهندسان آلمانی انستیتوی Fraunhofer ماژول دوربین اسمارتفونی را طراحی کرده‌اند که به شدت باریک است و براحتی داخل گوشی قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب...
انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه

انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه را برای دستیابی به فضای بیشتر امتحان کنید

برای انتقال اپلیکیشن‌ها به کارت حافظه راهکار ساده‌ای وجود دارد، با استفاده از application management این کار را برای

ادامه مطلب...
آیفون 7 قرمز

آیفون 7 قرمز به همراه آیفون SE با حافظه داخلی بیشتر و اپلیکیشن Clips معرفی شدند

آیفون 7 قرمز با رنگ هیجان‌انگیز خود با قیمت 740 دلار عرضه خواهد شد که 100 دلار بیشتر از

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu