استارتاپ دانشجویی Someonew و ارتباط چهره به چهره ای که پررنگ تر می‌شود

دسته : کمپانی ها
استارتاپ دانشجویی Someonew

استارتاپ دانشجویی Someonew با تولید اپلیکیشن دوست یابی سعی دارد از ایده‌های دانشجویان استارتاپ خود به صورت بهینه استفاده کند.

از وقتی که شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان‌های خوش رنگ و لعاب امروزی در اضطراب و جوشش روزهای پایانی قرن بیستم وارد زندگی بشر شدند ساختار اجتماعی هم دگرگون شد.

پیوستگی تنگاتنگ روحی انسان ها در هم شکسته و از نو شکل گرفت. این بار این کامپیوتر و وسایل ارتباطاتی بودند که در امتداد ذهن و گوش و چشم بشر قرار گرفتند. اینک همدم واقعی انسان‌ها همین ابزار ارتباطی جدید هستند.

این دگرگونی هزینه سنگینی برای انسان‌ها به دنبال داشت: از دست دادن لذت ارتباط چهره به چهره! همان لذتی که انسان‌ها را افسرده کرده و موجبات از خود بیگانگی و جامعه گریزی را در وجودش فراهم نموده است.

نگرانی‌ها بابت گسترش ارتباطات نوین و افسردگی انسان ها ادامه دارد و برخی از همین توسعه دهندگانی که با تولید برنامه‌های مختلف در مقابل وابستگی انسان‌ها با یکدیگر ایستادند حال برای پوشش این شکاف ایجاد شده به تکاپو افتادند. استارتاپ دانشجویی Someonew یکی از همین تیم‌ها می‌باشد.

Kenny Dundorf و Andrew Simpson دو دانشجو دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، از معتبرترین دانشگاه‌های ایالات متحده آمریکا هستند که به خوبی اهمیت روابط چهره به چهره و واقعی را در حیات روحانی انسان‌ها درک کرده اند.

استارتاپ دانشجویی Someonew و اپلیکیشن Someonew حاصل همکاری این دو دانشجو و تلاش برای جدا کردن انسان‌ها از گوشی های هوشمند و توجه به ارتباطات متداول و قدیمی است.

Someonew اپلیکیشنی مشابه با برنامه‌های دوستیابی اما با سبکی متفات می باشد که قرار است با استفاده از آن مسیر دوستیابی برای افرادی که یکدیگر را نمی‌شناسند به شکل مجازی هموار شود.

احتمالا داستان شکل گیری استارتاپ دانشجویی Someonew مشابه با استارتاپ دانشجویی GC برای شما که به دنبال راه حلی محافظتی در برابر افسردگی ناشی از پیامرسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستید جالب توجه باشد. پس با مطلب دیگری از هات اپ نیوز همراه ما باشید.

معرفی استارتاپ دانشجویی Someonew

Someone student startups introduction

در کنار تمام اپلیکیشن‌هایی که حاصل استارتاپ های مشهوری مثل استارتاپ Townhouse در زمینه سیستم پیامرسانی ابری یا ذخیره سازی محتوا هستند همیشه جای خالی برنامه ای متفاوت برای ارتباط و دوست یابی حس می‌شود.

اگرچه طیف گسترده ای از برنامه‌ها با همین اهداف تاکنون عرضه شده اند اما هنوز هم هیچ کدام نتوانستند انتظارات کاربران را برای برقراری ارتباط برآورده کنند.

ایده شکل گیری استارتاپ دانشجویی Someonew

Kenny Dundorf در این باره می‌گوید: همیشه با استفاده از وسایل نقلیه عمومی نظیر اتوبوس رفت و آمد می‌کردم و دیدن افرادی که محکم به موبایل خود چسبیده بودند و حتی به اطراف نگاه نمی‌کردند مرا آزار می‌داد.

از طرفی هم همین عادت یا بهتر بگوییم اعتیاد، سبب شده است تا برقراری ارتباط با غربیه ها برای اغلب مردم مشکل باشد و سازگاری انسان‌ها کمتر شود.

فکر کردم شاید ساخت یک اپلیکیشن متفاوت بتواند در عین استفاده کاربران از موبایل آن ها را تا حدی از موبایل جدا کند!

استارتاپ دانشجویی Someonew

Someonew دریچه ای برای شناخت اشتراک ها

زمانی که کاربر برای اولین بار اپلیکیشن Someonew را نصب می‌کند از او خواسته می‌شود تا 5 علاقه یا سرگرمی اساسی خود را در فرم مخصوصی درج نماید.

بعد از پر کردن این فرم تازه کار ما شروع می‌شود و اپلیکیشن به دنبال کسانی که با شما مشابه هستند می‌گردد. اگر علاقمند به ورزش خاصی هستید بهتر نیست کسانی را بشناسید که حداقل در حوزه ورزشی با شما هم نظر هستند؟

استارتاپ دانشجویی Someonew

پروفایل کاربری و اطلاعات شما با سایر پروفایل ها مقایسه می‌شود. اگر اشتراکی میان شما و کاربر دیگری وجود داشته باشد اپلیکیشن بلافاصله این اشتراک‌ها را به شما از طریق ارسال اعلام اطلاع رسانی می‌کند.

در نتیجه شما حداقل می‌توانید در این حد به افراد غربیه اعتماد کنید که علایق آ‌ن‌ها واقعی است و با شما در برخی از مسائل هم نظر هستند.

هدف استارتاپ دانشجویی Someonew

هدف این استارتاپ، جدا از تولید اپلیکیشن برای برقراری ارتباط مطمئن تر و محکم تر میان افراد مختلف برطرف کردن موانع کاریابی در ایالات متحده است.

تا این لحظه 12 دانشجو به استخدام این استارتاپ درآمده اند که هر یک از دانش برنامه نویسی، مدیریت تکنولوژی و…برخوردار بوده اند.

دوستی ایجاد شده میان اعضای این استارتاپ که تقریبا در یک رده سنی قرار می‌گیرند مهم ترین دستاورد تشکیل چنین تیمی به گفته Kenny Dundorf و Andrew Simpson می‌باشد.

مخاطبان هدف برنامه

Dundorf یکی از بنیانگذاران استارتاپ دانشجویی Someonew می‌گوید:

مخاطبان اصلی اپلیکیشن ما دانشجویان سال اول دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا هستند؛ همان کسانی که به تازگی وارد محیط دانشگاه می‌شوند و شاید برقراری ارتباط با دیگران برایشان کمی دلهره آور باشد. ما این دلهره را با اپلیکیشن Someonew برطرف نموده ایم.

اهداف استارتاپ دانشجویی Someonew

Dundorf ایدئولوژی این استارتاپ را برای تولید چنین اپلیکیشنی متفاوت بیان می‌کند:

شما هیچ وقت نمی‌توانید پیش بینی کنید در زندگیتان قرار است از چه خیابانی عبور کنید. شاید با استفاده از Someonew از خیابان های دوستی دیگری عبور کنید که شریک کاری یا زندگی شما را تعیین کند.

استارتاپ دانشجویی Someonew

Someonew کاملا تست شده است

Dundorf تاکید می‌کند اپلیکیشنی که تولید کرده اند کاملا تست شده است. این تست بعد از راه اندازی اولیه اپلیکیشن و دقیقا یک روز بعد میان مردم به صورت تصادفی صورت گرفته است.

برای هر فردی که از این برنامه استفاده می‌کند 45 دقیقه تا 2 ساعت وقت جهت مشورت و مشاوره صرف شده تا نهایتا توانسته اند با استفاده از همین بازخوردها توسعه و ارتقا اپلیکیشن تولید شده را ادامه دهند.

استارتاپ دانشجویی Someonew

اپلیکیشن Someonew برخلاف سایر برنامه ها برای دوست یابی فقط به ارسال متن مبتنی نیست و قابلیت های دیگری نیز دارد.

Someonew فراتر از دوست یابی!

شاید برخی فکر کنند Someonew  هم مثل سایر برنامه‌هایی که شاید تا به امروز از آن استفاده کرده اند برای دوست یابی های ساده و پیش پا افتاده ای باشد که به بیراهه ختم می‌شوند.

Dundorf در این باره می‌گوید:

تمام تلاش ما در استارتاپ دانشجویی Someonew ایجاد روابط دوستی چهره به چهره و پایدار است. بنابراین بلافاصله بعد از مشاهده مشترکات افراد پروفایل‌ها را به هم معرفی نمی‌کنیم تا زمانی که ملاقات واقعی صورت گیرد.

تمام تلاش ما این است که Someonew فقط یک برنامه دوست یابی ساده تلقی نشود.

استارتاپ دانشجویی Someonew

کسب درآمد از اپلیکیشن Someonew

اولین بار نسخه بتا این اپلیکیشن در اپ استور منتشر شد و همراه با جذب کارآفرینان جدید برای توسعه یک اپلیکیشن موفق هزینه‌ها افزایش یافته است.

توسعه دهندگان برای تامین هزینه‌های لازم از راه‌های مختلفی مثل پذیرش تبلیغات و ارسال ایمیل های تبلیغاتی استفاده کردند تا بتوانند سرویس میزبانی اطلاعات را ارتقا دهند.

استفاده از ایده های دانش آموزی و توسعه اپلیکیشن

ایده‌هایی که نسل جوان برای برقراری ارتباط با استفاده از تکنولوژی دارند مسلما کاربردی تر از ایده‌هایی است که افراد مسن تر و کسانی که کمتر با این شیوه ارتباطی در تماس بوده اند ارائه می‌دهند.

Simpson بنیانگذار دیگر استارتاپ دانشجویی Someonew بر لزوم استفاده از همین ایده‌ها تاکید کرده و می‌گوید: دانشجویان به اندک بودجه ای نیاز دارند تا بتوانند تحولات و نوآوری‌های عظیمی ایجاد کنند.

استارتاپ دانشجویی Someonew

استارتاپ دانشجویی Someonew همین دانشجویان را به لحاظ مالی پشتیبانی می‌کند تا بتوانند با ایده‌های کارآفرینی خود در این استارتاپ سرمایه گذاری کنند.

Simpson فکر می‌کند اگر شما اعتماد به نفس فعالیت و خلاقیت لازم را برای کار دارید هیچ دلیل منطقی وجود نخواهد داشت که از کار کردن و پیاده سازی ایده‌هایتان به خاطر مسائل مالی منصرف شوید.

استارتاپ دانشجویی Someonew

در استارتاپ دانشجویی Someonew هر زمان که نیاز باشد از ایده‌های دانش آموزی استفاده می‌شود و مشاور اصلی برای توسعه این اپلیکیشن خواسته‌های همان جامعه ای است که قرار است در آینده از برنامه استفاده کنند.

این رویکرد علاوه بر این که منجر به تولید اپلیکیشنی کاربردی می‌شود نوعی بازاریابی اپلیکیشن هم خواهد بود.

سخن آخر:

اپلیکیشن Someonew در ژانویه 2017 برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر خواهد شد.(هرچند که نسخه اولیه آن در حال حاضر برای iOS در اپ استور قابل دانلود می ‌باشد)

درسی که به عنوان یک کارآفرین می‌توان از استارتاپ دانشجویی Someonew و سایر استارتا‌پ‌های مشابه گرفت تامین نیرو جوانی است که می‌توانند از میان دانشجویان و قشر در حال تحصیل جوامع گزینش شوند.

نظر و ایده‌های شما؟

آیا چنین استارتاپی را در ایران می‌شناسید که به پشتوانه ایده‌های دانش آموزی یا دانشجویی به موفقیت های بزرگی دست یافته باشد؟ ایده‌ها و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source: news.psu.edu

Advertisements

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu