following

استودیو بازی سازی Kiz و یکه تازی در صنعت توسعه یافته بازی سازی در جهان

دسته : کمپانی ها

استودیو بازی سازی Kiz در سال 2007 ظهور کرد و به شهرت فعلی خود با تولید بازی های محبوب دست یافت.

دنیای گیم یا بازی کم سن وسالِ 20 سال قبل  را به یاد دارید؟ نیازی نیست به خیلی قبل تر از زمان تولد خود فکر کنید! بازی های خاطره انگیز Sega هنوز هم جای خود را در ذهن بازیکنان کامپیوتری حفظ کرده اند.

بازی های نینتندو که جای خود را دارند و خیلی زود جای خود را در دل هواداران عاشق بازی‌های کامپیوتری آن زمان باز کردند.

در حقیقت این صنعت نوپا به واسطه عشق هواداران و طرفداران رشد و نمو یافت تا این که به دوره درخشان جوانی اش در سال 2016 رسید و با تولید شاهکار‌های هنری که به زودی در شاهد رقابت آن‌ها در مراسم Game Awards 2016 خواهیم بود دلبری می‌کند!

اما هواداران فقط بخشی از دوره تکاملی این صنعت را تشکیل می‌دهند؛ بخش بزرگی از بلوغ آن به استعانت استودیو های بازی سازی بزرگی صورت گرفته است که لحظه ای آن را به حال خود وا نگذاشته اند.

استودیو بازی سازی Kiz یکی از همان کمپانی هایی است که در این دوره 10 ساله هم بازیکنان و هم دنیای بازی سازی را مدیون خود کرده است.

در سال 2007 بود که تیم Kiz با ایده عجیب و غریب خود (نسبت به آن زمان) ظهور کرد. در حقیقت توسعه دهندگان این تیم می‌خواستند اسباب بازی‌های دوران کودکی خود را با بازی‌های ویدیویی ادغام کنند.

این ایده برایتان آشنا نیست؟ درست حدس زدید. همان کمپانی‌های مشهور اکتیویژن، دیزنی، برادران وارنر و نینتندو با ساختار و لوگو نوستالژیکشان که به سرعت ما را به بازی‌هایشان دل بسته کردند.

استودیو بازی سازی Kiz با همین ایده‌های متفاوت و چشم گیرش مشهور شد و به سرعت رشد کرد. مطلب امروز هات اپ نیوز که مروری بر نحوه شکل گیری و پیشرفت کمپانی Kiz می‌باشد را به تمام بازیکنان و گیمر‌های قدیمی که با دنیای بازی سازی خاطره دارند تقدیم می‌کنیم.

مروری بر تاریخچه شکل گیری استودیو بازی سازی Kiz

History of Kiz Game Studios formation

کمپانی‌هایی مثل Kiz به همین سادگی به کسب درآمد از بازی‌های موبایل نرسیدند؛ چالش‌های زیادی حتی در مراحل اولیه بازی سازی پشت سرگذاشته شد تا استودیو بازی سازی Kiz به شهرت امروزی خود رسید.

توسعه دهندگان چیزی مشابه با عرضه اقلام فیزیکی را با بازی سازی می‌خواستند. در حالی که هیچ اسباب بازی خاصی در دنیا‌ بازی سازی به کار برده نمی‌شود؛ اما کاربر به طرز عجیبی مشغول می‌شود.

استودیو بازی سازی Kiz

Ed Blincoe مدیر ارشد بازی سازی این کمپانی می‌گوید:

“ایده‌های ما از بدو تولد کمپانی Kiz نسبت به زمانی که درآن زندگی می‌کردیم جلوتر بود.”

این مدیر با استعداد و موفق با تحسین تمام فعالیت‌هایی که تاکنون در دنیای بازی سازی انجام داده است می‌گوید:

کمپانی‌های بازی سازی زیادی نظیر Skylanders بعد از ما شروع به فعالیت کردند و ما مجبور بودیم برای جلوتر ماندن و برتری نسبت به رقبا هر روز بزرگ و بزرگ تر شویم. دقیقا همان روندی که اکتیویژن و دیزنی برای توسعه کسب وکار خود پیش گرفتد.

تمرکز Kiz بر بازی های موبایلی

سیر تحولی بازی‌های موبایلی از گذشته تاکنون این کمپانی را هم که تا به حال روی بازی‌های ویدیویی متمرکز بود به سمت خود کشیده است.

Dash Galactic یکی از همان بازی‌های موبایلی استودیو بازی سازی Kiz است که برای اندروید و iOS منتشر شده است. هم اکنون نیز این پروژه در حال توسعه برای افزودن قابلیت‌های متفاوت بیشتری می‌باشد.

4history-of-kiz-game-studios-formation

چرا بازی های موبایلی؟

شاید تغییر استراتژی برای کمپانی کهنه کاری نظیر Kiz تا حد زیادی سخت باشد. Blincoe در ارتباط با تغییر رویکرد این استودیو برای تولید بازی‌های موبایلی می‌گوید:

بازار بازی‌های موبایلی به شدت توسعه یافته است و کمپانی‌های زیادی وارد این بازار بزرگ شده اند. اما از دید رقابتی باید بگویم هیچ توسعه دهنده ای برای استودیو بازی سازی Kiz رقیب نیست!

استودیو بازی سازی Kiz

با این وجود ما باز هم رقابت می‌کنیم چون نگاه‌های زیادی به سمت ما است و باید بتوانیم در این بازار بزرگ و میان استارتاپ‌های کوچک و بزرگی که ظاهر می‌شوند قدرت بازی‌های موبایلی را به دست گیریم.

اگرچه برخی تصمیم دارند سیر تکاملی بازی‌های موفقی مثل پوکمون گو را برای موفق شدن ادامه دهند اما ما ترجیح می‌دهیم با ایده‌های اصلی و خاص خودمان شروع کنیم.

استودیو بازی سازی Kiz

ما می ‌خواهیم تمام بازی‌هایمان را با مجوز تولید کنیم و کاملا با هویت در این بازار قدم بگذاریم. بازی‌های قانونی و مجوز دار زیادی نظیر Blincoe وجود دارند که تا کنون موفق هم عمل کرده اند.

برخی از کمپانی‌ها هم با کسب فرانشیز توانسته اند بازی‌های خودشان را توسعه و تولید کنند. ما نیز در استودیو بازی سازی Kiz به دنبال چنین فرصتی هستیم.

تمرکز Kiz بر تولید بازی‌های کودکانه

بخشی از اهداف استودیو بازی سازی Kiz مربوط به بازار بازی‌های کودکانه می‌شود. مخاطبان این بازار می‌توانند اهداف خوبی برای کسب درآمد باشند.

البته تمام بازی‌های استودیو Kiz به صورت رایگان عرضه می‌شوند و یا حداقل 18 ماه دوره رایگان برای بازی دارند. در حال حاضر اهداف اصلی این کمپانی بر تولید بازی‌های موبایل متمرکز شده است که کاربران بیشتری را به خود درگیر کرده است.

استودیو بازی سازی Kiz

Blincoe رویکرد استودیو بازی سازی Kiz را در تولید شاهکارهای خود این گونه معرفی می‌کند:

تنها چیزی که ما از دنیای بازی سازی می‌خواهیم تولید بازی های بی طرف و نسبتا خوب است.

شاخصه یک بازیکن واقعی از دید استودیو Kiz

Blincoe یک بازیکن خوب را چنین معرفی می‌کند: گیمر واقعی و وفادار کسی است که ارزش طول عمری مشتری یا LTV بیشتری داشته باشد و از طرفی توسعه دهنده نگرانی زیادی بابت حذف اپلیکیشن توسط کاربران نداشته باشد.

البته بازار بازی‌های تفننی مثل Wonky Ship هم بزرگ و پرسود است و می‌توان از آن به خوبی کسب درآمد کرد؛ اما حفظ کاربر در آن کمی مشکل است.

استودیو بازی سازی Kiz
به عنوان یک توسعه دهنده هم باید برند بزرگ و معتبری داشته باشید و هم لازم است جلوه‌های جذابی به بازی اضافه کنید تا بتوانید یک گیمر را در بازی‌های تفننی حفط کنید؛ چرا که در این بازی‌ها گیمر، حرفه ای نیست و معمولا به عنوان سرگرمی گذرا از یک بازی به بازی دیگر مهاجرت می‌کند.

تولید بازی رایگان ساده تر شده است

در حالی که تولید بازی‌های رایگان بالا و پایین زیادی برای پذیرش و کسب مقبولیت میان مردم دارد اما امروزه تولید آن نسبت به گذشته ساده تر شده است؛ مخصوصا اگر قرار باشد کاربر از مارکت‌های بزرگی مثل پلی استور و اپ استور دانلود خود را انجام دهد.

استودیو بازی سازی Kiz

تولید بازی رایگان، مقبولیت بیشتر

کسب درآمد با بازی‌های رایگان بسیار ساده تر و پایدار تر از بازی‌های غیررایگان می‌باشد. استودیو بازی سازی Kiz هم جهت کسب درآمد پایدار و این که مشتریان برای مدت زمان بیشتری از بازی ها استفاده کند به همین اصل توجه کرده است و تمام بازی‌هایش را به صورت رایگان عرضه می‌کند.

سخن آخر:

گاهی برخی از بازی ها پر زرق و برق تر می‌شوند و توسعه دهندگان هزینه همین طراحی و جذابیت را از کاربرا می‌طلبند؛ سعی نکنید این هزینه ها را به این شکل از کاربران بخواهید تا پرداخت کنند.

استودیو بازی سازی Kiz هم با وجود تمام هزینه‌هایی که برای تولید بازی صرف می‌کند با بازی عرضه بازی رایگان به این جا رسیده است.

نظر و ایده‌های شما؟

شما چه فکر می‌کنید؟ چه چیزی پشت موفقیت‌ کمپانی Kiz، یکه تاز صنعت توسعه یافته بازی سازی در جهان، قرار دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

Source: mcvuk

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu