Pavel Durov

ساخت اپلیکیشن موبایل را بدون تجربه، بدون سرمایه و با این 5 نکته آغاز کنید

دسته : کسب و کار
ساخت اپلیکیشن موبایل

ساخت اپلیکیشن موبایل هم می‌تواند شروعی طوفانی برای شما و به کارگیری مهارت‌هایتان باشد؛ فقط مراقب باشید با زیاد کار کردن در این طوفان از کار بی کار نشوید!

شاید بهانه فعلی شما برای کسب وکار و شروع یک فعالیت اقتصادی جدید سرمایه، بی تجربگی و عدم آشنایی کافی با فوت و فن آن کار باشد؛ ما نمی‌گوییم با سرمایه کم می‌شود کار کرد و از قبال آن مخارج را تامین کرد؛ بلکه می‌گوییم بدون سرمایه هم می‌توان کار کرد؛ حتی اگر رشته تحصیلی و مهارت های آکادمیک شما با بازار کار موجود هم خوانی نداشته باشد.

همان شروع زیر صفر که توام با صبح علی الطلوع بیدار شدن‌ها، بی خوابی کشیدن ها و زمین خوردنهای زیادی می‌باشد. همان راهی که شما را برای شروعی جنجالی و شب و روز کار کردن در مسیر رسیدن به آرزوهای دور ودرازتان فرا ‌می‌خواند.

اگرچه فرصت های شغلی برای یک برنامه نویس متعدد است اما اگر از فاکتور سرمایه صرف نظر کنیم پس مهارت را چه کنیم؟

خود برنامه نویس شدن هم سرمایه می‌خواهد و بی تجربه کار کردن فقط بی گدار به آب زدن است. اما فراموش نکنید که برخی از اپلیکیشن‌های سه میلیون دلاری توسط غیر برنامه نویسان تولید شدند!

پس زیاد سخت نگیرید؛ ساخت اپلیکیشن موبایل در عین پیچیدگی‌هایی که دارد ساده است! بستگی به نوع نگاه شما دارد.

5 نکته ای هم که در مطلب امروز هات اپ نیوز می‌خوانید این کار سخت اما ساده را ساده تر می‌کند. تا پایان با ما باشید.

نکاتی که ساخت اپلیکیشن موبایل را ساده می‌کند

Tips for becoming an app-preneur

با وجود ابزارهایی مثل پلتفرم Zero Code که ساخت اپلیکیشن را در چند گام ساده و فقط چند دقیقه ممکن می‌کنند دیگر ساخت برنامه برای موبایل یک رویا نیست!

اما کسانی که به دنبال یک اپلیکیشن حرفه ای هستند معمولا از یک برنامه نویس استفاده می‌کنند تا ابزاری که بر اساس داده های ثابتی اپلیکیشن‌های مشابهی می‌سازد!

ساخت اپلیکیشن موبایل

برای این که خودتان بتوانید کسب وکار مناسبی با ساخت اپلیکیشن موبایل راه بیندازید این 5 نکته را مطالعه کنید:

انتخاب بهترین نوع کسب وکار

اول از همه نوع اپلیکیشنی که قرار است تولید کنید را تعیین نمایید. برخی از کمپانی‌ها روی یک شاخه تمرکز می‌کنند؛ مثلا بازی سازی.

بعد از انتخاب این شاخه نوبت به شیوه خدماتی می رسد که قرار است با اپلیکیشن عرضه شود. مثلا شما شرکتی خدماتی هستید که با طراحی اپلیکیشن پرداخت، خرید غیرحضوری یا پرداخت در منزلِ اقلام مختلف را فراهم می‌کنید.

ساخت اپلیکیشن موبایل

مسلما چنین پلتفرمی نیاز به پشتیبانی از مشتریان دارد و بنابراین زیرساخت های لازم باید از قبل تامین شود. بهترین مدل را مطابق با توانایی خای خود انتخاب کنید.

اندک سرمایه خود را با از این شاخه به آن شاخه پریدن هدر ندهید تا جای خود را در بازار به صورت قطعی پیدا کنید.

قیمت گذاری اپلیکیشن

به یاد داشته باشید هر چه قدر هم که زمان و دانش خود را برای ساخت یک اپلیکیشن صرف کرده باشید باز هم اپلیکیشن موبایل با برنامه‌های ویندوز یا مک که معمولا قیمتی تر هستند متفاوت می‌باشد.

کاربران برای اپلیکیشن‌ها خیلی هزینه نمی‌کنند؛ خصوصا که مدتی است استریم کردن به جای دانلود کردن اپلیکیشن‌ها متداول شده است.

ساخت اپلیکیشن موبایل

ضمنا اگر نگاهی به روش‌های کسب درآمد بازی‌های موبایل و سایر اپلیکیشن‌‌ها بیندازید متوجه خواهید شد در حال حاضر برنامه‌هایی سود بیشتری می‌برند که اپلیکیشن‌های خود را به صورت رایگان و با پرداخت درون برنامه ای عرضه می‌نمایند.

کاربرد اپلیکیشن شما

کاربر چرا باید اپلیکیشنی که تولید کرده اید را دانلود کند؟ برنامه شما به چه دردی می‌خورد؟ قرار است مخاطبان با این برنامه به چه برسند؟ قرار است با ساخت اپلیکیشن موبایل به کجا برسید؟

به این سوالات ساده پاسخ دهید و سپس دوباره سوال کردن را از خود شروع کنید:

قرار است اپلیکیشن در آینده به روزرسانی شود؟ چه برنامه‌‌هایی برای آینده در نظر دارید؟ اپلیکیشن شما یک بار مصرف است یا می‌خواهید برای همیشه در موبایل کاربران ماندگار شود؟

توجه همه جانبه

هنوز هم برخی با دفعات دانلود اپلیکیشنی که تولید کرده اند به خود می‌بالند! هنوز هم بسیاری از افراد نمی‌دانند که مهم تر از افزایش دانلود یک اپلیکیشن نگهداری آن توسط کاربر است. چیزی که از آن به عنوان ارزش طول عمر مشتری یا LTV یاد می‌شود.

توسعه دهندگان موبایل باید نگاهی همه جانبه روی تمام آمار و ارقام و داده ‌هایی داشته باشند که از طریق آنالیز اپلیکیشن ها با ابزار خاص به دست ‌می‌آیند.

ساخت اپلیکیشن موبایل

برخی از فاکتور‌های خیلی مهم تر از دفعات دانلود یک اپلیکیشن که باید بدان توجه داشته باشید عبارتند از:

  • آمار استفاده روزانه از برنامه
  • مدت زمانی که برای استفاده از برنامه صرف ‌می‌شود
  • آمار ارتقا اپلیکیشن به نسخه‌ پولی برنامه

حال نوبت به این می‌رسد که استراتژی های توسعه اپلیکیشن خود را بر اساس این معیار‌ها مشخص کنید.

بازاریابی اپلیکیشن

درباره مبحث بازاریابی اپلیکیشن و مارکتینگ در ساخت اپلیکیشن موبایل آن قدر حرف و سخن و نکته وجود دارد که احتمالا مطلب امروز را به یک کتاب تبدیل می‌کند!

از تله‌های بازاریابی اپلیکیشن موبایل تا کلیشه‌های بازاریابی که باید از آن ها بر حذر باشید. اما تمام اصولی که در بازاریابی می‌آموزید را می‌توان تنها در یک جمله خلاصه نمود:

هر چه قدر بیشتر پول خرج کنید و بیشتر نزد کاربران به عنوان یک برند شناخته شوید اپلیکیشنی که تولید کرده اید شما را زودتر به هدف می‌رساند.

ساخت اپلیکیشن موبایل

شما چه فکر ‌می‌کنید؟

به نظر شما ساخت اپلیکیشن موبایل بدون سرمایه و با تکیه بر نیرو آماده به کار و ایده‌هایی که دارید امکان پذیر است؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

Source: businessinsider

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu