Pavel Durov

طراحان اپلیکیشن‌های معروف چگونه با تبدیل ایده به تجارت ثروتمند شدند؟

دسته : کسب و کار
تبدیل ایده به تجارت

تبدیل ایده به تجارت بالا و پایین زیادی دارد. هم لازم است به پرورش ایده‌های طراحی اپلیکیشن بپردازید هم با شناخت ارزش اپلیکیشنی که تولید ‌می‌کنید به رفع کم و کاستی‌های موجود مشغول شوید.

تا به حال از خود پرسیده اید ایده‌های نو از کجا می‌آیند؟ این سوال را معمولا افرادی از خود می‌پرسند که نسبت به دنیا اطراف خود بی تفاوت نیستند.

چارلی چاپلین هم به خوبی بدان پاسخ داده است: ایده‌های نو و بزرگ زمانی به ذهن می‌رسند که بخواهید و اراده کنید چنین ایده‌هایی داشته باشید. تفاوت یک ذهن خلاق با انسان‌های عادی که مدام از بی‌کاری ناله می‌کنند نیز همین است.

یک کارآفرین و کسی که از قبال ایده‌هایش نان می‌خورد به خوبی می‌داند چگونه اید‌هایش را قاب بگیرد و با اهداف جدید آینده‌ای نو بسازد تا مجبور نشود تمام عمر برای چیز‌هایی که می‌توانسته است به دست آورد حسرت نوازی کند! فردی که ایده پرور است.

خاطرتان باشد فردی که ایده پرداز باشد با تبدیل ایده به تجارت ثروتمند می‌شود.

حتی با وجود رشد و توسعه اپلیکیشن های موبایل که از مرز دو میلیون برنامه در پلی استور و اپ استور فراتر رفته است باز هم جاه طلبی توسعه دهندگان ادامه دارد.

موج تولید اپلیکیشن از پس موج دیگر زاییده می‌شود و برخی از اپلیکیشن‌های نامدار در میان رقبا به سرعت قابلیت‌های خود را نشان می‌دهند.

با این که این بازار به حد اشباع خود نزدیک شده است اما هنوز هم شور و هیجان اولیه در این صنعت حس می‌شود و کسانی که توانستند ایده‌های ناب خود را به تجارت تبدیل کنند موفق تر بوده اند.

احتمالا آشنایی با اپلیکیشن‌های معروف و روشی که طراحان آن ها برای تبدیل ایده به تجارت به کار گرفته اند این چالش را ساده تر کند. برای تبدیل شده به یک کارآفرین واقعی مطلب امروز هات اپ نیوز را از دست ندهید.

ایده‌هایی برای تبدیل ایده به تجارت در طراحی اپلیکیشن

how to turn ideas in to business for app design

نمونه ای از یک ایده ساده که موفقیت های زیادی به دنبال داشته است استودیو بازی سازی Kiz می‌باشد. ایده ای ساده برای ساخت بازی که نهایتا منجر به برندسازی در صنعت بازی سازی شد!

Kiz فقط یکی از این کمپانی‌های موفق است؛ استارتاپ‌های زیادی را در این مدت به عنوان الگو‌های موفق کسب وکار معرفی کردیم و اغلب آن‌ها با ایده‌های ساده و سرمایه کم رشد کرده اند.

 تبدیل ایده به تجارت

در ادامه با برخی از اپلیکیشن‌های معروف که با موفقیت روند تبدیل ایده به تجارت را پشت سر گذاشته اند آشنا می‌شوید.

اپلیکیشن Word Lens

Word Lens نمونه واقعی یک اپلیکیشن ترجمه مبتنی بر واقعیت افزوده است. همان طور که می‌بینید این بار هم بعد از نفود واقعیت افزوده در مراکز امنیتی یا ادغام AR با دوربین ‌های اپل این تکنولوژی وارد دنیای ترجمه شده است.

ایده‌ای که از یک نیاز برای ترجمه بی دردسر و بدون تایپ کردن شکل گرفت.

تبدیل ایده به تجارت

با این اپلیکیشن افراد قادر خواهند بود متونی که از لنز دوربین گوشی خود مشاهده می‌کنند بلافاصله وارد اپلیکیشن کنند و ترجمه آن را ببینند.

Quest Visual کمپانی تازه کار سازنده این اپلیکیشن می‌باشد که توسط Otavio Good طراح معروف راه اندازی شده است.

این کمپانی شکل گرفته از تبدیل ایده به تجارت در سال 2014 توانست با ابزار کاربردی Google translate متحد و گسترده تر شود.

اپلیکیشن Prisma

احتمالا زمانی که برای اولین بار Prisma، اپلیکیشنی فوق العاده برای تبدیل عکس به نقاشی های بی نظیر معرفی شد را به یاد دارید.

تفسیری هنری که به واسطه هوش مصنوعی استاد امپرسیونیسم نقاشی مدرن، Prisma انجام می‌شود. این برنامه توسط Alexey Moiseenkov و در یک استارتاپ ساده طراحی شد.

تبدیل ایده به تجارت

زمانی که برای اولین بار Prisma راهی اپ استور شد از همان هفته اول تاکنون 43 میلیون بار دانلود شد! آماری که برای یک اپلیکیشن تازه وارد شگفت انگیز می‌باشد!

ارزش این استارتاپ بالا است و خبر‌های موجود حاکی از فروش آن در آینده ای نزدیک به کمپانی تکنولوژی چینی یا آمریکایی می‌باشد.

اپلیکیشن Askers

Askers یک شبکه اجتماعی اما متفاوت است. متفاوت با شبکه اجتماعی musical.ly و هر شبکه ای که می‌شناسید.

کاربران با استفاده از این پلتفرم قادر خواهند بود تمام سوالات خود را از افرادی محبوب، مشهور نظیر بازیگران، نویسندگان، سیاستمداران و کسانی که در تجارت سرشناس هستند بپرسند و به این وسیله ابهامات ذهنی خود را برطرف نمایند.

پرسش و پاسخی از تمام انسان‌های تاثیرگذار روی کره زمین!

تبدیل ایده به تجارت

پاسخ هر سوالی که بپرسید تحت عنوان expert’s own voice و به شکل صوتی در دسترس شما قرار خواهد گرفت. جالب تر این که Askers به پرسشگرانی که سوالات آن ها با تعامل بیشتری همراه باشد جایزه می‌دهد.

حتی اگر خود شما در زمینه خاصی مهارت یا تخصص دارید می‌توانید به عنوان expert یا متخصص در این شبکه اجتماعی ثبت نام کرده و علم خود را با دیگران تقسیم کنید.

اپلیکیشن Brew Guru

این برنامه برای کسانی است که وقت زیادی را برای سرگرمی و تفریح صرف می‌کنند. با استفاده از این اپلیکیشن قادر خواهید بود آدرس و اطلاعات تماس و حتی منو تمام مراکزی که در خارج از کشور نوشیدنی سرو می‌کنند را مشاهده نمایید.

اپلیکیشن Twilight

برخی از استارتاپ ها نظیر استارتاپ دانشجویی Someonew با هدف جداکردن کاربران از موبایل شکل می‌گیرند.

اپلیکیشن Twilight مخصوص آن دسته از کاربرانی است که شب و روز به موبایل خود چسبیده اند و آنی از آن جدا نمی‌شوند؛ حتی در ساعات نیمه شب و هنگام خواب!

محققان ثابت کرده اند نور آبی که از اسکرین یا صفحه نمایش موبایل ساطع می‌شود شامل امواج نوری مضری می‌باشد که عملکرد یکی از هورمون های مهم بدن که مسئول تنظیم ریتم های شبانه روزی می‌باشد را مختل می‌نماید.

تبدیل ایده به تجارت

اپلیکیشن Twilight با فیلتراسیون این نور مخرب از بروز تغییرات بیولوژیکی در بدن که به واسطه نور آبی صورت می‌گیرد جلوگیری می‌کند. این تنظیم رنگ در اپلیکیشن به صورت خودکار و با تنظیم زمان غروب و طلوع آفتاب انجام می‌شود.

رمز مشترک موفقیت تمام استارتاپ

چه چیزی باعث تبدیل ایده به تجارت و ثروتمند شدن کسانی شده است که پشت این استارتاپ‌ها و ایده‌های انفجاری قرار گرفته اند؟

اگر کسی با رمز و راز توسعه اپلیکیشن موفق آشنا باشد بدون شک می‌تواند استارتاپ موفقی برای تولید اپلیکیشن داشته باشد. اما چگونه؟

تبدیل ایده به تجارت

چیزی که باعث کارآفرین شدن کارآفرینان شده است فرآیندی تحت عنوان رشد فکری درست است. مسلما رقابت امروز بازار اپلیکیشن برای علاقمندان به فعالیت در این حوزه کمی دردناک است؛ اما یک ذهنیت مثبت راه طولانی پیش رو را برای موفقیت استارتاپ‌ها هموار می‌کند.

تبدیل ایده به تجارت

Carol Dweck استاد دانشگاه استنفورد آمریکا در کتاب روانشناسی موفقیت می‌نویسد: تفاوت میان تفکر رشد ذهنی و تفکر ثابت و بدون تغییر است که تفاوت را میان کارآفرینان ایجاد می‌کند.

در طرز تفکر ثابت انسان‌ها تصور می‌کنند توانایی و استعداد‌هایشان تا ابد ثابت و بدون تغییر است؛ حال آن که در طرز تفکر رشد ذهنی انسان ایمان دارد که تمام استعدادهایش با یادگیری و تمرین و تکرار شکفته و توسعه می‌یابد.

تبدیل ایده به تجارت

طرز تفکر دوم است که به کارآفرینان کمک می‌کند با وجود محدودیت‌های موجود باز هم پیشرفت کنند و هیچ مشکلی در این مسیر جلودار آن‌ها نباشد.

چه ایده‌هایی موفق می‌شوند؟

عامل افتراق و شکاف در پیشرفت استارتاپ‌ها که مانع تبدیل ایده به تجارت می‌شود عدم قطعیت است.

ایده‌‌هایی موفق می‌شوند که عدم قطعیت صاحب ایده آن‌ها را از مسیر اصلی دور نکند. این عدم قطعیت و تعصب انسان‌ها با خلاقیت و نوآوری انسان تداخل دارد.

باید قبول کرد ریسک پذیری یکی از نکات مهم برای ساخت اپلیکیشن خوب است.

تبدیل ایده به تجارت

عدم قطعیت انسان‌ها به دلیلی ترسی است که از نتیجه بخشی یا عدم نتیجه بخشی طرح‌های خود دارند. چیزی که شعله ایده‌هایتان را از همان اول خفه ‌می‌کند.

تنها راه حلی که برای مقابله با این شک و دودلی‌ها وجود دارد باوری است که به عنوان یک انسان با انگیزه دارید. باور به کار، باور به استعداد و توانایی‌هایی که هنوز هم جای توسعه و شکوفایی دارند.

سخن آخر:

با جستجوی ساده ای در فضای وب با ایده‌های پولساز و روش‌های زیادی برای تبدیل ایده به تجارت آشنا خواهید شد. استارتاپ‌های موفقی هم که خواندید می‌توانند راهنمایی برای فراهم کردن مقدمات کسب وکار اولیه شما باشد.

نظر و تجربه شما؟

تجربیات و دیدگاه‌های سازنده خود را برای افراد ریسک پذیری که می‌خواهند خطر کنند و کارآفرین شوند با ما در میان بگذارید.

Source: entrepreneur

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu