crash club

هم زیستی انسان و ربات – داستان جنگ تن به تن اپلیکیشن‌ها در برابر ربات‌ها!

دسته : کسب و کار
هم زیستی انسان و ربات

نرم افزار‌های موبایلی تمام تلاش خود را در جنگ تن به تن اپلیکیشن در برابر ربات‌ به کار بردند اما نهایتا این ربات‌ها بودند که پیروز شدند و از این پس قرار است شاهد هم زیستی انسان و ربات باشیم!

در درازای حیات انسانی اپلیکیشن‌ها بی‌مانند‌ترین ابزارهای بودند که در لایه به لایه‌ی تحولات زیستی و تغییرات گوناگون زوایای زندگی بشر پیوندی ناگسستنی با او برقرار کردند.

نگاهی به اطراف خود بیندازید؛ همه چیز در زندگی رنگ می‌بازد، اما نیاز ما برای به کارگیری اپلیکیشن‌ها و وابستگی حادی که به آن‌ها پیدا کرده ایم عمیق تر از این حرف ها است!

مثلا به عنوان یک انسان مدرن و قانومند زندگی می‌کنیم ولی استفاده ما از اپلیکیشن‌ها قاعده و قانون نمی‌شناسد.

اما همان طور که ‌می‌دانیم تکنولوژی مسیری یک طرفه است. مقوله ای ضد انحصار که حتی اپلیکیشن‌ها هم بر خلاف تمایلات ما بالاخره عمرشان به پایان ‌می‌رسد.

خودتان قضاوت کنید؛ چند وقت از آخرین باری که به پلی استور یا اپ استور سر زده اید می‌گذرد؟

بالاخره با ارائه خدماتی مثل استریم کردن اپلیکیشن‌ها به جای دانلود آن‌ها، کاربران به نقطه ای رسیده اند که می‌دانند حجم اپلیکیشن‌های موجود در این مارکت‌ها بسیار گسترده تر از خدماتی است که ارائه می‌دهند. به زبان ساده تر بخش عمده ای از این تبلیغات برای دانلود اپلیکیشن شعاری بیش نیست!

همزمان با ریزش دانلود اپلیکیشن‌ها ربات‌ها روی کار آمده اند تا با هم زیستی با انسان خدماتی فراتر از یک اپلیکیشن را به کاربران به صورت رایگان ارائه دهند.

هم زیستی انسان و ربات آن هم از نوع مسالمت آمیز!

تا پایان نقد و بررسی امروز هات اپ نیوز همراه ما باشید تا قابلیت‌های ربات‌ها و برتری آن ها نسبت به اپلیکیشن‌ها آشنا شوید.

هم زیستی انسان و ربات و کاهش استفاده از اپلیکیشن‌ها

symbiotic relationships with humans and bots

اشتباه نکنید! بات ها یا همان ربات‌هایی که در تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی می‌بینید با ربات های پوشیدنی Rovables یا ربات iPal که با کودکان دست دوستی ‌می‌دهند متفاوتند.

اساسا همین تفاوت است که موجب غلبه ربات‌ها بر اپلیکیشن شده است. ربات‌ها چه برای استفاده‌های شخصی و چه برای کسب وکار بسیار پرمنفعت تر از اپلیکیشن‌ها هستند.

هم زیستی انسان و ربات

ربات‌ها از اپلیکیشن‌ها سرچشمه می‌گیرند

بیش از 1.8 میلیارد کاربر بصورت روزانه وارد اپلیکیشن پیامرسان فیس بوک می‌شوند و به صورت ماهانه 1 میلیارد کاربر فعال در این برنامه و بر اساس آمار منتشر شده از طرف فیس بوک فعالیت دارند.

پیامرسان‌های موبایلی بازار داغی دارند و کمپانی‌های زیادی برای جلب نظر کاربران هر روز یک مدل جدید از این برنامه‌ها را منتشر می‌کنند.

تعداد کاربران هم به همین نسبت از سال 2014 تا 2019 دو برابر خواهد شد!

هم زیستی انسان و ربات

بنابر این آمار تمایل کاربران به استفاده از این نوع برنامه‌ها افزایش یافته است. از زمانی هم که ربات‌ها وارد این اپلیکیشن‌ها شده اند همه چیز ساده تر شده و پیامرسان‌ها به یک مارکت مجازی برای فروشندگان تبدیل شده اند تا تجارت خود ر از راه دور به انجام برسانند.

دیگر از این به بعد هیچ کاربری در فیس بوک و سایر پیامرسان‌ها مجبور نیست برنامه را برای دانلود یا جستجو موضوع خاصی ترک کند.

هم زیستی انسان و ربات

خرید هیچ سرویس یا محصولی هم نیاز به تکاپو ندارد. در یک چشم به هم زدن درخواست خود را تایپ کرده یا به صورت صوتی ارسال می‌کنید و ربات هم به صورت برنامه ریزی شده و البته real time، دقیق تر از یک کارشناس به شما پاسخ خواهد داد!

نمونه ای از کاربرد ربات‌ها

اگر می‌گویند با گسترش ربات‌ها افول استفاده از اپلیکیشن در راه است تعجب نکنید!!!

تصویر زیر از وب سایت مایکروسافت و برای شرح کاربرد ربات‌ها دریافت شده است و کاربری را نشان می‌دهد که مشغول تنظیم وقت برای مراجعه به آرایشگاه می‌باشد.

هم زیستی انسان و ربات

همان طور که در شکل بالا می‌بینید مکالماتی که صورت گرفته است دقیقا مشابه با مکالمات دو انسان با یکدیگر است؛ زنده و حتی هوشمندانه تر!

حتی بهتر از زمانی که مشتری با خود فروشنده یا سرویس دهنده صحبت می‌کند؛ سریع تر و واضح تر!

تجربه داد و ستد از طریق ربات‌ها

ربات‌ها سریع تر از خود انسان‌ها موقعیت را آنالیز می‌کنند. مشتری هیچ تاخیری در دریافت پاسخ نمی‌بیند و تجربه‌ای که در داد و ستد با ربات‌ها خواهید داشت حتی طبیعی تر از ارتباط کلامی می‌باشد.

تمام این برنامه ریزی‌های انجام شده علاوه بر فروش بیشتر فاکتور‌های دیگری را مثل جلب رضایت مشتریان، حفظ وفاداری آن‌ها و بازاریابی را نیز محقق می‌کند.

هم زیستی انسان و ربات

سخن آخر:

نوآوری شگفت انگیزی است اگر کاربر بتواند با همان چت کردن متداول خود تمام نیاز‌هایش را در یک برنامه برطرف کند.

نه وقت و هزینه بیشتری بابت جستجو هدر دهد و نه بابت خروج و ورود به برنامه‌های مختلف سردرگم شود.

همه چیز به خودتان و ترجیح‌هایتان بستگی دارد. اما احتمالا هم زیستی ربات با انسان بهره وری بیشتری نسبت به استفاده از اپلیکیشن دارد.

نظر و تجربه شما؟

شما درباره هم زیستی انسان و ربات چه فکر می‌کنید؟

چه نوع رباتی را برای کسب وکار خود طراحی کرده اید و کسب و کارتان نسبت به زمانی که از اپلیکیشن استفاده می‌کردید چه تغییری کرده است؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

Source: medium

از دست ندهید!

دانلود اپلیکیشن سفرستان

دانلود اپلیکیشن سفرستان برای علاقه‌مندان به سفر واجب است!

اپلیکیشن سفرستان را می‌توان اپلیکیشنی در کلاس جهانی برای انتخابی هوشمندانه در سفرهای داخلی و خارجی نامید که این

ادامه مطلب...
اپلیکیشن اینستاگرام

آیا این روزها می‌توان اپلیکیشن اینستاگرام را گوگل جدید نامید؟!

این روزها با توسعه تکنولوژی‌ و‌ فناوری، علیرغم رقابت نفسگیری که وجود دارد شرکت‌ها در تلاشند خدمات متمایزی ارائه

ادامه مطلب...
ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت

ارسال استوری اینستاگرام به دایرکت به همراه فرمت Canvas برای تبلیغات هدفمند

اینستاگرام امروز برای تبلیغ کنندگان چند ویژگی جدید رونمایی کرد و با در اختیار قرار دادن فرمت تبلیغات Canvas برای

ادامه مطلب...

دیدگاه خود را بیان کنید:

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Mobile Sliding Menu